Προς το περιεχόμενο

Boss RT 20


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στο RT-20 μπορείς με κάποιον τρόπο να κάνεις break την κόρνα και το ρότορα, ή μόνο on/off έχει; Μήπως γίνεται μόνο με το εξωτερικό πεταλάκι ή καθόλου;  ???

Με ''πιάνεις''  ;)

Αυτό με τρώει. Να έχω αυτές τις ρυθμίσεις.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με ''πιάνεις''  ;)

Αυτό με τρώει. Να έχω αυτές τις ρυθμίσεις.

 

Από το πάνελ του δε βλέπω να γίνεται αυτό, εκτός κι αν το περιγράφει στο manual, ίσως κάποιον συνδυασμό των δύο πεταλιών. Πάντως ακόμα και στο Mini Vent που πόσταρε ο Waterfall πιο πάνω μπορείς να το κάνεις αυτό.

Όπως και να 'χει, καλό είναι το εξωτερικό πετάλι, αλλά αν η μουσική σου βασίζεται σε πολλούς organ ήχους, και σε διάρκεια ενός live αλλάζεις πολλούς, δεν είναι και πολύ κατάλληλο λόγω του ότι δεν αντιστοιχούν οι αλλαγές των ήχων με αλλαγή στις ρυθμίσεις του rotary. Αν βγάλουν ένα καλό και με MIDI In, ώστε να δέχεται CCs ή SysEx, θα είναι πράγματι ταμάμ. Αν η μουσική σου βασίζεται πολύ σε πολύ καλή προσομείωση leslies, ή θα συμβιβαστείς σε εξωτερικό και όποιες μικροαλλαγές θα τις κάνεις on the fly, ή θα αρκεστείς στο onboard processor. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

@ C.S.

manual

 

Αν βγάλουν ένα καλό και με MIDI In, ώστε να δέχεται CCs ή SysEx, θα είναι πράγματι ταμάμ. 8)

Θέλει φθηνό  8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο Μανώλης. Κώστα, επομένως γίνεται break στους ρότορες, με ταυτόχρονη πίεση και των δύο πεταλιών (manual σελίδα 10). 8)

Αυτό διαβάζω.

Και με το drive; Πώς θα ακούγεται ρε πστ μου; Ούτε ένα κατατοπιστικό βίντεο δεν έχω βρει σε hq να δω και να ακούσω.

Θα πάρω παραμάσχαλα το ob3 και θα πάω να το στήσω.

Έχει αρχίσει το λάιβ μου σετάπ να γίνεται ορθοπεταλιά. (volume pedals,switchers, sustain pedals)

Κλείνω στο RT 20.Μάλλον θα το ορίζω με τα χέρια.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως guys, το πλεον διαδεδομενο rotary box αναμεσα σε οργανιστες ειναι το Ventilator μακραν. Οσοι δεν εχουν κανονικο Leslie παιζουν με Ventilator, αν κανετε μια βολτα απο διαφορα organ forums θα το διαπιστωσετε. Το θεωρουν την αμεσως καλυτερη λυση μετα απο ενα πραγματικο Leslie. Τα παραπανω πεταλια που εχετε ποσταρει νομιζω οτι απευθυνονται πιο πολυ σε κιθαριστες παρα πληκτραδες.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό διαβάζω.

Και με το drive; Πώς θα ακούγεται ρε πστ μου; Ούτε ένα κατατοπιστικό βίντεο δεν έχω βρει σε hq να δω και να ακούσω.

Θα πάρω παραμάσχαλα το ob3 και θα πάω να το στήσω.

Έχει αρχίσει το λάιβ μου σετάπ να γίνεται ορθοπεταλιά. (volume pedals,switchers, sustain pedals)

Κλείνω στο RT 20.Μάλλον θα το ορίζω με τα χέρια.

 

Ρυθμίσεις με τα χέρια, slow/fast (ή break) με footswitch.

Αν έχεις κανένα ξεχασμένο αχρησιμοποίητο Roland/boss/whatever, κούμπωσέ το στην είσοδό του για να ελέγχεις την ταχύτητα με το πόδι.

Ιδίως σε fast solos βολεύει καλύτερα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρυθμίσεις με τα χέρια, slow/fast (ή break) με footswitch. Αν έχεις κανένα ξεχασμένο Roland/boss/whatever, κούμπωσέ το στην είσοδό του για να ελέγχεις την ταχύτητα με το πόδι. Ιδίως σε fast solos βολεύει καλύτερα. ;)

Βοss FS-5L

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοss FS-5L

Άρχοντας είσαι. Το manual βέβαια λέει για EV-5, αλλά για μένα αυτά είναι μάντολες.

Continuous pedal για εναλλαγή ανάμεσα σε δύο τιμές; (0-63 για slow, 64-127 για fast).

Μας δουλεύει ψιλό γαζί η Boss. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Waterfall το mini πλέον διατίθεται στην αγορά. Θα το δω και αυτό.Είμαι στην σελίδα τους.

Άρχοντας είσαι. Το manual βέβαια λέει για EV-5, αλλά για μένα αυτά είναι μάντολες.

Continuous pedal για εναλλαγή ανάμεσα σε δύο τιμές; (0-63 για slow, 64-127 για fast).

Μας δουλεύει ψιλό γαζί η Boss. 8)

Και με το fs πρέπει να κάνω διπλάσια πατήματα για τα on/off,αλλά βολεύει.

Είναι μπαλαντέρ το άτιμο.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου