Προς το περιεχόμενο

Κατσκευη replica richie sambora strat


thundersteel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κουκλάρα γίνεται, μπράβο!

 

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι το άσπρο pickguard. Θα σου πρότεινα να μη βάλεις καθόλου αλλά είδα ότι το routing για τους μαγνήτες έχει γίνει από μπροστά, οπότε δε θα ήταν εφικτή η πρότασή μου.

 

Ψάξε πάντως μήπως βρεις κάποιο ωραιότερο pickguard, το αξίζει.  :)

[/quot

 

να πω την αληθεια ειχα παραγγειλλει ασπρο με ασπρους μαγνητες.και μετα ειδα οτι ο τυπος εβγαλε το ιδιο pickguard σε λευκο perloid και σε μαυρο.αφου ειχαν ερθει τα πραγματα ;D ;D

ενα μαυρο με μαυρους μαγνητες θα ηταν πολυ "κακο" πιστευω

ισως καποια αλλη στιγμη να το κανω.

ευχαριστω παντως για τις αποψεις σας.

ολες καλοδεχουμενες.

 

 

 

παω για τσιπουρακι τωρα ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 125
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

thundersteel καταρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά σου! Πραγματικά πολύ καλή!

Νομίζω πως η Sambora είναι η αγαπημέμη μου strat. Αν και προτιμώ την μετά το 2000 εποχή που βγήκε σε περιορισμένο αριθμό, χωρίς floyd, με μικρότερα star inlays και booster. Λεπτομέρειες  ;D Η ουσία είναι πως τα star inlays με... σεληνιάζουν κατά κάποιο τρόπο όποτε τα βλέπω  8)

 

Γνώμη μου πάντως, ακριβώς επειδή είναι replica θα ήταν καλύτερα να την έχεις εμφανησιακά όπως και το ακριβές μοντέλο. Με άλλα λόγια, ξύλινο pickguard, άλλα χρώματα κλπ δεν θα τα επέλεγα. Μόνο και μόνο επειδή είναι replica. Τώρα, αν θες μία Sambora replica custom, φυσικά εσύ αποφασίζεις. Μπράβο σου και πάλι!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ειχα ποσταρει στην αρχη

 

αλλωστε ο στοχος ηταν αυτη

με διαφορετικο ειδος ξυλου,αλλους μαγνητες +το οτι δεν εβαλα το 25db booster που εχει η αυθεντικη

Sambora2.thumb.jpg.8335a789dabc6a63e9f8f9e5e078535b.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thundersteel καταρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά σου! Πραγματικά πολύ καλή!

Νομίζω πως η Sambora είναι η αγαπημέμη μου strat. Αν και προτιμώ την μετά το 2000 εποχή που βγήκε σε περιορισμένο αριθμό, χωρίς floyd, με μικρότερα star inlays και booster. Λεπτομέρειες  ;D Η ουσία είναι πως τα star inlays με... σεληνιάζουν κατά κάποιο τρόπο όποτε τα βλέπω  8)

 

Γνώμη μου πάντως, ακριβώς επειδή είναι replica θα ήταν καλύτερα να την έχεις εμφανησιακά όπως και το ακριβές μοντέλο. Με άλλα λόγια, ξύλινο pickguard, άλλα χρώματα κλπ δεν θα τα επέλεγα. Μόνο και μόνο επειδή είναι replica. Τώρα, αν θες μία Sambora replica custom, φυσικά εσύ αποφασίζεις. Μπράβο σου και πάλι!

 

 

 

 

φιλε mistral οντως ειναι λιγο "πιο" custom η κιθαρα σε σχεση με την fender αλλα γενικοτερα δε βλεπω και τεραστιες διαφορες :)

 

μηπως σας ξεγελασε το pickguard με τους 3 μονους που εβαλα για δοκιμη ???στην προηγουμενη φωτο?

 

παντως οπως ειπα ολα τα σχολια και παρατηρησεις δεκτα οποτε οτι ενστασεις εχετε...βαρατε ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, το boost γιατί δεν θα το βάλεις; Και για τους τύπους μόνο εγώ θα το έβαζα! Πάντως φαίνεται πάρα πολύ όμορφη! Συγχαρητήρια!

 

(έχεις αναφέρει κάπου τι μαγνήτες θα βάλεις και δεν το είδα;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια, το boost γιατί δεν θα το βάλεις; Και για τους τύπους μόνο εγώ θα το έβαζα! Πάντως φαίνεται πάρα πολύ όμορφη! Συγχαρητήρια!

 

(έχεις αναφέρει κάπου τι μαγνήτες θα βάλεις και δεν το είδα;)

 

 

σ'ευχαριστω :)

το booster δεν το εβαλα γιατι ηδη τα πραγματα χωρουσαν με τα βιας μεσα στις κοιλοτητες και το budget αρχισε να ανεβαινει (ανεβηκε τελικα) στα υψη.

 

 

οχι δεν ανεφερα τι μαγνητες εβαλα ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα μια και το εφερε η κουβεντα θα αναφερω αναλυτικα ολα τα specs

 

σωμα απο δεσποτακι (ash)

 

μανικι/ταστιερα maple

 

τρεμολο original floyd rose made in germany (το οποιο θα ειναι πληρως floating)

 

ποτενσιομετρα cts 1x300kΩ  volume - 2x250kΩ tone

 

πενταθεσιος επιλογεας της fender

 

pickguard λευκο h/s/s 3ply

 

κλειδια schaller made in germany

 

μαγνητες (ωχ θα φαω ξυλο ;D ;D ;D ;D ;D) 

bridge - seymour duncan tb4 (jeff beck)

middle - seymour duncan hot stack (ο διοροφος με τη μπαρα)

neck - seymour duncan lil'59

 

στην ουσια 3 διπλους φοραει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου