Προς το περιεχόμενο

Jazz bass - προτάσεις για αλλαγή μαγνητών


Vac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανα contra-plaque φοβάμαι με άσπρα post-it για blocks  :)

Αν μοιάζει κατά προσέγγιση δεν είναι κακό...

Άντε να χάσουμε και ένα μεροκάματο..

Nut για πέταμα είχε και ένα μικρό διακρότημα στο F της G.

Κατά τα άλλα είναι μια χαρά μπράτσο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λεπόν...

Αποφάσισα (μάλλον) ένα πέρασμα των Dimarzio Ultra jazz με το υπάρχον μανίκι και γλέπωμε..

Πολύ λογικό κόστος για τζόγο. :P

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεπόν...

Αποφάσισα (μάλλον) ένα πέρασμα των Dimarzio Ultra jazz με το υπάρχον μανίκι και γλέπωμε..

Πολύ λογικό κόστος για τζόγο. :P

Απόλυτα.

Εύγε.

Σοφή απόφαση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Αξιότιμοι κύριοι,

Οι Dimarzio Ultra jazz τοποθετήθηκαν. :) . Πρώτες εντυπώσεις αρκετά καλές. Ο ήχος καθάρισε αισθητά, τα μπάσα είναι πιο έντονα και καθορισμένα, τα μεσαία αρκετά κάτω ομολογώ αλλά ξεπηδάνε όταν εμπλέκεται το s1, γλυκά πρίμα ακόμα και με το tone σχεδόν όλο κάτω. To θέμα θυμίζει σχεδόν active φάση  :D. Ναι, είναι scooped που είχε τονίσει και ένας φίλος αλλά με λίγο τσίμπημα στην κεφαλή έρχονται εκεί που θέλω όμορφα και καθαρά. Δυστυχώς δεν είχα ακόμα την ευκαιρία να το ακούσω με full stack στο studio με όλη την μπάντα οπότε τα συμπεράσματα του στυλ "κόβει μέσα στην μπάντα" θα ακολουθήσουν τις επόμενες ημέρες.

Και τώρα λίγη γκρίνια:

Η αλήθεια είναι ότι μου λείπει λίγο η γλύκα και το growl των antiquities.....(ξέρω είμαι άθλιος  :P)

Οκ, όταν πρόκειται για vintage φάση πραγματικά οι duncans είναι allou fun park......αλλά κάπου αλλού είμαι και εγώ ηχητικά αυτόν τον καιρό οπότε μένω Dimarzio ώσπου να βγάλω ολοκληρωμένα συμπεράσματα.

Κύριοι ευχαριστώ για την βοήθεια σας

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Τωρα που εγινε και το επισημο τεστ λεω και δημοσιως "με γεια" και δηλωνω ευθαρσως οτι αυτο το τζαζ πλεον μΕ αρεσει ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

θα συμμετεχω λιγο αργα αλλα για να καταθεσω τις αποψεις μου περι μαγνητων μηπως βοηθησω καποιο αλλο αγοραστη

αυτη την στιγμη χρησιμοποιω στο bacchus μου τους μαμισιους που ειναι τελειως  παρτα στην μαπα με πολυ growl αλλα μαλλον εχει να κανει και με το ash body! οπως και να εχει ειναι δυσκολο να τους βρεις

εχω στο ken smith bill lawrence που ειναι ο ορισμος του Hi fi αλλα και αυτοι δυσκολο να τους βρεις λογω θανατου του κατασκευαστη

εχω στο fender plus lace sencor που ειναι εντελως αθορυβοι λιγο αδυναμοι αλλα με την kubicki προενισχυση κατεβαζουν κτιρια!

απο εκει και περα εχω και ενα federaki mim που εχει τους μαμισιους και να σου πω την αληθεια δεν με χαλανε

emg που εχω δοκιμασει αρκετα hi fi αλλα καπως αχρωμοι!

τι αλλο αα εχω παιξει με duncan καλουτσικοι καλο growl

oι mec δεν μπορω να κρινω γτ τους εχω δοκιμασει σε ενα corvette μπλιαχ ηταν!

 

παντως πιστευω οτι οι haussel αν καποιος ανεβει κατηγορια δεν παιζονται

αυτα τα ολιγα ευχαριστω για τον χρονο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου