Προς το περιεχόμενο

Bohemian Rhapsody - Spyros Delta guitar cover


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

      Εγώ πάλι θα πω την κουλαμάρα μου αλλά μάλον θα πω πως βλέπω εγώ το πράγμα.

  Κοίτα Σπύρο ότι είσαι πολύ καλός παίχτης το βλέπουμε όλοι μας εδώ.Γνώμη μου είναι να διοχετεύσεις το ταλέντο σου και την τεχνική σου σε κάτι δικό σου και πρωτότυπο.Το να ανεβάσεις όλα τα κλασικά σόλο στη ιστορία του ροκ ,ενα είναι σίγουρο θα τα παίξεις καλά εως πολύ καλά.

    Δεν βλέπω κανα ιδιαίτερο ενδιαφέρον για ένα παίχτη σαν και σένα σε αυτό.Οπως δεν αισθάνομαι και την ανάγκη να σου λέω εγώ πόσο γαμάτα έπαιξες κτλ στο κάθε σόλο που θα ανεβάσεις .Ούτε εσύ το έχεις ανάγκη πιστέυω αυτό γιατί ούτε πιτσιρίκος είσαι ούτε τώρα αρχίζεις να μαθαίνεις το όργανο.Ξες τα κιλά σου και τα ξέρεις καλά πιστεύω.

    Περιμένω να ακούσω κάτι δικό σου για να κριθείς εκ του αποτελεσματός αυτού που νομίζω έχει και το ιδιαίτερο βάρος του.Αν δεν ήσουν τόσο καλός πιθανον να μην σχολίαζα καθόλου ούτε να έγραφα αυτά που γράφω και πιστεύω να καταλαβαίνεις με πια εννοια λέω ότι λέω.Αυτά πάνω κάτω το σόλο το απέδωσες πολύ καλά όπως και το προηγούμενο που ανέβασες.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχει δικιο.

Κανουμε και το κεφι μας ομως ετσι καμια φορα.

 

Οταν λες "δικα" μου τι εννοεις?

τραγουδια? ή instrumental, αυτοσχεδιασμους κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δεν ξέρω αν έχω δίκιο ή όχι είμαστε ως επί το πλείστον σε κιθαροκρατούμενο φόρουμ.Αρα αυτό που λες για χαβαλέ κτλ το καταλαβαίνω.Παίζω και γω με backing tracks εννοίοτε απλά δεν νομίζω να κερδίσω εγώ κάτι με το ανεβάσω ένα σόλο στο νοίζ.Φυσικά δεν είμαστε και του ίδιου βεληνεκές παίχτες.Αυτό που κάνεις εσύ εχω να το κάνω από τα πρώτα χρόνια που έπαιζα και νόμιζω ένας λόγος που δεν είμαστε στο ίδιο λιγκ και είμαι κατώτερος παίχτης αντικειμενικά είναι και αυτός.Αλλά πότε δεν ήθελα και κάτι τέτοιο μάλον γιαυτό και δεν το έκανα τελικά.

  Τεςπα φιλολογίες και δικαιολογίες.Ναι θα προτιμούσα κάτι με την σφραγίδα σου.Το γούστο σου τον ήχο σου τις ανάσες σου βρε αδερφε .Είναι λογικό πιστεύω από κάποιον με τις δικές δυνατότητες.Και άλλα παιδιά εδω φτιάχνουν ορχηστρικά κιθαριστικά κομμάτια και καποιοι μάλιστα το κάνουν πολύ  καλά .Δεν λέω και καλά τραγούδι αλλά κάτι που να υποστηρίζει την.απόψη σου και το στυλ σου με τα χρόνια ακούσματος και μελέτης .

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ανεβασει παλιοτερα και δικα μου.

Μαλλον δεν τα εχεις δει.

Τωρα ετυχε και με πετυχες σε οιστρο κλασικουρας.

 

Τραγουδια μου (συνθεσεις) δεν συνηθιζω να ανεβαζω, γιατι εχω και καιρο να γραψω, αλλα και δεν εχω και ενδιαφερον να γραψω τραγουδακια (αν και θα'πρεπε, αφου εκει ειναι το χρημα - κι απο αυτα, γραφω οποτε λαχει 10 στην καθισια μου - μλκια μου το ξερω).

 

Οταν το επιχειρησα σοβαρα, τελευταια φορα (πριν 10 χρονια), ειδα απο τις εταιρειες οτι δεν θελουν πρωτοτυπη μουσικη και ιδεες (για τα ελληνικα δεδομενα τουλαχιστον), αλλά αντιγραφες πανω σε πετυχημενες συνταγες και να .... "κοψω τις πολλες κιθαρες και να παρω κανα πληκτρά στη μπαντα". Ετσι αηδιασα τα παρατησα.

Ασχετα αν ο παραγωγος (που ειναι και συνθετης) που μας ειχε "αναλαβει", πηρε ενα chord progression μου απο το demo, κι εκανε ενα χιτακι με γνωστη φιρμα.

 

Εχω σκοπο να φτιαξω πλεον  μονος μου (εφοσον οι εταιρειες πεθαναν) οτι γουσταρω κι οτι κατσει.

Περιμενω λιγο να ρευσει χρημα για καποιο εξοπλισμο που χρειαζομαι.

 

"Συνθετικα" ασχολουμαι επαγγελματικα στο στουντιο.

Ειναι κοινο μυστικο, και αν και δεν θα επρεπε να το κανουμε οι παιχτες γενικα, οταν ηχογραφουμε για συνθετες  στη δισκογραφια, σχεδον παντα μεσα στα "καθηκοντα" μας, ειναι και η συνθεση εισαγωγων, μουσικων μερων κλπ.

 

Ευχαριστω για την ευκαιρια να πω δυο πραγματα επιπλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑρνΙούμαι εκ του αρνιού να εκφράσω άποψη για του οβίδεο ταύτο, αφού εξαφάνισες το πολυτιμότερο συνεργάτη σου το σκύλο.

Πιτού σου αλήτη που θες να απολαμβάνεις μόνος σου τη δόξα και το παρά

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑρνΙούμαι εκ του αρνιού να εκφράσω άποψη για του οβίδεο ταύτο, αφού εξαφάνισες το πολυτιμότερο συνεργάτη σου το σκύλο.

Πιτού σου αλήτη που θες να απολαμβάνεις μόνος σου τη δόξα και το παρά

Την ειχε πεσει για υπνο και δεν σηκωνοταν ουτε με βιντσι (που λεει και ο βεγγος), παρ'οτι της ζητησα ταπεινα να ερθει παλι για ζεσταμα στα δαχτυλα, και γουρι.  ;D

 

ΥΓ Ολα ειναι γραμμενα μεταμεσονυχτια με ακουστικα.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

[quote author=Earendil link=topic=201895.msg780728#msg780728 date=1388914090

 

Λοιπόν εντάξει, ας πούμε την αλήθεια κάποτε, όλοι "διευθύνουμε" την ορχήστρα όταν ακούμε το κομμάτι μόνοι μας στα 700 db. Έχοντας αυτό το αξίωμα κατά νου, η μισή επιτυχία του βιδέου είναι ότι το κάνεις δημόσια.

Well done.  :)

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου