Προς το περιεχόμενο

Μια ιδέα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...αυτό δεν είναι το ζητούμενο? Μπάχαλο και χαβαλές! ;D ;D

 

Αν δεν είναι ελεγχόμενο το μπάχαλο, ο χαβαλές πάει περίπατο.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σαν φωτογραφική προκήρυξη μου φαίνεται η ιδέα. Αν γίνει τέτοιος διαγωνισμός θα σας σβήσω.

 

Στο πιο σοβαρό : δεν είναι καλή ιδέα. Μπορώ να πάρω ένα κανονικό κομμάτι και να του βάλω 2 overdubs +1 και -3 ημιτόνια ρισπέκτιβλι και να γίνει ανυπόφορο. Αυτό τυπικά είναι ο ορισμός της κακοφωνίας και θα έπρεπε να κερδίσει.

Η πραγματική αηδία όμως βγαίνει όταν προσπαθείς να γράψεις έπος ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν φωτογραφική προκήρυξη μου φαίνεται η ιδέα...

Η πραγματική αηδία όμως βγαίνει όταν προσπαθείς να γράψεις έπος ;)

...τα είπα και εγώ...σαν μεγαλύτερος και πιο έμπειρος...στις αηδίες 8) ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο πιο σοβαρό : δεν είναι καλή ιδέα. Μπορώ να πάρω ένα κανονικό κομμάτι και να του βάλω 2 overdubs +1 και -3 ημιτόνια ρισπέκτιβλι και να γίνει ανυπόφορο. Αυτό τυπικά είναι ο ορισμός της κακοφωνίας και θα έπρεπε να κερδίσει.

 

Αν το κομμάτι αξίζει τα χάλια του και δεν ακούγεται σαν πρόχειρο ξαναμαγείρεμα, να κερδίσει. Το θέμα είναι αν θα μπορέσει να σταθεί απέναντι σε πρωτότυπες πανάθλιες συνθέσεις που γράφτηκαν από το μηδέν. Το δικό σου μπορεί να διατηρεί καλά στοιχεία γεγονός που θα του αφαιρέσει πόντους.

 

Επίσης να προσθέσω ότι κακή σύνθεση δε σημαίνει απαραίτητα κακοφωνία. Μπορεί κάλλιστα να είναι μελωδικότατη αλλά μνημείο κακογουστιάς.

 

Η πραγματική αηδία όμως βγαίνει όταν προσπαθείς να γράψεις έπος ;)

 

Το βρίσκω πολύ καλή έμπνευση το σκεπτικό.

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης να προσθέσω ότι κακή σύνθεση δε σημαίνει απαραίτητα κακοφωνία. Μπορεί κάλλιστα να είναι μελωδικότατη αλλά μνημείο κακογουστιάς.

 

Δηλάδή ψάχνεις κάτι σαν ζεϊμπέκικο με blastbeats sta drums, φωνητικά και στοίχο στυλ Αλέξια ή Πωλίνα και σόλο φυσαρμόνικας.. όλα όσο γίνεται καλύτερα παιγμένα, μιξαρισμένα και με ισορροπημένους ήχους εντάσεις κτλπ ?

 

Για να ηέρω σε τί ύφος να κινηθώ!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλάδή ψάχνεις κάτι σαν ζεϊμπέκικο με blastbeats sta drums, φωνητικά και στοίχο στυλ Αλέξια ή Πωλίνα και σόλο φυσαρμόνικας.. όλα όσο γίνεται καλύτερα παιγμένα, μιξαρισμένα και με ισορροπημένους ήχους εντάσεις κτλπ ?

 

Για να ηέρω σε τί ύφος να κινηθώ!  ;)

 

Δε θα σου πω εγώ πώς θα το φτιάξεις. Αλλά αν το παραφορτώσεις μπορεί να ακουστεί "δήθεν".  ;D

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα σου πω εγώ πώς θα το φτιάξεις. Αλλά αν το παραφορτώσεις μπορεί να ακουστεί "δήθεν".  ;D

 

 

 

Οκ θα βγάλω τη φυσαρμόνικά! Δεν ξέρω να παίζω έτσι κι αλλιώς!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλάδή ψάχνεις κάτι σαν ζεϊμπέκικο με blastbeats sta drums, φωνητικά και στοίχο στυλ Αλέξια ή Πωλίνα και σόλο φυσαρμόνικας.. όλα όσο γίνεται καλύτερα παιγμένα, μιξαρισμένα και με ισορροπημένους ήχους εντάσεις κτλπ ?

 

Για να ηέρω σε τί ύφος να κινηθώ!  ;)

 

άμα είναι να το κάνουμε έντεχνο .......... 8) 8) 8) 8)

 

Εγώ νόμιζα κάτι σε Watain με δεύτερες φωνές από Mazoo and the zoo σόλα σαξόφωνο και overdubs οφ τεμπο  φάλτσαδούρες και φλάτ ερμηνεία    ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου