Προς το περιεχόμενο

Let's build a Stratocaster


HellFire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραιος, μπραβο ρε. Αντε λιγο εμεινε.

 

Thanks man.

 

Τελικά τσάμπα χτυπιέμαι, μπορώ να αγοράσω μια τέτοια έτοιμη και μάλιστα πολυ οικονομικά....

 

http://www.eddievegas.com/store/details/1960-Blond-Killer-Super-Relic-Fender-Stratocaster-Custom-Shop.php

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks man.

 

Τελικά τσάμπα χτυπιέμαι, μπορώ να αγοράσω μια τέτοια έτοιμη και μάλιστα πολυ οικονομικά....

 

http://www.eddievegas.com/store/details/1960-Blond-Killer-Super-Relic-Fender-Stratocaster-Custom-Shop.php

 

 

Απο τι ειναι? Απο τιμιο ξυλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τσάμπα χτυπιέμαι, μπορώ να αγοράσω μια τέτοια έτοιμη και μάλιστα πολυ οικονομικά....

 

εχεις δίκιο εχει ανέβει και το ρεύμα και που να τα φουρνίζεις ενα- ενα ;D

 

το DYI  εχει άλλη γλύκα :D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks man.

 

Τελικά τσάμπα χτυπιέμαι, μπορώ να αγοράσω μια τέτοια έτοιμη και μάλιστα πολυ οικονομικά....

 

http://www.eddievegas.com/store/details/1960-Blond-Killer-Super-Relic-Fender-Stratocaster-Custom-Shop.php

 

Με αυτη την τιμη ελεγα να παρω δυο, αλλα ρε γα....τ. sory SOLD. φτου.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον οχι, κατα τη γνωμη μου ηταν καλυτερη με περισσοτερη διαφανεια. Μεχρι στιγμης παντως, bravo!!

Guitar playing is a serious matter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Buddy...

To πρόβλημα ήταν ότι το butterscotch, το προηγούμενο βάψιμο για όσους δεν ασχολούνται με βαψίματα, πάει περισσότερο σε tele και δεν κολλάει καθόλου με gold hardware που θέλω να βάλω εγω.Τωρα όμως που βρήκα πως γίνετε....

Για το θέμα της διαφάνειας ελπίζω να το σώσω στο sanding και με το νίτρο που θα πέσει από επάνω, και εγώ θέλω διαφάνεια στο τελικό αποτέλεσμα για να φαίνονται τα νερά του σώματος.

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προηγουμενο βαψιμο μου κανει περισσοτερο σαν see through blonde και οχι σαν butterscotch, εν πασει περιπτωσει, μην προσπαθησεις να τριψεις το νιτρο γιατι απλα δεν τριβεται, αν προτιμας περισσοτερη διαφανεια, σε βλεπω να το πηγαινεις απο την αρχη, οτι και να γινει ομως δωσε βαση στο τελικο φινιρισμα, ενα καλο φινιρισμα μπορει να αναδειξει μια μετρια δουλεια κι ενα κακο-μετριο φινιρισμα μπορει να υποβαθμισει μια καλη δουλεια σαν κι αυτη που εχεις κανει ως τωρα.

Guitar playing is a serious matter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω φτιάξει πεπαλαιωμένο νιτρο, το οποίο θα ρίξω απο επάνω με σκοπό η κιθάρα να πάρει υποκιτρινο χρώμα, θα ειναι κατι μεταξύ του τώρα και της προηγούμενης φωτογραφίας.

Για το transparent θα δούμε....

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετριψα το χρώμα για να φανούν τα νερά περισσότερο και πέρασα το βερνίκι νιτρου.

Πιο κοντα στο blond finish τώρα.

Qeertyui.thumb.jpg.2aab8d773b3143b47861dc9d4e70ca55.jpg

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου