Προς το περιεχόμενο

12χορδη ηλεκτρο-ακουστική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς... Cort δεν έχω δοκιμάσει παρά 1-2 ηλεκτρικές ! Δεν είναι κακό να τις τσεκάρεις αν μπορείς !

Γενικότερα... τα τελευταία χρόνια πολλές αμερικανικές και ευρωπαϊκές εταιρείες στήνουν εργοστάσια στην Κίνα για να μπορέσουν να ανταπεξέλθουν στα φθηνά μοντέλα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να φτιάχνονται πολύ καλά μοντέλα σε πολύ προσιτή τιμή. Κυκλοφορούν δεκάδες ή και εκατοντάδες μοντέλα που είναι USA designed και ταυτόχρονα Made in China !

Κάπως έτσι νομίζω έχει το θέμα και με την Cort... μόνο που αν δεν κάνω λάθος είναι Made in Corea.

Όπως και να' χει μην κολλάς με το made in... αλλά με το play with !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτό έχεις δίκιο AXLNICK.

 

Αγόρασα πριν κάποια χρόνια μια 6χορδη ηλεκτροακουστική Ashton (Solid καπάκι, B-Band ηλεκτρονικά, αυστραλέζικο brand, σε φάση Designed in Australia, made in China) και μου έκανε εντύπωση ο ήχος που δεν περίμενα σε κιθάρα αυτής της τιμής. Το ίδιο μου είχε πει και ο (παλιός και αλανιάρης) ηχολήπτης μου εκείνη την περίοδο. Πλεόν παίζω πιο πολύ με αυτήν παρά με την Yamaha APX-7 μου, ειδικά σε εγγραφές, που συνδυάζω το piezo της me 2 μικροφωνάκια, και βγάζω συμπαθέστατο ήχο.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τη συμμετοχή, φίλοι συνφορουμίτες!

 

Κύριοι admins, μπορείτε να κλείσετε το thread.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου