Προς το περιεχόμενο

Είναι το ντύσιμο εργαλείο της "δουλειάς" μας;


sotiroubas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ιδιος μου εχει πει, πως αυτοι που προσπαθουν να σε ψαρωσουν με τα ακριβα ρουχα και την πολλη θεωρια, ειναι οι πρωτοι που χανουν στα δικαστηρια. Γιατι αν σε "ψαρωναν" με το βαθος γνωσης τους, δεν θα χρειαζονταν ουτε το ντυσιμο, ουτε τα φανταχτερα λογια. Μονο η ουσια εχει σημασια.

 

Φυσικά και δεν έχει σημασία ΜΟΝΟ η ουσία. Αυτή είναι μια πολύ σοφιστική παρουσίαση της πραγματικότητας. Είναι σαν να λες πως μετράει μόνο το περιεχόμενο, αλλά όχι η καταγραφή του, η δημοσιοποίησή του, η επικοινωνία του, η παρουσίασή του, η προώθησή του κλπ. Ούτε τα φανταχτερά λόγια είναι απαραίτητα, ούτε το "ψάρωμα", αλλά ούτε και η και καλά αντισυμβατική-εδώ-δεν-εστιάζουμε-σε-χαζομάρες απουσία του απαραίτητου επαγγελματικού (και ευπρεπούς σε συγκεκριμένες περιπτώσεις ή φανταχτερού σε άλλες) dress code. Kαι μιας και μιλάμε για δικηγορία, αυτά τα γνωρίζω πολύ καλά και από τον πατέρα μου που ήταν ακριβώς ένας από αυτούς τους επιτυχημένους δικηγόρους, με διάσημη πελατεία (μερικών εξ αυτών είχα γνωρίσει κι εγώ) στα σχεδόν 60 χρόνια δικηγορίας του.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 204
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Οταν βλεπει ραντεβου, ποτε δε φοραει κοστουμι γραβατα. Μονο στο δικαστηριο.

 

στη ΣΚΗΝΗ δηλαδη οπως και οι ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ... ;)

 

και εγω οταν ειδα στο Soundcheck τον James Brown δεν ηταν ντυμενος ετσι  ;D

 

images?q=tbn:ANd9GcQrEmlWk_Iy-V6UmevSqdAdADEZELcJBjgb3L2H3hKxmqa20BAc7Q

 

στη ΣΚΗΝΗ ομως ηταν γιατι ΟΛΟΙ μας ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ να τον δουμε ετσι ντυμενο..και θα απογοητευομαστε αν δεν ηταν

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και έτσι να ναι όπωs το λεs,το παράδειγμα του 50άρη συναδέλφου εξ Αθηνών,δέν κάνει τον κανόνα.

Επίσηs δέν είπαμε μόνο ντύσιμο και όλα τα άλλα τίποτα.

Συνδυασμόs.

Άσε που τα αστικά Δικαστήρια...γραφοδουλειά είναι κυρίωs.

Στα ποινικά είναι το show!  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έτσι να ναι όπωs το λεs,το παράδειγμα το 50άρη συναδέλφου εξ Αθηνών,δέν κάνει τον κανόνα. Επίσηs δέν είπαμε μόνο ντύσιμο και όλα τα άλλα τίποτα.Συνδυασμόs. Άσε που τα αστικά Δικαστήρια...γραφοδουλεία είναι κυρίωs.Στα ποινικά είναι το show! :-P

 

 

Μα εγώ όταν μίλαγα περί δικεόρων,δεν ενοούσα αξύριστων σα και του λόγου σου ;D ;D ;D αλλά για κάτι θήλεα από πιπίνι ως μιλφένιο, λες και βγήκαν από τις σελίδες του Χασλερ λαίμαι ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο πιστευω οτι ισχυει και στη μουσικη. Οταν το τραγουδι ειναι κορυφαιο, δε χρειζεται "περιτυλιγμα". Αντιθετως, οσο κι αν στολισεις ενα μαπα τραγουδι, μαπα θα παραμεινει.

 

Μου αρέσει αυτή η ρομαντική άποψη και έτσι θα ήθελα να είναι τα πράγματα. Δυστυχώς, στον πραγματικό κόσμο δεν ισχύουν αυτά.

 

Αυτό που μετράει, σε όλους τους τομείς αλλά και στην τέχνη, είναι κατ' αρχήν το πώς προωθείς τον εαυτό σου. Η ουσία έρχεται δεύτερη και δε λέω ότι αυτό είναι καλό ή κακό, απλώς έτσι λειτουργεί το σύστημα. Δεν έχεις παρά να κοιτάξεις γύρω σου για άπειρα παραδείγματα και ειδικά σε επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με έκθεση σε ευρύ κοινό, όπου βασιλεύει η εικόνα και το "φαίνεσθαι" ενώ η ουσία μπορεί να έχει μείνει πολύ πίσω. Εξαιρέσεις φυσικά παντού υπάρχουν αλλά είναι μειοψηφία.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο πιστευω οτι ισχυει και στη μουσικη. Οταν το τραγουδι ειναι κορυφαιο, δε χρειζεται "περιτυλιγμα".

 

Αυτη ειναι ισως η καλυτερη ορχηστρα στον κοσμο κατα τη διαρκεια ΠΡΟΒΑΣ

 

 

& εδω την ωρα του show

 

 

απο οτι βλεπεις ακομα και αυτα τα ΤΕΡΑΤΑ χρειαζονται  "περιτυλιγμα" ;)

 

και btw επειδη την εχω δει καμμια....30αρια φορες live στην...εδρα τους...το ΚΟΙΝΟ δεν ειναι καθολου κυριλε (δεν υπαρχει dress code) αλλα σε μια συναυλια της ορχηστρας αυτης ΑΠΑΙΤΕΙΣ να  δεις τους μουσικους με τη ‘‘στολη‘‘ της κλασσικης μουσικης ,δε λεει να παιζουν με τα τζην... ειδικα οταν εχεις δωσει μια κατοστουμπα.... ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

και btw επειδη την εχω δει καμμια....30αρια φορες live στην...εδρα τους...το ΚΟΙΝΟ δεν ειναι καθολου κυριλε (δεν υπαρχει dress code) αλλα σε μια συναυλια της ορχηστρας αυτης ΑΠΑΙΤΕΙΣ να  δεις τους μουσικους με τη ‘‘στολη‘‘ της κλασσικης μουσικης ,δε λεει να παιζουν με τα τζην... ειδικα οταν εχεις δωσει μια κατοστουμπα.... ;)

 

Είσαι ένας μικρός ΠΑΝΚ θεός φίλως, εσύ και ο Τζο Στράμμερ είστε ΦΡΑΚΑ ;D στις συγκεντρώσεις της ΓΕΣΕΕ  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη ειναι ισως η καλυτερη ορχηστρα στον κοσμο κατα τη διαρκεια ΠΡΟΒΑΣ

 

 

& εδω την ωρα του show

 

 

απο οτι βλεπεις ακομα και αυτα τα ΤΕΡΑΤΑ χρειαζονται  "περιτυλιγμα" ;)

 

και btw επειδη την εχω δει καμμια....30αρια φορες live στην...εδρα τους...το ΚΟΙΝΟ δεν ειναι καθολου κυριλε (δεν υπαρχει dress code) αλλα σε μια συναυλια της ορχηστρας αυτης ΑΠΑΙΤΕΙΣ να  δεις τους μουσικους με τη ‘‘στολη‘‘ της κλασσικης μουσικης ,δε λεει να παιζουν με τα τζην... ειδικα οταν εχεις δωσει μια κατοστουμπα.... ;)

 

Ναι αλλα ο Μοτσαρτ εφτασε στα αυτια μας καποια στιγμη, ειτε η ορχηστρα φοραει κουστουμιες ειτε οχι ετσι δεν ειναι? That's my point!  :)

 

Ο Μοτσαρτ πχ, ποιο "περιτυλιγμα" ειχε??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι αλλα ο Μοτσαρτ εφτασε στα αυτια μας καποια στιγμη, ειτε η ορχηστρα φοραει κουστουμιες ειτε οχι ετσι δεν ειναι? That's my point!  :)

 

Ο Μοτσαρτ πχ, ποιο "περιτυλιγμα" ειχε??

 

 

Δάκτυλος των ιμπεριαλΗστών, σάμπως αυτούνος δεν έπαιζε με σμόκιν στις αυλές βασιλέων? ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Μοτσαρτ πχ, ποιο "περιτυλιγμα" ειχε??

 

δεν ζουσα τοτε.. ;D...αλλα σιγουρα δεν εσκαγε μυτη στα live με παντοφλες και πυζαμες... ;D

 

αλλα νομιζω οτι καταλαβαινεις τι θελω να σου πω και απλα κανεις λεκτικους ακροβατισμους.... ;)

 

εξαλλου νομιζω οτι η κουβεντα ειναι για PERFORMING MUSICIANS και οχι για συνθετες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου