Προς το περιεχόμενο

Ο παίχτης κάνει τον εξοπλισμό, οχι ο εξοπλισμός το


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να πω και γω την μαμακια μου σαν κουλοτατος παιχτης....

Ασχετο με το ποσο παιχτουρας ειναι ο καθ΄εις να ρωτησω εγω....

 

Ποιος δεν θελει να εχει φαματο εξοπλισμο ??? (οποιος ειναι αυτος χωρις μαρκες κλπ) Να εχει τον κορυφαιο για τα αυτια του ενισχυτη, να εχει την σουπερ για τα γουστα του κιθαρα (ή οποιο οργανο) και τα μπουτικοπεταλακια ή τα εργοστασιακα που γουσταρει να εχει....! 

 

Σιγουρα ενας παιχταρας θα ακουστει και θα παιξει καλυτερα απο εναν ερασιτεχνη μουσικο ΑΛΛΑ τι σχεση εχει ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω...εχω τα φραγκα και αγοραζω τα ακριβοτερα και φαμηστεροτερα κατ εμε...γιατι γουσταρω κι ας παιζω μονο 3 ακκορντα, το κανω και το κανω για την παρτη μου γιατι εχω πχ την τρελλα με τα καλα πραγματα γιατι μπορω να ακουσω τις διαφορες απο πεταλι σε πεταλι και απο ενισχυτη σε ενισχυτη και απο κιθαρα σε κιθαρα κλπ κλπ....

Τωρα ολα τα αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε....Η αποψη μου ειναι οτι ολοι γουσταρουμε τα καλυτερα αλλα δεν εχουμε τα φραγκα να τα αποκτησουμε και παμε και κανουμε κουβεντες για τον παιχτη τα δαχτυλα και τα μουσμουλα...

 

Σ.Α.Κ.Σ.  (σας αγαπω και σας σεβομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όλες οι απόψεις, πάνω κάτω, συγκλίνουν στο ότι, όταν η απόκτηση εξοπλισμού δε γίνεται αυτοσκοπός και σε βάρος της τεχνικής κατάρτισης, τότε μόνο οφέλη δίνει στο παίχτη.

 

Αυτό, όμως που με εκνευρίζει (μην πω εξοργίζει  8) ), πραγματικά, είναι, όταν με τον ταπεινό μου εξοπλισμό (π.χ. v-amp3), ο οποίος θεωρώ ότι "δε μπορεί να αποδώσει τον ήχο, που έχω στο κεφάλι μου" (και καλά  :P ) κάποιος άλλος (σαφώς πιο έμπειρος κιθαρίστας) βγάζει ηχάρα (στα πλαίσια των δυνατοτήτων του v-amp και σε σχέση με ό,τι έκανα εγώ).

 

Τότε, θέλω να τα σπάσω όλα, να παρατήσω κιθάρες, μπάσα, πεταλάκια και λοιπά και να ασχοληθώ με το κέντημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τότε, θέλω να τα σπάσω όλα, να παρατήσω κιθάρες, μπάσα, πεταλάκια και λοιπά και να ασχοληθώ με το κέντημα.

 

χαχα! χμμμμ το καινούργιο σου χόμπι παίζει να μετράει. Βασικά λέω να ασχοληθώ και εγώ να βγάλω κάνα φράγκο μέχρι να τελειώσω με την μελέτη!! καστομ ρούχα και έτσι !!

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Insectius

 

Την επόμενη φορά που θα ποστάρεις φωτογραφία (ες) από τα videos μου θα πρέπει καταρχήν να αναφέρεις και την πηγή.

 

Μέχρι τότε ασχολήσου με ό,τι θέλεις, όχι όμως με πράγματα που δεν σου ανήκουν. (ξαναμίλαω για τα videos μου).

 

ΔΕΝ θα τα αναπαράγεις δημόσια , ούτε θα δημοσιεύεις φωτογραφίες από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@ Insectius

 

Δεν θα σου κάνω εγώ μαθήματα συμπεριφοράς, ούτε με ενδιαφέρει.

 

Την  επόμενη φορά που θα μου απευθυνθείς προσωπικά και μάλιστα με τέτοιο τρόπο, το θέμα μας δεν θα είναι ηθικό αλλά νομικό.

 

Τέλος, αν θες να ξαναμιλήσεις δημόσια σε προσωπικό επίπεδο μαζί μου, θα το κάνεις επώνυμα , άλλως μην μπεις καν στον κόπο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ξεφύγατε, ο ένας με τις μαλακιούλες κι ο άλλος με τις χαζοευθιξίες.

Χαλαρώστε, μάλλον ξεχνάτε ότι είμαστε σε φόρουμ κι όχι στον Άρειο Πάγο. ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

κι ο άλλος με τις χαζοευθιξίες.

 

 

To πόσο «εύθικτος» θα είμαι με την δουλειά μου,  επιτρέψέ με να το καθορίσω εγώ.

 

Το πρώτο συνθετικό (χαζό-) καλό θα ήταν μην το χρησιμοποιείς όταν θέλεις να περιγράψεις συμπεριφορές τρίτων, και όχι δικές σου.

 

Αδικήματα διαπράττονται και εκτός Αρείου πάγου να ξέρεις.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή πρόλαβα και είδα τις φωτογραφίες που πόσταρε ο φίλος (μου διέφυγαν οι περιγραφές όμως), και χωρίς διάθεση να κάνω το συνήγορο του διαβόλου (εξάλλου άλλο είναι το επάγγελμά μου), πού ακριβώς είναι το μεμπτό, επειδή μάλλον είμαι χαζός και δεν αντιλαμβάνομαι τι παίχτηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επειδή πρόλαβα και είδα τις φωτογραφίες που πόσταρε ο φίλος (μου διέφυγαν οι περιγραφές όμως), και χωρίς διάθεση να κάνω το συνήγορο του διαβόλου (εξάλλου άλλο είναι το επάγγελμά μου), πού ακριβώς είναι το μεμπτό, επειδή μάλλον είμαι χαζός και δεν αντιλαμβάνομαι τι παίχτηκε;

 

Τέλος,είμαστε off topic...προ πολλού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου