Προς το περιεχόμενο

Επιτελους απαντηση στο αιωνιο ερωτημα των ξυλων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτσε να πάρω μπύρες και ποπ-κορν να αρααααάξω να παρακολουθήσω !!  ;D

Αααχχχ τα νιάτα.

Εγώ ούτε smiley με ποπ κορν δεν ξοδεύω για τέτοιες συζητήσεις.

Για την μπύρα δε, ούτε συζήτηση.

 

Καλημέρα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 383
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Επίσης άκουσα μεγάλη διαφορά και το άκουσα από το λαπτοπάκι .... όπως λέει στο 35  περίπου πρέπει να γίνει το τεστ με σανίδες ή κενό...   μέχρι τότε έχουμε και eq....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε mdf ομως ειναι....ασε δεν το σωζεις.... ;)

Δεν χρειάζεται να σώσω τίποτα...μην ξεχνάς ότι είμαι από τους λίγους εδώ μέσα που παίζω με πλαστική κιθάρα ;D

http://www.customshop.gr/?btp_work=the-fiber-guitar

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης άκουσα μεγάλη διαφορά και το άκουσα από το λαπτοπάκι .... όπως λέει στο 35  περίπου πρέπει να γίνει το τεστ με σανίδες ή κενό...   μέχρι τότε έχουμε και eq....  

 

Ακουσες μεγαλη διαφορα παρολαυτα το graphic equalizer δειχνει ιδιο ::)....αυτο νομιζω απαντα τα παντα..... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακουσες μεγαλη διαφορα παρολαυτα το graphic equalizer δειχνει ιδιο ::)....αυτο νομιζω απαντα τα παντα..... ;)

 

Μα......Δεν δειχνει το ιδιο.....  :D :D :D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε mdf ομως ειναι....ασε δεν το σωζεις.... ;)

Δεν χρειάζεται να σώσω τίποτα...μην ξεχνάς ότι είμαι από τους λίγους εδώ μέσα που παίζω με πλαστική κιθάρα ;D

http://www.customshop.gr/?btp_work=the-fiber-guitar

 

Ασε εγω παιζω με την πραγματικα πλαστικη(ακρυλικη) που ειναι θεοβαρη...εσυ εχεις hiend παναλαφρο εργαλειο απο ανθρακονημα ;D.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

E... όχι και απάντηση...

Απο τη μια δεν έπαιξε, (τι διαφορά στις δυναμικές να δεις όταν ακομα και τα χτυπήματα δεν είναι κοινά) απο την άλλη τι μας έδειξε με το EQ? Ανάλυση συχνοτήτων για την τονικότητα; Οχι.

 

Δεν θελω να υποστηρίξω τα ξύλα ή το αντίθετο αλλά καλή η πρόθεση του, λειψή όμως η διαδικασία.

 

Το τέλος πάντως είναι καλό. Be good to each other, whatever you believe.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης άκουσα μεγάλη διαφορά και το άκουσα από το λαπτοπάκι .... όπως λέει στο 35  περίπου πρέπει να γίνει το τεστ με σανίδες ή κενό...   μέχρι τότε έχουμε και eq....  

 

Ακουσες μεγαλη διαφορα παρολαυτα το graphic equalizer δειχνει ιδιο ::)....αυτο νομίζω απαντα τα παντα..... ;)

Δεν είναι ίδιο ;). δες που κάνει πικ μεταξύ 200 1Κ στο 30:50   σε αυτές τις συχνότητες ακούμε καλά . ακούγονται σαν να έχεις ένα wah και το κουνάς ελαφρός προς τα πάνω  "περίπου :D" .Σε ποια κιθάρα ανήκει η κάθε κυματομορφή δεν ξέρω απλώς λέω ότι υπάρχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E... όχι και απάντηση...

Απο τη μια δεν έπαιξε, (τι διαφορά στις δυναμικές να δεις όταν ακομα και τα χτυπήματα δεν είναι κοινά) απο την άλλη τι μας έδειξε με το EQ? Ανάλυση συχνοτήτων για την τονικότητα; Οχι.

 

Δεν θελω να υποστηρίξω τα ξύλα ή το αντίθετο αλλά καλή η πρόθεση του, λειψή όμως η διαδικασία.

 

Το τέλος πάντως είναι καλό. Be good to each other, whatever you believe.

Γιαννη πες μου οτι εκατσες και το ειδες ολο το βιντεο...Γιατι εγω πιστευω οτι εχασα μιση ωρα απο την ζωη μου  :o :o :o

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα......Δεν δειχνει το ιδιο.....  :D :D :D

 

+

 

Το graphic eq είναι ΕΝΤΕΛΩΣ άχρηστο σε αυτό το τεστ. Ενδεχομένως θα είχε νόημα αν το strumming το έκανε ρομπότ με ακριβώς τις ίδιες παραμέτρους (δύναμη, γωνία κλπ.)

 

Προσωπικώς καθόλου δεν καίγομαι να μάθω την αλήθεια του μεγάλου ερωτήματος πάντως. Απλώς διασκεδάζω πολύ (δεν το λέω κοροϊδευτικά) με αυτούς που την ψάχνουν και ακόμη περισσότερο με αυτούς που θεωρούν ότι την βρήκαν.

 

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου