Προς το περιεχόμενο

Αγγελίες και παρουσίαση


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλες παρομοιες ιστοριες φιλαρακι.....και καθε μια αποδεικνυει το ιδιο πραγμα:οτι λαμπει δεν ειναι απαραιτητα και χρυσος και το αντιστροφο.Βεβαια ετσι λειτουργουμε δυστυχως μενουμε μονο στους τυπους...γιατι αν ενα ρακενδητο κλεφτρονι μπει σπιτι και σου κλεψει τιποτα ψιλα και κανα κοσμημα θα θες να μπει φυλακη και να καει στο..πυρ της κολασεως...αν ομως ειναι κουστουμαρισμενος,στην κυβερνηση και σου κλεψει ολη σου ....τη ζωη οχι μονο δεν του κρατας κακια...αλλα μη σου πω τον ξαναψηφιζεις κιολας ;D ;D ;D.

 

ΥΓ... Δηλαδη αν παρεις ενισχυτη απο καποιον βρωμυλο θα εχει καλυτερα...βρωμικα και θα υστερει στα καθαρα..? ;D ;D ;D

 

Εντάξει τώρα...Δεν πιστεύω ότι έχεις φιλτράρει αυτό από το αρχικό ποστ.

Αν όμως όντως αυτό έχεις καταλάβει,υπάρχει θέμα.

Ο ΟΡ μίλησε για ένα πολύ συγκεκριμένο και υπαρκτό ζήτημα.Εσύ το έριξες στην κοινωνιολογία.

 

Αν πάλι για σένα κάνει το ίδιο είτε διαβάζεις μια ανορθόγραφη,ασύνδετη ή greeklish αγγελία είτε μια σωστά και κατονοητά γραμμένη,εγώ περισσεύω.

 

Διευκρινίζω το αυτονόητο.Δεν μιλάμε για την ποιότητα του προϊόντος αλλά για τον τρόπο προώθησης του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ειδικά σε θέματα καθαριότητας θα επιμείνω και εγώ. Ποτέ δεν θα αγόραζα ένα όργανο ή ένα πεταλάκι (ειδικά ότι έχει να κάνει με ηλεκτρονικά) αν η ευκρινής φωτο που ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να βάζαμε όλοι μας, έδειχνε κατι τέτοιο, διότι αν ο πωλητής είναι μπίχλας, έχω την προσωπική μου άποψη ότι αυτό που πουλάει θα είναι βρώμικο άρα δεν θα είναι περιποιημένο.

 

Με ενδιαφέρει να αγοράζω κάτι σε κατάσταση "σαν καινούριο". Αλλιώς δεν ενδιαφέρομαι. Απο κει και περα, χρειάζεται ένα μέιλ για τις πρώτες επικοινωνίες, ακριβής περιγραφή, περιγραφή κόστους μεταφορικών και τα πάντα όλα, όπως και feedback για να είσαι σίγουρος ότι ο άλλος είναι αξιόπιστος. Προσωπικά με τις μέχρι τώρα επιλογές μου σε καμια 20ρια συναλλαγές μόνο 2 φορές είχα πρόβλημα με κάτι ελλατωματικό, που τη μία δεν με ενδιέφερε η μικρή ζημειά του, και στην άλλη το διόρθωσα μόνος μου, αλλά ήταν πολύ προκλητικός ο πωλητής που επέμενε ότι "εγω μια χαρα το έδωσα" καθώς η φύση της ζημιας ήταν τέτοια που δεν μπορεί να γίνει στη μεταφορά (ελλειπε ολόκληρο εξάρτημα...)

 

Α και ο Σίγκαλ μαμάει!!!! ;D ;D ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρτε μαθηματα

 

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231281695

 

;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τώρα...Δεν πιστεύω ότι έχεις φιλτράρει αυτό από το αρχικό ποστ.

Αν όμως όντως αυτό έχεις καταλάβει,υπάρχει θέμα.

Ο ΟΡ μίλησε για ένα πολύ συγκεκριμένο και υπαρκτό ζήτημα.Εσύ το έριξες στην κοινωνιολογία.

 

Αν πάλι για σένα κάνει το ίδιο είτε διαβάζεις μια ανορθόγραφη,ασύνδετη ή greeklish αγγελία είτε μια σωστά και κατονοητά γραμμένη,εγώ περισσεύω.

 

Διευκρινίζω το αυτονόητο.Δεν μιλάμε για την ποιότητα του προϊόντος αλλά για τον τρόπο προώθησης του.

 

Αν μεινεις μονο στον τροπο προωθησης μπορει να χασεις εξαιρετική ποιοτητα προιοντων......ειδες τι ειπε ο ΟP? εκνευριζοταν και αγνοουσε αγγελιες που τον ενδιεφεραν.Με λιγα λογια βαζουμε τους τυπους πανω απο την ουσια....

 

Α και κατι αλλο...οταν αγοραζεις κατι χωρις να το δοκιμασεις ειτε αν ειναι απο ευγλωττο παπαρολογο ειτε απο αγραμματο περιεργο παιρνεις γουρουνι στο σακι ετσι και αλλιως.Αν το δοκιμασεις απο την αλλη δεν μπορεις να διαμαρτυρεσαι για τιποτα...απλα πραγματακια ;).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτό, η περιγραφή, ο τρόπος προσέγγισης, η επαφή από το email ή από το τηλέφωνο μαζί με την εμπειρία μου θα είναι οι πρώτοι κριτές αν θα προχωρήσω σε αγοραπωλησία (εφόσον βέβαια το αντικείμενο προς πώληση σε σχέση με την τιμή του με ενδιαφέρει) με τον συγκεκριμένο.

 

Αυτό δεν σημάινει ότι θα αγνοήσω μια μεγάλη ευκαιρία σε κάτι που θέλω αλλά και στην οποία όμως θα είμαι πολύ επιφυλακτικός και θα αναζητήσω μεγαλύτερα εχέγγυα.

 

Αν κάποιος άλλος σκέφτεται διαφορετικά και πάει βουρ στον πατσά με μόνο γνώμονα την τιμή δεν με ενδιαφέρει και δεν με απασχολεί.

Ο καθείς και τα κριτήρια του και δραγουμάνος στην τσέπη κανενός (πέραν της οικογένειάς μου) δεν είμαι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φωτό, η περιγραφή, ο τρόπος προσέγγισης, η επαφή από το email ή από το τηλέφωνο μαζί με την εμπειρία μου θα είναι οι πρώτοι κριτές αν θα προχωρήσω σε αγοραπωλησία (εφόσον βέβαια το αντικείμενο προς πώληση σε σχέση με την τιμή του με ενδιαφέρει) με τον συγκεκριμένο.

 

Αυτό δεν σημάινει ότι θα αγνοήσω μια μεγάλη ευκαιρία σε κάτι που θέλω αλλά και στην οποία όμως θα είμαι πολύ επιφυλακτικός και θα αναζητήσω μεγαλύτερα εχέγγυα.

 

Αν κάποιος άλλος σκέφτεται διαφορετικά και πάει βουρ στον πατσά με μόνο γνώμονα την τιμή δεν με ενδιαφέρει και δεν με απασχολεί.

Ο καθείς και τα κριτήρια του και δραγουμάνος στην τσέπη κανενός (πέραν της οικογένειάς μου) δεν είμαι.

 

Ειπώθησαν όλα, όμορφα.. :)

...από την πολλή γκαργκανέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Παρτε μαθηματα

 

http://news.in.gr/perierga/article/?aid=1231281695

 

;D

Και αυτοί εδώ FILOS, κάτι παλιατζούρες βαλίτσες πουλάν, αλλά κάναν σχετικά καλό βίδεο για πρόμο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dreamdancer

Αν τον άλλον δεν τον νοιάζει να παρουσιάσει όμορφα αυτό που πουλάει (δε λέω να κάνει βιτρίνα στην Πανεπιστημίου!!...στα πλαίσια του χώρου των αγγελιών)τότε το πιθανότερο είναι και να μην έχει φροντίσει ιδιαίτερα και αυτό που πουλάει και, γενικότερα, να μη μπορώ να συνεννοηθώ μαζί του!

Πέρα απ'την "αγορά του αντικειμένου" θα υπάρξει κάποια επικοινωνία και συνάντηση με τον πωλητή...αν δεν ξέρει μόνος του πως "πρέπει" (είναι σωστότερο προς τον κάθε αγοραστή) να κινηθεί τότε δε θα κάτσει ο καθένας να τον κυνηγάει.

Είχα καταπληκτικές επικοινωνίες με παιδιά από εδώ μέσα και, με άλλους, αδιάφορες.Κι αυτό καθρεφτιζόταν στον τρόπο που είχαν δημιουργήσει την αγγελία (αν ήταν πωλητές) ή στο πως σε προσέγγιζαν (αν ήταν αγοραστές).

 

Ως προς το αρχικό post...συμφωνώ με όσα λέει ο Jazzjoker.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βλέπεις κάποιον που είναι ντυμένος σαν τον γύφτο και έναν που είναι προσεγμένος, ποιόν θα εμπιστευτείς για π.χ. κάποια δουλειά; Ναι, οκ, ο γύφτος look-alike μπορεί να είναι πολύ καλύτερος του κυριλέ αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι κάποια στερεότυπα δεν ισχύουν τελικά. Για κάποιο λόγο υπάρχουν, δεν δημιουργηθήκαν τυχαία.

 

Το ιδιο και με τις αγγελίες. Δεν διαφέρει σε τίποτα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου