Προς το περιεχόμενο

Ελληνική αγορά για κλάμα..


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Γιατί άλλο είναι το οργανωμένο σύστημα reviews για κάποια υπηρεσία, κατηγορία μαγαζιών, κ.ο.κ. κι άλλο να λέει ο καθένας σε ένα thread το μακρύ και το κοντό του. Στην πρώτη περίπτωση η γνώση που παράγεται είναι απ'το crowd wisdom ενώ στην δεύτερη είναι κουτσομπολιό.

 

Ιδέα. Να μπεί ένα σύστημα βαθμολογίας στο http://agora.noiz.gr/ για κάθε κατάστημα μαζί με το πλήθος των διαφορετικών ατόμων που βαθμολόγησαν (όπως το booking.com ένα πράμα). Έτσι θα υπάρχει μια κάποια σχετική πληροφόρηση.

Συμφωνώ ότι δε μπορεί να γίνει έτσι στο φόρουμ. Αλλά ΠΡΕΠΕΙ να γίνει. Δε γίνεται το μεγαλύτερο (??) μουσικό site στην Ελλάδα να μη μπορεί να αντέξει κάτι τέτοιο...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λίγες φορές δηλαδή έχουν εκφραστεί εδώ μέσα επώνυμα δυσαρέσκειες;

 

Τώρα αν είναι αντρίκιο ή όχι, ο σατανάς το ξέρει.

Ασε που η μικρή πικρή μου πείρα μου λέει ότι αυτή η πιθανότητα είναι μεγάλη.

 

To να αφήνεις μομφή εναντίον μου προσωπικά χωρίς απόδειξη ή έστω επιχείρημα

αυτό σίγουρα δεν είναι ΑΝΤΡΙΚΙΟ....

Αλλα ας σκεφτούμε και λίγο...σε μουσικό ΕΛΛΗΝΙΚΟ forum κράζουν Ελληνικά μουσικά μαγαζιά??? απαπαπαπαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να αφήνεις μομφή εναντίον μου προσωπικά χωρίς απόδειξη ή έστω επιχείρημα

αυτό σίγουρα δεν είναι ΑΝΤΡΙΚΙΟ....

Αλλα ας σκεφτούμε και λίγο...σε μουσικό ΕΛΛΗΝΙΚΟ forum κράζουν Ελληνικά μουσικά μαγαζιά??? απαπαπαπαα

ότι πεις.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γιατί δεν τους πήρες παράμερα τον πατέρα ή την κόρη να τους το σφυρίξεις ρε συ? Κρίμας

 

Δεν το ανεφερα χθες! Ναι, το ειπα στη μητερα φευγοντας απο το μαγαζι (περιμενε απο εξω) και μαλιστα και η ιδια ειχε την ιδια αποψη (προφανως και ηταν ασχετη, αλλα εβλεπε το κοριτσι να δυσανασχετει)! Τεσπα, ελπιζω να μην πηραν τιποτα οι ανθρωποι και ουτε να ξαναπατησουν! Το να μιλησω αρνητικα και επωνυμα για καποιο μαγαζι δεν το κανω αλλα καλο θα ηταν πιστευω να ονοματισουμε τα καλα μαγαζια, αυτα που ειχαμε θετικες εμπειριες και που κατα τη γνωμη μου ειναι και τα λιγα που θα επιβιωσουν! Ελπιζω να μη θεωρηθει διαφημιση απο καποιους ή απο τους mods!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επεσα σημερα πανω σε αυτο:

 

913_733974526615274_1331260025_n.jpg

 

 

και νομιζω οτι συνοψιζει πολλα επιχειρήματα που ακουστηκαν. ισως ειναι ενας βασικος λογος που θελουμε να αγοραζουμε απο ελλαδα και κανουμε και αυτη την συζητηση αλλα πολλες φορες ο ιδιοκτητης κανει το παν για να μας πεισει για το αντιθετο. το παν ομως

 

απο εδω:

http://www.lifo.gr/team/bitsandpieces/46515

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως αυτο ειναι ενα ακομα marketing-ιστικο κολπο με επικλιση στο συναισθημα για να ευαισθητοποιηθουμε οι Ελληνες καταναλωτες, αλλα δυστυχως αν δεν καταλαβουν οτι πρεπει να αλλαξουν σταση απεναντι στους καταναλωτες και διαφοροποιηθουν για να αποκτήσουν καποιο ανταγωνιστικο πλεονεκτημα η καταληξη ειναι προδιαγεγραμμενη. Αφου πλεον δεν μπορουν να χτυπησουν τιμολογιακα τους ανταγωνιστές τους θα πρεπει να δώσουν βάση στην καλύτερη εξυπηρέτηση και να παρέχουν καλύτερες υπηρεσιες.

 

Ολα τα υπολοιπα ειναι απλως παρηγορια στον αρρωστο μιας και στο τελος της ημερας ολοι μας κοιτάζουμε τι θα μεινει στην τσέπη μας και όχι στην τσέπη τοων αλλων.

 

Sad but true..

 

 

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως ειναι ενας βασικος λογος που θελουμε να αγοραζουμε απο ελλαδα και κανουμε και αυτη την συζητηση

 

τριχες αγαπητε μου και μαλιστα ΚΑΤΣΑΡΕΣ....

 

Ο ΜΥΘΟΣ της...μικρης ..ΑΓΝΗΣ οικογενειακης επιχειρησης που πουλαει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ τα ΙΔΙΑ πραγματα με τη μεγαλη πρεπει να σταματησει στην Ελλαδα..

 

Μη ξεχνας οτι ενας απο τους λογους που χρεοκοπησαμε ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη η πληθωρα των χιλιαδων μικρων  ατομικων επιχειρησεων (55% στην Ελλαδα σε αντιθεση με το 15% στην ΕΕ)  που εκαναν την οικονομια μας μη ανταγωνιστικη και πανακριβη (καλα για τη ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ που σχεδον ολες τους κανανε δεν χρειαζεται να...μιλησουμε εδω...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε αφορμή την παραπάνω φωτογραφία θα ήθελα να πω ότι ωραία και καλά αυτά που γράφει αλλά...

 

Το ζήτημα είναι ότι εδώ και χρόνια,δεν έχουμε ατομικά ή οικογενειακά αντίστοιχα εισοδήματα αρχών του 2000,δηλαδή δεν επιλέγουμε πάντα να δώσουμε τα λεφτά μας έξω.

Πλέον η πλειοψηφία αναγκάζεται να μπει σε μια τελείως συντηρητική συμπεριφορά καταναλωτή εκ των πραγμάτων.

Και ναι,είναι το service του Γερμανού,η πολιτική του,οι τιμές του,οι κακές μας εμπειρίες από έλληνες μαγαζατορες,κ.λ.π.,αλλά το πρώτιστο είναι ότι έχουμε μπει σε ένα αδιέξοδο survivor, με την μουσική στην Ελλάδα να είναι πλέον πολυτέλεια.

 

Δεν θα υπεισέλθω σε άλλες εκφάνσεις της κοινωνίας,μόνο στη μουσική..

Βλέπατε στο παρελθόν τόσα πολλά thread περί αυτοεκμάθησης μουσικής;

Αγγελίες ιδιαίτερων μαθημάτων με μονοψήφιο ωρομίσθιο;

 

Δεν ξέρω πόσοι έχετε παρατηρήσει τις αγγελίες μαθημάτων,αλλά εγώ έχω δει μουσικούς που έκαναν παλαιότερα νυχτοκάματο 400-500 ευρώ,να έχουν βγει στη γύρα για ιδιαίτερα.

 

Εδώ κραταιές αλυσίδες μουσικών καταστημάτων έχουν κλείσει τόσα παραστήματα,πως να αντέξει ένα συνοικιακό μουσικομάγαζο.

 

Το αντανακλαστικό μας στην κρίση,είτε ατομικά είτε σαν κοινωνία,είναι η εσωστρέφεια,η αποξένωση και η συνεχόμενη "άμυνα",μέχρι τελικού μαρασμού.

Κρίμα,γιατί την λυπητερή θα την πληρώσουν μια ή περισσότερες γενιές,που καλούνται να σπείρουν σε καμμένη γη..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τριχες αγαπητε μου και μαλιστα ΚΑΤΣΑΡΕΣ....

 

Ο ΜΥΘΟΣ της...μικρης ..ΑΓΝΗΣ οικογενειακης επιχειρησης που πουλαει ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ τα ΙΔΙΑ πραγματα με τη μεγαλη πρεπει να σταματησει στην Ελλαδα..

Μη ξεχνας οτι ενας απο τους λογους που χρεοκοπησαμε ηταν ΑΚΡΙΒΩΣ αυτη η πληθωρα των χιλιαδων μικρων  ατομικων επιχειρησεων (55% στην Ελλαδα σε αντιθεση με το 15% στην ΕΕ)   που εκαναν την οικονομια μας μη ανταγωνιστικη και πανακριβη (καλα για τη ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ που σχεδον ολες τους κανανε δεν χρειαζεται να...μιλησουμε εδω...)

 

  Εδώ συμφωνούμε.

.... Λεει ελα ντε και το ντε ερχεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι ο last man on earth που θα ελεγε καλα λογια για τον  ελληνα βιοτοτεχνη - επιχειρηματια, αλλα τα παραπανω της αφισας απλα υσχυουν.

 

οι λογοι που χρεοκοπησαμε ηταν πολλοι:  ο περιεργος πλουτισμος των πολιτικων, οι δημοσιοι υπαλληλοι, η μη φορολογηση και επιδοτηση με ιλλιγιωδη νουμερα της εκκλησιας, η ΦΟΡΟΔΙΑΦΥΓΗ,  η κακιστη πολιτικη απεναντι στο περιβαλον τον τουρισμο το ανθρωπινο δυναμικο π.χ. ο επιστημονας γινεται σκουπιδιαρης και ο αγραμματος ανωτερος δημοσιος υπαλληλος κ.α. που εκαναν την οικονομια μας μη ανταγωνιστικη και πανακριβη.

 

τωρα που θα φυγει η πληθωρα των μεσαιων επιχειρησεων και θα γινουν ολοι βιομηχανικοι εργατες με μισθους πεινας θα σωθει η οικονομια, οχι ομως οι ανθρωποι.

 

μπορει να ειναι ενα δρομος αλλα ειναι ενας δρομος πολυ θλιβερος που καμια σχεση δεν εχει με την ευρωπαικη παραδοση.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου