Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα"Μάυρη Οθόνη σε PC


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Χαιρετώ.

  Τις τελευταίες μέρες έχω αυτό το πρόβλημα στο pc μου.Δηλ.Οταν πέσει σε μάυρη οθόνη δεν επανέρχεται και παραμένει μαύρη.Ακόμα και αν το κλείσω και το ανοίξω ανάβει ελάχιστα και ξαναγίνεται μάυρη.Η πλάκα έιναι ότι όλα δουλέυουν κανονικά και αυτό που κάνω είναι ότι αναβοσβύνω την οθόνη απο το δικό της on off μέχρι να σταθεροποιηθεί ξανά η εικόνα.Το googlara αλλά δεν βρήκα άκρη και το φιλαράκι που μου έστεισε το pc δεν ξέρει τι παίζει γιατί δεν του χει ξανατύχει.Μπορεί κανείς να βοηθήσει γιατί το θέμα έχει γίνει πολυ κουραστικό.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι εννοεις οταν πεσει σε μαυρη οθόνη.

  Οταν π.χ. το αφησεις σε ηρεμία και μετα απο καποιο χρονο εχεις ρυθμισει την απενεργοποίηση της οθόνης?

Μετα πατας ενα πληκτρο η κουνας το mouse και δεν επανερχεται?

 

Δεν το καταλαβα καλα.

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζόνι από πισί δεν ξεύρω, αλλά γνωρίζω ένα αρχαίο ρητό.

Μαύρη οθόνη στο πισί, κακά μαντάτα στο πουλί ;D ;D ;D

.................μάλλον πας για οθόνη, αλλά οι ειδικοί θα σε πουν καλύτερα από μένα και σόρυ για το χαβαλέ πάνω στο πρόβλημά σου  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοεις οταν πεσει σε μαυρη οθόνη.

  Οταν π.χ. το αφησεις σε ηρεμία και μετα απο καποιο χρονο εχεις ρυθμισει την απενεργοποίηση της οθόνης?

Μετα πατας ενα πληκτρο η κουνας το mouse και δεν επανερχεται?

 

Δεν το καταλαβα καλα.

 

  Ναι ακριβώς όπως το λες αν απενεργοποιηθεί η οθόνη μου κάνει αυτό το πρόβλημα  αλλά ακομά και όταν κλανω restart το κάνει συνέχεια και όπως είπα πρέπει να την αναβοσβύνω για κάμποσο για να επανέλθει.Μίλησα και με το φιλαράκι μου και θα περάσει άυριο να αλάξει την κάρτα γραφικών αλλά πάλι δεν ξέρω πίστευα ότι είναι softaware φάση πρόβλημα.Είχε κανένας ανάλογη εμπειρία.Στο google βρήκα ζουμί απλά δεν τα κατέχω για να τα καταλάβω καλά αυτά που διάβασα.                                                                                                                                                                                             

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη κίνηση, δοκιμάζεις το πισι με άλλη οθόνη. Αν το πρόβλημα παραμένει δεν φταίει η οθόνη. Αν τελικά φταίει η οθόνη ότι είπε ο samy, ... περίπου  ;D

 

Αν δεν φταίει η οθόνη ξεκινάς απ' το απλο στο δυσκολότερο. Δηλαδή κατεβάζεις τελευταίους drivers της κάρτας γραφικών και τους περνάς. Αν το πρόβλημα παραμένει κάνεις και ένα antivirus scan, ποτέ δεν ξέρεις. Αν το πρόβλημα παραμένει μάλλον έχεις θέμα με την κάρτα γραφικών.

 

Τι windows έχεις;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ιδιο προβλημα ,δεν δουλευει το φαν της καρτας γραφικων με αποτελεσμα να υπερθερμαινεται και σου το κανει αυτο.

Ανοιξε το κουτι και παρακολουθησε το φαν αν μπορεις,και αν σταματαει `η δεν δουλευει καθολου αλλαξε το ,αν γινεται.Στο δικο μου δεν μπορω να αλλαξω μονο το φουρφουρι και

το βοηθαω με το δακτυλο να ξεκινηση ,μεχρι να αλλαξω καρτα ,δεν στο προτεινω ομως μπορει να ειναι επικινδυνο !(το κολπο με το δακτυλο  ;D )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Λες?

Τωρα κατεβάζω τους drivers και άυριο που θα έρθει ο μάστορας θα το κοιτάξει αυτό που λες.Μα πως γίνεται να υπερθερμένται όταν είναι κλείστος .Γιατί έχω αυτό το πρόβλημα και όταν πχ έιμαι έξω γυρνάω τον ανοίγω και πάλι ολά δουλέυουν αλλά η οθόνη μάυρη.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου