Προς το περιεχόμενο

Επιτελους απαντηση στο αιωνιο ερωτημα των ξυλων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γι αυτό σε λέω απατεώνα...έπρεπε να έχεις πληρώσει ΟΛΑ και όχι τα μισά  

 

ΟΛΑ τα πληρωνεις ΕΣΥ..που εχεις και...πισινα (αρα εισαι και ΠΛΟΥΣΙΟΣ) ....οποτε εισαι απλα ΒΛΑΚΑΣ.... ;D....αντε καλο υπουργιλικι.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 383
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κάτω το μαχόγκανι του μεταλλά  ;D

Κι όμως βρε συ Παρτέρημ. Ενα πρετσίζιον μαχογκάνι με έβενο στο μπράτσο, θα το θελα να το δοκιμάσω.

 

Κι αν μ΄αρέσει, θα φωνάξω Κώτσο_80άρι να φτιάξουμε ένα ίδιο με πάγκο κουζίνας και θα ναι ηχητικά το ίδιο κι απαράλλαχτο να χαρεί κι ο Χορευταράς.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Κι όμως βρε συ Παρτέρημ. Ενα πρετσίζιον μαχογκάνι με έβενο στο μπράτσο, θα το θελα να το δοκιμάσω.

 

Κι αν μ΄αρέσει, θα φωνάξω Κώτσο_80άρι να φτιάξουμε ένα ίδιο με πάγκο κουζίνας και θα ναι ηχητικά το ίδιο κι απαράλλαχτο να χαρεί κι ο Χορευταράς.

Κωστάκη μ,  αυτά είναι ξωτικά ξσύλα και είναι επικίνδυνα πράγματα. Μπορεί να σε δώσει στην αντιξσυλοτρομακρατική ου Παράγκας για να εισπράξει την αμοιβή...  :D 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κωστάκη μ,  αυτά είναι ξωτικά ξσύλα και είναι επικίνδυνα πράγματα. Μπορεί να σε δώσει στην αντιξσυλοτρομακρατική ου Παράγκας για να εισπράξει την αμοιβή...  :D 

Ας είναι μπρε.

Ας τα κοντρα πλακέ για Χριστιανούς και Μπολσεβίκους και πάμε στα Ρωμαϊκά τα γούστα τα ωραία τα έκφυλα.

Κεχαγιά στα γούστα μου κανένανε δε βάζω.

Αν γουστάρω κιθάρα έπιπλο, έπιπλο κιθάρα θα φκιάξω.

Αν θέλω  μπασάκι χρυσό με στρας με ανάποδο το headstock σαν τον Billy, γούστο μου.

Μαονια, καρυδιές, γραφίτες, δεσποτάκια, παπαδάκια, μπρούτζα, λαμέ, λαχούρια, κι ότι γουστάρω.

Και θα ακούγονται όλα διαφορετικά.

Γιατί θα ακούγονται όλα διαφορετικά.

 

Τι λες;

;D

 

(το άλλο ψήνεται.... γίνε καλά και τα λέμε)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι,δε θα συμμετασχω στον κατηφορο των μπαχαλακηδων που καταστρεφουν ενα ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΑΤΟ θεμα που δικαιως βασανιζει την χωρα εν μεσω κρισης... :P ;D

 

Δεν ξερω απο ξυλα και φυτειες.Αυτο που ξερω  ειναι οτι ψαχνω σε μια κιθαρα καποια ηχητικα  χαρακτηριστικα.

Τωρα,αν τα δινει το αλδερ ή ο στόκος,δε με νοιαζει αφου εχω καταληξει στο τι θελω να ακουσω.

(Τωρα που ειμαι ακομα νεος και ανωριμος... :P)

 

....Και τι να κανω που αυτο που θελω το δινει η Φεντερ.. :-X

Το συνηθισα?Ειμαι προκατειλημμενος?

Μα...η ζωη ειναι γεματη απο τα παραπανω...

 

Ομως,απλώς και αδαώς σκεφτομαι το κοινοτοπο και λαικό:

Το ηχοχρωμα φεντερ και το ηχοχρωμα Γκιμπσον(οποιος αρνειται την υπαρξη-διαφορα τους,ας πα να μαθει μπαλαλαικα απο σφενδαμι Βλαδιβοστοκ) ειναι  αποτελεσμα τίνος πραγματος?

Σκεφτομαι και διερωτωμαι.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ομως,απλώς και αδαώς σκεφτομαι το κοινοτοπο και λαικό:

Το ηχοχρωμα φεντερ και το ηχοχρωμα Γκιμπσον(οποιος αρνειται την υπαρξη-διαφορα τους,ας πα να μαθει μπαλαλαικα απο σφενδαμι Βλαδιβοστοκ) ειναι  αποτελεσμα τίνος πραγματος?

Σκεφτομαι και διερωτωμαι.

 

 

Ξεκινα με την διαφορα στην κλιμακα της ταστιερας και την γεφυρα

 

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βέβαια βάλεις στη ζυγαριά την (τεράστια) διαφορά μεταξύ single-coils και humbuckers.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ομως,απλώς και αδαώς σκεφτομαι το κοινοτοπο και λαικό:

Το ηχοχρωμα φεντερ και το ηχοχρωμα Γκιμπσον(οποιος αρνειται την υπαρξη-διαφορα τους,ας πα να μαθει μπαλαλαικα απο σφενδαμι Βλαδιβοστοκ) ειναι  αποτελεσμα τίνος πραγματος?

Σκεφτομαι και διερωτωμαι.

 

 

 

Ποιο πολυ θα δυσκολευτεις να βρεις κατι κοινο αναμεσα σε αυτες τις δυο παρα κατι διαφορετικο 8).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αφού βέβαια βάλεις στη ζυγαριά την (τεράστια) διαφορά μεταξύ single-coils και humbuckers.

Με αυτη τη λογική μια Les Paul με P90 είναι... ή αν της βαλω ενα μαγνητη Strat, έχω τον ήχο της Fender.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου