Προς το περιεχόμενο

Μαρία Β.


atreu73

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το τραγουδάκι είναι εμπνευσμένο από το πασίγνωστο άσμα του μεγάλου αοιδού ΛεΠα που λέει μεταξύ άλλων:

Μείνε μαζί μου έγγυος

Είμαι πολύ φερέγγυος

 

Maria_B.mp3

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις πολυ ωραίες ιδέες, και τα τραγουδια σου τα ακούω πάντα ευχαριστα και μαλιστα τα  βαζω και σε ανυποπτες στιγμές. Εχουν να πουν πράγματα στιχουργικά και μουσικά.

 

Ωστόσο χρειάζεσαι όλιγη δουλεια εις την αρθρωσην :) Αν και υποψιάζομαι ότι απλά τραγουδας "υπερβολικα ανετα (cool stylah κι ετσ')"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον,αντιεμπορικο και ελιτιστικο (ως συνηθως δηλαδη... ;D)

 

από το πασίγνωστο άσμα του μεγάλου αοιδού ΛεΠα

 

από το πασίγνωστο άσμα του μεγάλου αοιδού ΛεΠα συνθετη Γιαννη Καραλη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωστόσο χρειάζεσαι όλιγη δουλεια εις την αρθρωσην :) Αν και υποψιάζομαι ότι απλά τραγουδας "υπερβολικα ανετα (cool stylah κι ετσ')"

 

Βοηθάει και κάνα κιλό ουίσκυ.

 

Ενδιαφερον,αντιεμπορικο και ελιτιστικο

 

Ελιτιστικό γιατί;

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εισαι ελιτιστης εκ φυσεως...κακα τα ψεμματα..στην πνευματικη ελιτ απευθυνονται τα πονηματα σου,δεν ειναι κακο και οι Steely Dan το ιδιο εκαναν,απλα ειχαν λιγο περισσοτερο κοινο απο εσενα μια και οι Αμερικλανοι ειναι περισσοτεροι.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε εισαι ελιτιστης εκ φυσεως...κακα τα ψεμματα..στην πνευματικη ελιτ απευθυνονται τα πονηματα σου,δεν ειναι κακο και οι Steely Dan το ιδιο εκαναν,απλα ειχαν λιγο περισσοτερο κοινο απο εσενα μια και οι Αμερικλανοι ειναι περισσοτεροι.. ;D

 

Έλα βρε sf, αν στιχάκια όπως: "περνούν τα χρόνια, σαν μακαρόνια" απευθύνονται σε πνευματική ελίτ τότε πρέπει αναγκαστικά να επαναπροσδιορίσουμε την πνευματική ελίτ μας.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστα αυτα....ελιτιστης εισαι και σε ΓΟΥΣΤΑΡΩ για αυτο,και εγω..ειμαι αλλωστε...αν ...ψαξω...βαθια....πολυ βαθια ...μεσα μου.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενδιαφέρον όπως πάντοτε και με έντονες αγγλικές αναφορές, οι οποίες σε μένα τουλάστιχον απηχούν από ύστερους Kinks και art rock μέχρι Julian Cope. Τον τελευταίο μου θύμισε αρκετά και η παραγωγή αλλά και η γενικότερη άποψη, ιδίως σε κάτι διαβατικές νότες που φλερτάρουν ωραία με το παράλογο και πετάνε τη μπάλα στην εξέδρα (ενώ παίζεις στο γήπεδο της χαζοπόπ και κερδάς 0-3).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπέροχο  ;)

Ο Σφακούς έχει δίκιο περί ποπ, στιχουργικά Κινκς

 Αν είχε λίγο καλύτερη παραγωγή θα χτύπαγε γκράμι  ;D

 

Κομμένα τα ουίσκια να προτιμάς τα ελληνικά προιόντα Τσίπουρο λαίμαι.

Βάζε στίχοι και ανέβαζε στο σαουντκλάουντ ξσαναλαίμαι

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

κατά την γνώμη μου πρέπει παράλληλα να πειραματιστείς αρκετά με την παραγωγή για να υποστηρίξεις δημιουργικά (και) τον τρόπο έκφρασής σου... πιστεύω ότι αξίζει (και αξίζεις) τον κόπο....

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου