Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα"Μάυρη Οθόνη σε PC


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ενα ενα μας τα λες λολ. Σε ρωτησα για την απενεργοποιηση της οθονης και τωρα εβαλες την παραμετρο sleep mode.

αλλο η απενεργοποιηση της οθονης κατα την διαρκεια της λειτουργιας και αλλο η επαναφορα απο sleep mode, εκτος αν εννοεις sleep mode την απλη επανεργοποιηση της οθονης

 

To sleep mode πολλες φορες στην επαναφορά του δημιουργει και μεταξυ άλλων προβλημα κατα την ενεργοποιηση της οθονης, οχι απαραιτητα συνεχεια, μαλλον σπάνια ειναι ο σωστος ορος, αλλα γινεται, εχει συμβει και σε εμενα και υπαρχει και σχετικη βιβλιογραφια στα forum και tech support που ριχνει το θεμα σε corrupted αρχεια του συστηματος υπευθυνα γι αυτα τα modes

 

Συνηθως το προβλημα αυτο λυνεται με επανεγκατασταση των drivers της καρτας γραφικων που παραλληλα επιδιορθωνουν καποια files σχετικα με το θεμα, η και με απενεργοποίηση και ενεργοποιηση παλι της λειτουργιας του sleep mode.

 

Μαλλον αυτο ειναι το προβλημα σου και στην θεση σου δεν θα ανησυχουσα.

Μην ανησυχεις.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάποια επιλογή κατά την εγκατάσταση θα ήταν. Λογικά θα μπορείς να το απενεργοποιήσεις κάπως, λίγο ψάξιμο θέλει. Τι εφαρμογή είναι?

Παράθυρα εγκατάστασης λογισμικού , αυτα με την επιλογή run.Βγάζει  3 .Το αρχείο του driver που κατέβασα έιχε  πολλά στοιχεία και υποφακελους και οταν το unzipara τρεις φακελοί παραμείναν unziparistoi.Δεν τους unzipara ούτε τους έκανα εγκατάσταση έτρεξα μόνο το κύριο setup.Λες να φταίει αυτό?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τον έκλεισα ξανά και έκανα και ένα restart μετά.Ολα καλά και δεν ενφάνισε τπτ γιατί την τελευταία φορά που ενφάνισε τα 3 παραθυρα είχα ξετσεκαρει το αν θέλω να ενφανίζεται(δεν θυμάμαι τι λέει)΄.Ολά καλά μέχρι τωρά .Ολα δουλέυουν νορμαλ και ρολοί.Ελπίζω να λύθηκε το θέμα.Θα δω και άυριο όπως είπα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Τζίφος μάγκες,το πρόβλημα συνεχίζεται κανονικά.Οταν σηκώθηκα το πρωί και πήγα να ενεργοποιήσω την οθόνη πάλι τα ίδια.Τον έκλεισα τον ξανανοίξα είχα φλας οθόνης για κλάσματα του δευτερολέπτου όπως πάντα .το μηχάνημα ξεκίνησε κανονικά αλλά η οθόνη κατάμαυρη ,μετά άρχισα να την ανοιγοκλείνω πάλι μέχρι που επανήλθε.

  Δεν εγκατέστησα τπτ τελευταία μόνο το driver της καινούργιας κάρτας ήχου και μάλιστα τον απεγκάτεστησα μπας και έφταιγε αυτος αλλά το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει.

  Δεν ξέρω πια ,μάλον το μηχάνημα θέλει μάστορα .αλλά όταν ξεκίνησει να δουλέυει δεν έχω κανένα πρόβλημα αρα δεν πρέπει να'ναι και τόσο σημαντικό θέμα.Εκτός και έχει πρόβλημα η οθόνη.Αλλά να είχε πρόβλημα δεν θα ήταν μόνιμα μάυρη?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε πασάκο μου :) και πέρα από τη πλάκα που κάνω, γιατί δεν τσεκάρεις την οθόνη πάνω στο λάπτοπ να δεις αν όντως δεν έχει πρόβλημα?

Τουλάχιστον θα αποκλείσεις ένα ενδεχόμενο, μέχρι να έρθουν οι ειδικές δυνάμεις  :)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως να το κάνω ρε Σαμυ.Δεν έχει στο λαπτοπ μου την κατάληλη είσοδο νομίζω.αλλά θα το κοιτάξω τώρα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το έκανα Σαμυ.Οντως έχει υποδοχή στο λαπτοπ.Δεν φαίνεται να έχει πρόβλημα.Δουλεψέ κανονικά στο λαπτοπ.Αρα μάλον είναι η κάρτα γραφικών.Εκτος και αν όντως είναι software πρόβλημα.Θα το κοιτάξω πάλι στο google και θα περιμένω το απόγεμα το φιλαράκι να δούμε αν θα βγεί άκρη.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν βιαστέις δοκίμασε και το αντίθετο... που κάποιος το είπε και παραπάνω.... άλλη οθόνη στο pc. Είναι άτιμα αυτά τα μηχανήματα! Δεν είναι να τα εμπιστεύεται κανείς ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου