Προς το περιεχόμενο

"Only for her" - fusiongtr


fusiongtr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι ότι με κάποιο τρόπο πρέπει να σε βγάλουμε από το καβούκι σου  ;)

Φίλος αποδώσου στο κοινό σου  8)

+1000

Στράτος φαν κλαμπ :D

Δεν αφήνεις αυτά τα μίντι και τα διάφορα και βρές κανα φιλαράκι να σε συνοδέψει να ακούσει και ο κόσμος τη μουσική σου?

Γιατί η ζωή περνάει γρήγορα φιλαράκι 8)

 

Χωρίς να θέλω να μοιώσω το μικρό αριστούργημά σου μου θύμισε εντονα το στυλ γραφής γνωστού Έλληνα κιθαρίστα :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλιστα...

Άντε να το περιγράψω αυτό με λόγια.

 

Απλά να είσαι καλά φίλε μου,να μας χαρίζεις τέτοιες μουσικές.

Και όπως έγραψαν και τα παιδιά,soundcloud immediately. :)

 

Πέρα από την καταπληκτική μουσική,θα μείνω σε κάτι ακόμα.

Σε απάντηση των περισσότερων thread που υπεραναλύουν τα περί εξοπλισμού και πόσα ΑΑΑΑΑΑΑΑ έχει ένα maple top,η απάντηση είναι αυτή:

 

Η κιθάρα, μια Greg Bennett Av-3 (διακόσια κάτι ευρά αλλά σκοτώ) όλα stock

 

Καλά όλα αυτά που συζητάμε κατά καιρούς και απασχολούν κι εμένα,

αλλά η ουσία είναι αλλού..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ.

 

Συνθεση, χρωμα, εκτελεση... μου θυμησε αυτο που ενιωσα οταν πρωτακουσα το "letter from home", μια απο τις αγαπημενες μου δουλειες του Metheny και το λεω με μεγαλη ειλικρινεια.

 

Ρε φιλε γιατι πας "χαμενος" ετσι και δεν κανεις κατι να βγεις προς τα εξω, ειναι πραγματικα κριμα...

 

Χιλια ευχαριστω για αυτο που ακουσα, το ακουω ηδη για τριτη φορα.

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε γιατι πας "χαμενος" ετσι και δεν κανεις κατι να βγεις προς τα εξω, ειναι πραγματικα κριμα...

+100000000.Τα λεει καλα ο Γεωργιος956 και πολλοι απο τους προλαλησαντες.

 

Επισης αυτη η Κατερινα σε ψαχνει ακομα! ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ακούω μόλις τώρα για πρώτη φορά... Είναι ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΟ.... Είναι σαν να ήταν εκεί από πάντα και περίμενε καρτερικά.... Πωπώ σύνθεση... Πωπώ μελωδικές γραμμές... Μεστό και ουσιαστικό...

 

Στράτο... άστα να πάνε... Το μόνο που μπορώ να πω με σιγουριά, είναι ότι μου ξύπνησε μέσα μου μια τεράστια μελαγχολία, με τύλιξε στην αύρα του και με ταξίδεψε...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να είναι με διαφορά το πιο world class κομμάτι που έχω ακούσει στο Noiz ;D

 

Respect απλά φίλε και δεν είναι και αρκετό μάλιστα! Σκέψου και κρίνε μόνος σου αν αυτά που γράφεις, πρέπει να μείνουν στο συρτάρι ή να βγουν προς τα έξω  ;)

 

Πέρα από την καταπληκτική μουσική,θα μείνω σε κάτι ακόμα.

Σε απάντηση των περισσότερων thread που υπεραναλύουν τα περί εξοπλισμού και πόσα ΑΑΑΑΑΑΑΑ έχει ένα maple top,η απάντηση είναι αυτή:

 

Παράθεση από: fusiongtr στις 22:03 - 27/11/13

Η κιθάρα, μια Greg Bennett Av-3 (διακόσια κάτι ευρά αλλά σκοτώ) όλα stock

Καλά όλα αυτά που συζητάμε κατά καιρούς και απασχολούν κι εμένα,

αλλά η ουσία είναι αλλού..

 

Φίλε Κανιμώθριε, πολλή ουσία σε αυτά που είπες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Σειρά μου τώρα Στράτο,

 

Δεν με παρακολουθείς μόνο εσύ. Σε παρακολουθώ κι εγώ! ;)

 

Ξεκινάω με κάτι βασικό για εμένα: Όποτε ακούω να παίζει ηλεκτρική κιθάρα, πάντα νιώθω ότι ανεβοκατεβαίνουν σκάλες... Το ίδιο κάνω όταν "αυτοσχεδιάζω" στο πιάνο κάτι που θέλω να δείξει "πιο πολύ". Υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις, όπως, πχ, τα σόλα του Brian May ή τα κομμάτια των Radiohead που και στις δύο περιπτώσεις, νιώθω ότι το σόλο δεν ήταν "κάθομαι και τραβάω νότες μέχρι να βγει κάτι".

 

Το παραπάνω φυσικά έρχεται από έναν κλασσικό μουσικό και όλα τα cliche του κόσμου που έχω στο κεφάλι μου.

 

Τέλος πάντων... Το ζήτημα είναι ότι κι εδώ, όπως στις παραπάνω περιπτώσεις, άκουσα μελωδίες, φράσεις, θέματα που μου ακούγονται ως πολύ ψαγμένα, ως κάτι που ίσως ακόμη και να τα έγραψες σε παρτιτούρα πριν τα παίξεις. Φρασεολογία που δεν αφήνει τίποτε περιττό, κατευθύνσεις που έχουν απόλυτο νόημα, δυναμικές (ΤΟΣΟ σπάνιες ακόμη και στη τζαζ (πάντα σε σχέση με την κλασσική μουσική)... Τα πάντα είναι μέσα.

 

Δεν έχω παράπονο απ'το σαχλόφωνο, έκανε τη δουλειά του εξαιρετικά, το ίδιο και η κανονική κιθάρα φυσικά. Τα ντραμς θα τα ήθελα πιο "αληθινά" και ξέρω ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο (thank to SCharmanis που με έκανε να ξαναπιστέψω στα ψηφιακά ντραμοκούτια), αλλά είναι τόση λεπτομέρεια που γ@μ@ το...

 

Γενικά μου άρεσε πάρα πολύ! Μεγάλο μπράβο και τιμή στην φίλη σου (προίκα έχει;)?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σας υπερευχαριστώ όλους που το ακούσατε και τα σχόλια που γράψατε.

 

Ξέρω ότι σας «χρωστάω» πολλές απαντήσεις, κάποιες από τις οποίες θα προσπαθήσω να δώσω εδώ.

 

Κατ’ αρχήν το θέμα soundcloud.

Δεν μου πέρασε ποτέ από το μυαλό ότι θα υπήρχε κάποιος που θα θεωρούσε αυτά που γράφω κάτι το ιδιαίτερο και θα τα ήθελε συγκεντρωμένα κάπου.

Δεν θεωρώ ότι έχω ακόμα αρκετά δείγματα γραφής για κάτι τέτοιο, έχω όμως αρκετά κομμάτια ημιτελή.

Αν κάποτε καταφέρω να  τελειώσω κάποια από αυτά, ίσως όντως να τα έχω κάπου όλα μαζί

 

Σχετικά με το θέμα μπάντα.

Θα ήταν κάτι σαν όνειρο για μένα να μπορούσε να συμβεί κάτι τέτοιο, όμως οι συνθήκες της ζωής μου αυτή την στιγμή δεν επιτρέπουν την ύπαρξη σε τέτοια όνειρα.

Εδώ παίζω κιθάρα μισή με μια ώρα την εβδομάδα και αν.

Μια μπάντα θέλει δουλειά.

 

Η σχέση μου με την μουσική τα τελευταία χρόνια  (παλαιότερα ήταν αλλιώς τα πράγματα) είναι λίγο περίεργη και γεμάτη αντιφάσεις, ευχή, λύτρωση και κατάρα, αγάπη και οργή, επιθυμία και απώθηση, «οργασμός» αλλά και ένταση τόσο μεγάλη και ανεξέλεγκτη, που γίνεται βασανιστικά αφόρητη.

 

Κάποιοι προτείνετε να βγω προς τα «έξω». Έξω πού ρε παιδιά, να κάνω τι? Δεν βλέπω να υπάρχει τίποτα «εκεί έξω».

 

Ποιός είσαι ρε φίλε;

 

Στράτο πρέπει να υπογράφεις επώνυμα. Επιβάλλεται.

Φίλτατε admin Γιάννη, το σχόλιό σου αποτελεί τεράστιο "παράσημο" για μένα.

Αλλά να γράφω επώνυμα ως τι? Δεν είμαι και τίποτα ιδιαίτερο.

Όσο για το ποιός είμαι .... ακόμα το ψάχνω.

 

Σ ευχαριστω!

Εγώ σ' ευχαριστώ Σταύρο μου, με κατασυγκίνησες, είμαι και γέρος άνθρωπος δεν κάνει.

 

Ειδικά μετά το 3:20 …. Pat martin-ίζει επικίνδυνα. ;D

Ρε συ Λάκη δίκιο έχεις.

Κι εγώ όταν το άκουσα αυτόν μου θύμισε.

 

Γιατί η ζωή περνάει γρήγορα φιλαράκι 8)

Έτσι είναι Νάσο, όπως τα λες.

Κυλάει η άτιμη σαν το νερό μέσα στην χούφτα μας, και πίνουμε όσο προλαβαίνουμε.

 

μου θυμησε αυτο που ενιωσα οταν πρωτακουσα το "letter from home", μια απο τις αγαπημενες μου δουλειες του Metheny και το λεω με μεγαλη ειλικρινεια.

 

Ρε φιλε γιατι πας "χαμενος" ετσι και δεν κανεις κατι να βγεις προς τα εξω, ειναι πραγματικα κριμα...

 

Χιλια ευχαριστω για αυτο που ακουσα, το ακουω ηδη για τριτη φορα.

Δικά μου τα "χίλια ευχαριστώ", που συγκρίνεις αυτό που ένιωσες με ακούσματα του μεγάλου Metheny.

Σ' αυτή την ζωή κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις, είναι όλα θέμα επιλογών.

Ο χρόνος τελικά δείχνει τι ήταν σωστό και τι λάθος.

 

Είναι σαν να ήταν εκεί από πάντα και περίμενε καρτερικά....

Δημήτρη αυτό ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα όταν το πρωτοάκουσα όλο. ;)

 

Το ζήτημα είναι ότι κι εδώ, όπως στις παραπάνω περιπτώσεις, άκουσα μελωδίες, φράσεις, θέματα που μου ακούγονται ως πολύ ψαγμένα, ως κάτι που ίσως ακόμη και να τα έγραψες σε παρτιτούρα πριν τα παίξεις. Φρασεολογία που δεν αφήνει τίποτε περιττό, κατευθύνσεις που έχουν απόλυτο νόημα, δυναμικές (ΤΟΣΟ σπάνιες ακόμη και στη τζαζ (πάντα σε σχέση με την κλασσική μουσική)... Τα πάντα είναι μέσα.

Νικόλα όχι σε παρτιτούρα δεν τα έχω γράψει, αλλά ούτε ξέρω τι έπαιξα, με κάθε ειλικρίνεια.

Αυτά που γράφεις είναι "Ευαγγέλιο" για μένα, και αν ένας μουσικός της δικής σου κλάσης βρήκε εδώ έστω και το ένα εκατοστό από αυτά ... είμαι περήφανος.

Ταπεινά ευχαριστώ.

 

Μεγάλο μπράβο και τιμή στην φίλη σου (προίκα έχει;)?)

Έχει μια παλιά βάρκα του πατέρα της, που χρόνια τώρα βρίσκεται ανάποδα σε κάποιο χωράφι παροπλισμένη και μισοσάπια.

Την "ζαχαρώνω", ίσως μου χρειαστεί. ;D ;D ;D ;D

 

Μας πηρανε χαμπαρι!

Επισης σε ψαχνει και μια Κατερινα μου ειπαν. ;D ;D ;D

Επισης αυτη η Κατερινα σε ψαχνει ακομα! ;D ;D ;D ;D ;D

Εντάξει, εσύ είσαι "Σατανάς" αλλά .... χωρίς εσένα θα ήμουν "μισός" αδερφέ.

Σ' ευχαριστώ για όλα. :-* :-* :-*

 

 

Σας ξαναευχαριστώ όλους παιδιά, ειλικρινά τέτοια ανταπόκριση δεν την περίμενα.

Εδώ κοντέψατε για λίγο να κλονίσετε την παγιωμένη βεβαιότητα που έχω, ότι είμαι παντελώς άχρηστος.

 

Δεν είναι λίγο αυτό ξέρετε.

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ κοντέψατε για λίγο να κλονίσετε την παγιωμένη βεβαιότητα που έχω, ότι είμαι παντελώς άχρηστος.

 

Και την λυπηρή ασφάλεια που αυτή η βεβαιότητα παρέχει, να προσθέσω.

 

Το κοινό σου, ζητάει να ανεβάσεις τα κομμάτια που έχεις ως τώρα παρουσιάσει σε μια ιντερνετική εφαρμογή, να τα έχουμε συγκεντρωμένα, να τα ακούμε και να τα στέλνουμε και σε άλλους. Δε μας νοιάζει αν είναι ένα, μισό ή πεντακόσια. Επίσης δε μας νοιάζει που εσύ πιστεύεις ότι η δουλειά δεν είναι ολοκληρωμένη προκειμένου να ανέβει δημοσίως. Πας καλά παιδάκι μου; Έχεις ακούσει τι κυκλοφορεί εκεί έξω;

 

Στράτο, σύνελθε και κάνε το ελάχιστο.

 

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου