Προς το περιεχόμενο

Boss RT 20


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αν σου κάνει ο ήχος του Mini Vent, καθώς από ρυθμίσεις έχει εντελώς minimal (μόνο drive και mic distance μπορείς να αποθηκεύσεις στα 2 user presets του), είναι όντως πάρα πολύ καλό. Τσιμπημένη η τιμή του βέβαια, αλλά είναι μία από τις περπτώσεις όπου θεωρώ ότι ο ήχος είναι το πρώτο ζητούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No Greek dealer (mini Vent).

299 € και τροφοδοτικό. Αλλά έχει ηχάρα, έτσι όπως το ακούω. Ολόκληρη Boss και δεν το προμοτάρει για πλήκτρα το RT 20.

Αλλά και το RE 20, έτσι με ερωτηματικά αγοράστηκε και βγήκε άψογο για τα δικά μου γούστα.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Waterfall το mini πλέον διατίθεται στην αγορά.

To ξερω, αφου σου ποσταρα και το λινκ απο το Thomann. 8) Περιεργως το Thomann δεν εχει την παλιοτερη εκδοση, την σταματησαν? Λιγο ασχετο μου φαινεται να την αντικαταστησουν με το Mini Vent. Τεσπα, ακου στο πρωτο βιντεο που ποσταρα το overdrive του, δες απο το 4:57 ως το 6:50. Πραγματικα ο ηχος του σκοτωνει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Ολόκληρη Boss και δεν το προμοτάρει για πλήκτρα το RT 20.
Τι να προμοτάρει αφού... τα σχετικά κλαβιέ (AT/VR/VK series) έχουν built in τα απαραίτητα εφφέ κι έτσι όπως πρέπει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα από τα 2 λοιπόν...... ::) ::) ::) ::)

 

Όποιο και να επιλέξεις, το μόνο σίγουρο είναι ότι θα έχεις γαμάτο ήχο. 8)

 

 

Τι να προμοτάρει αφού... τα σχετικά κλαβιέ (AT/VR/VK series) έχουν built in τα απαραίτητα εφφέ κι έτσι όπως πρέπει.

 

Αυτό ακριβώς θα έλεγα κι εγώ. Τόσο στα Roland/Boss πεταλάκια, όσο και στα ενσωματωμένα εφέ των μηχανημάτων Roland, oι προσομειωτές είναι τεχνολογίας COSM (Composite Object Sound Modeling).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Με όλα αυτά τα παρελκόμενα... τι να πω, μου θυμίζει αρχαίες καταστάσεις.

Μήπως θα ήταν καλύτερα (ίσως και πιό φθηνά) να αλλάξει όργανο.

Να πάρει ένα νεότερης τεχνολογίας πλήρως ελεγχόμενο και μέσω midi.

Από πλευράς ταχύτητας και εργονομίας δεν το συζητώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αρχαίες καταστάσεις; Πόσο αρχαίες;

Πολυμερισμός εργασιών, ευελιξία για μένα. Ελαφρύς εξοπλισμός. Ετοιμοπόλεμος για το studio μου, τις ζωντανές εμφανίσεις, την προσωπική μου χαρά και διασκέδαση.

Μανώλη μου, με 2 modules , stage piano που εκτός από stand alone τo χειρίζομαι και ως midi keyboard και 2 synth workstations τελευταίας γενιάς, ολοκληρωμένο set up θα το έλεγα.

Φυσικά εννοείται ότι στα πόδια μου θα υπάρχουν τα αντίστοιχα switchers και pedals.

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
...αρχαίες καταστάσεις; Πόσο αρχαίες;

Δεκαετία 70 - αρχές 80, τότε που κάποια synth δεν είχαν διαφορετικό εφφέ για κάθε ήχο ξεχωριστά μέχρι καθόλου, τόσο αρχαίες.

 

Υ.Γ. 1

Καλά, εσύ μας έλεγες πως θες να τα ξεφορτωθείς, σε ενοχλεί ο όγκος, το βάρος, είναι πολλά κλπ. Τι έγινε τώρα, άλλαξες γνώμη;

 

Υ.Γ. 2

Πάρε ένα Moog  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου