Προς το περιεχόμενο

Ελληνική αγορά για κλάμα..


vasilisgeo72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρόλο που διατηρώ μικρή επιχείρηση (κατάστημα με είδη επιπλοποιίας) στην επαρχία, διαφωνώ κάθετα με τα αναγραφόμενα της "ταμπέλας" στην ανάρτηση του gournis. Μου φαίνεται κάτι σαν ελεημοσύνη  με "αθέμιτα μέσα" αλλά και "κακόβουλη". Αν είναι δυνατόν να προσπαθούμε, οι καταστηματάρχες, να φέρουμε πελάτες στα μαγαζιά μας, κάνοντάς τους να μας λυπηθούνε.... >:(

 

Από την προσωπική μου εμπειρία βλέπω μάλλον το αντίθετο. Ο πελάτης μπαίνει μέσα στο μαγαζί, κάνει παζάρια, σου μιλάει για την κρίση και πόσο δύσκολα είναι τα πράγματα και αφού εντέλει κάνεις και συ τους υπολογισμούς σου by rule of thumb για ένα μηδαμινό κέρδος έχοντας πραγματικά εξευτελίσει την τιμή σου λέει «καλά, θα το σκεφτώ» και πάει παρακάτω για να βρει φθηνότερο. Θα βρει φθηνότερο χωρίς καμιά αμφιβολία.

Έχω γνωστό που το έκοψαν το ρεύμα, δεν πληρώνει νοίκι, φπα ικα και δουλεύει παράνομα το βράδυ για να βγάλει ένα μεροκάματο. Θα βρει φθηνότερο ο πελάτης και το ξέρει.

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 190
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δες το αλλοιως....σου μιλαει οπως θα μιλουσε ενας 15χρονος Γερμανος στα ερειπια του Βερολινου  το 1945 στον ΠΑΤΕΡΑ του... ;)...και πιστεψε με ο πατερας του ειχε να ΛΟΓΟΔΟΤΗΣΕΙ για ΠΟΛΛΑ...

Πάλι ο 15χρονος θα θελα να μαι......  ;D

 

θα μου πεις μπορει να ειμαι και...υπερευαισθητος...το εχουμε αυτο εμεις οι μεγαλοι καλλιτεχνες.... ;D

Ναι, όντως. Θυμάμαι εκείνη τη σκηνή με το φυλλαράκι πάνω στη κοιλιά του Μοναρχίξ.

Η σαλτσούλα φταίει....  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να ρωτήσουν τότε το Νικόλα...που δεν μένει στάσιμος....και είναι ένα πολύ ωραίο παράδειγμα του τι μπορεί να κάνει ένας άνθρωπος επαρκώς καταρτισμένος μουσικά,με τα πτυχία του...που βλέπει έξω από τα στερεότυπα... ;)

Παντώς να πω και το παράπονό μου (έτσι για να κερδίσω και κάτι ρε σεις). Τόσο καιρό τρέχει αυτό το καταραμένο kickstarter και η αλήθεια είναι πως η Ελλάδα... δεν...

 

Ρε παιδιά, έβαλα πληρωμένη διαφήμιση στο facebook, που την είδαν 128,000 κόσμος (Έλληνες, γιατί ήταν στα Ελληνικά και είχα βάλει Limit). Λοιπόν, κέρδισα:

103 link clicks

2 photo clicks

19 video plays

3 shares

34 post likes

 

Δε λέω ότι ξόδεψα λεφτά... Τσίπης είμαι! Αλλά το αποτέλεσμα είναι, αν μη τι άλλο αποκαρδιωτικό του κερατά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως θα μιλουσε ενας 15χρονος Γερμανος στα ερειπια του Βερολινου  το 1945

αυτός δεν είναι ο 15χρονος Γερμανος που μεγάλωσε και έριξε τις μπόμπες στους Σέρβους και έδινε τις μίζες της Siemens? (και όχι μόνο...) ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που μεγάλωσε και έριξε τις μπόμπες στους Σέρβους

 

σε ποιους Σερβους?σε αυτους που ΕΣΦΑΖΑΝ οσους ΔΕΝ ηταν Σερβοι?

σε αυτους που τους εχουν μπουζουριασει για εγκληματα κατα της ανθρωποτητας στη Χαγη?

 

Αλλα ρε συ τις μπομπες  ο Κλιντον δεν τις εριξε?...Γερμανος ητανε? ;D

 

και έδινε τις μίζες της Siemens?

 

βλεπω οτι σε απασχολει ιδιαιτερα το ποιος ΔΙΝΕΙ τις μιζες αλλα οχι το ποιος τις ΠΑΙΡΝΕΙ... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτός δεν είναι ο 15χρονος Γερμανος που μεγάλωσε και έριξε τις μπόμπες στους Σέρβους και έδινε τις μίζες της Siemens? (και όχι μόνο...) ;D ;D

αντέτεινε διορθωτικές προτάσεις κρότου θα έλεγα εγώ......

 

Αλλα ρε συ ο Κλιντον...Γερμανος ητανε? ;D

Υδροχόος νομίζω όπως παραδέχθηκε και στο δικαστήριο στο τέλος.

Οι Κροάτες (αυτοί που κρατήσαν όλη την πρόσβαση στην Αδριατική) νομίζαν ότι ήταν Γερμανοί και τούμπαλιν.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ποιους Σερβους,σε αυτους που ΕΣΦΑΖΑΝ οσους ΔΕΝ ηταν Σερβοι?

σωστά...ήρθε ο επιτηρητής-αστυνόμος...βλεπεις λοιπόν ότι και αυτή η γενιά ΔΕΝ έμαθε ΤΙΠΟΤΑ από τη προηγούμενη

 

Αλλα ρε συ ο Κλιντον...Γερμανος ητανε? ;D

μίλησες για 15χρονους Γερμανούς....βάλε μαζί και τους 15χρονους Αμερικάνους...επαναλαμβάνω...αυτή η γενιά ΔΕΝ έμαθε ΤΙΠΟΤΑ από τη προηγούμενη

 

βλεπω οτι σε απασχολει ιδιαιτερα το ποιος ΔΙΝΕΙ τις μιζες αλλα οχι το ποιος τις ΠΑΙΡΝΕΙ... ;D

Προφανώς χρειάζονται 2 για αυτές τις μπίζνες...αυτό όμως δεν αναιρεί την ευθύνη....και επαναλαμβάνω...αυτή η γενιά ΔΕΝ έμαθε ΤΙΠΟΤΑ από τη προηγούμενη ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, έβαλα πληρωμένη διαφήμιση στο facebook, που την είδαν 128,000 κόσμος (Έλληνες, γιατί ήταν στα Ελληνικά και είχα βάλει Limit). Λοιπόν, κέρδισα:

103 link clicks

 

<offtopic ενημερωτικού χαρακτήρος>

 

Και σχετικά καλά είσαι... πριν κανα 2 χρόνια που το ψάχναμε στην δουλειά για το πώς δουλεύουν τα facebook adds η απόδοση τους ήταν +- 1% clicks ανα εμφάνιση της διαφήμισης.... και το ποσο + ή - ήταν και θέμα πόσο καλά στημένη, πόσο στοχευμένη (και λοιπά μαρκετίστικα που δεν τα ξέρω) ήταν η διαφήμιση...

 

Τα ποσοστά τον υπολοίπων στοιχείον απο εκεί και πέρα πέφτουν υπολογίζονται αν click που όπως καταλαβαίνεις είναι τραγικά μικρότερα

</offtopic>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστά...ήρθε ο επιτηρητής-αστυνόμος...βλεπεις λοιπόν ότι και αυτή η γενιά ΔΕΝ έμαθε ΤΙΠΟΤΑ από τη προηγούμενη

 

Οι Κροάτες (αυτοί που κρατήσαν όλη την πρόσβαση στην Αδριατική) νομίζαν ότι ήταν Γερμανοί και τούμπαλιν.

 

και αυτους γιατι δεν τους πηγανε στη Χαγη..?

α,ξεχασα φταιει το μεγαλο κεφαλαιο... ;D ;D

 

Παντως σε ευχαριστω για την ενημερωση ,τωρα ξερω οτι ολα αυτα ειναι ΨΕΜΜΑΤΑ

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_war_crimes_in_the_Yugoslav_Wars#War_crimes

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως σε ευχαριστω για την ενημερωση ,τωρα ξερω οτι ολα αυτα ειναι ΨΕΜΜΑΤΑ

Κανείς δεν λέει ότι είναι ψέματα...αυτό που λέω ΕΓΩ πάντως είναι ότι καμμία γενιά δεν πρέπει να μιξοκλαίει για ότι ΔΕΝ βρήκε...διότι

Εγγυήσεις στη ζωή δεν δίνει κανείς,για τίποτα.

αλλά ευκαιρίες ΠΑΝΤΑ υπήρχαν και θα υπάρχουν ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου