Προς το περιεχόμενο

Ibanez AF75 ή καποια αλλη μεχρι 400 ευρωπουλα?


juand

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι σε φάση που κοιτάω να τσιμπήσω κανένα σκάφος (θα δώσω μεχρι 400 ευρω κ ουτε ενα παραπάνω).

Είναι προφανές οι full hollow είναι μεγάλη ιστορία απο την μια κ απο την άλλη ξέρω απο πριν οτι κάτω απο 1000 είναι κιθάρες entry level (με οτι αυτο σημαίνει για την ποιότητα/ήχο κτλ).

Άρα λοιπόν ας μπούμε στο ζουμί: με ενδιαφέρει να δωσω μεχρι και 400 euro,να παρω κατι  που με κάποιες αναβαθμίσεις μελλοντικά θα μπορεί να αποτελεί ενα αξιοπρεπές όργανο,με καλό ήχο,playability κτλ.

Κοιτάζοντας λοιπόν απο δω κ εκεί (στο price range που γράφω) μου φαίνεται οτι η συγκεκριμένη μάλλον ειναι η καλύτερη επιλογή.

Ομως μιας κ εχω πολύ μικρή εμπειρία στο θέμα περιμένω τα φώτα σας.

 

Υ.γ:Ξέρω οτι παίζει κ το 2ρο χέρι,αλλά σε αυτές πρέπει να πετύχεις κατι που να σου κάνει "κουκου" σε συνδυασμό με την κατάσταση της ως κιθάρα + την τιμη. Γι αυτό το αφήνω απ έξω ως επιλογή προς το παρόν.

 

"The eagle flies on Friday now, Saturday I'll go out to play"

B.B.Kin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μεταχειρισμένα φίλε μου σε αυτα τα χρήματα βρίσκεις διαμάντια.Εγώ πήρα για δεύτερη κιθαρα μια ibanez rg 350 180 e φτηνότερα και σε κατάσταση βιτρίνας... μην αποκλειεις τα μεταχειρισμένα...αρκεί να ψαχτεις ..

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου