Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι καφε πινετε η πινατε και αν αλλαξατε προτιμησεις μεσα στα χρονια. Εγω προσωπικα το πρωι πινω μονο φραπε και ο δευτερος η τριτος ειναι φρεντο εσπρεσο, που αντικατεστησε μετα απο χρονια τον φρεντο καπουτσινο  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παντα, απο Γαλλικο και φραπε/νες, μεχρι εσπρεσσο φρεντο και καπουτσινο καλντο/φρεντο.

 

Παντα σκετος ομως.

 

Ή ειμαστε μεταλλαδες (80 κιλα ατοφιο ατσαλι) ή δεν ειμαστε!  ;D ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα σκετος ομως.

 

+1000

 

Σε ένα σιδεράδικο που είχα πάει για δουλειά μιας φορά με ρώτησαν να με κεράσουν ένα καφέ... όταν είπα ενα φραπέ σκέτο ο αρχh-σιδεράς με χτυπάει στην πλάτη χαμογελάει και λέει... "έτσι μπράβο... Αντρίκιο" :P

 

πιο Ontopic τώρα

όταν τον φτιάχνω εγώ ελληνικό

αλλιώς espresso ... όταν ζεστάνει ο καιρός σε freddo μορφή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  To χειμώνα νες σκετο αχτύπητο σε γυάλινο μεγαλο ποτηρι του φραπε.

Το καλοκαιρι σκετο φραπεδάκι.Και κανα ελληνικό που και που πια ,παλιοτερα επινα πολύ ελληνικο.Αυτα τα αλλα καπουτσινα φρετνουτσινια και γενικα τσινια δεν τα ηπια ποτες και ουτε προκειτε ,αντε κανα εσπρεσακι και αυτο παλια που σε ενα σπιτι υπηρχε μηχανη αλλα μιλαμε για χρονια πριν.

 Ελληναρας, φραπεδουμπα και το μυαλο στο κικλιδωμα λεμε.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέτο επρέσο λούνγκο. Καμία φορά γαλλικό και σπάνια ελληνικό πάντα χωρίς ζάχαρη και χωρίς γάλα.

Το καλοκαίρι πίνω σκέτο φρέντο εσπρέσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα τον ελληνικο γμτ..και ελεγα τι δεν εγραψα!

 

Επισης εννοειται χωρις γαλα!

 

Ειναι αρκετα αστειο το πως εφτασα να τον πινω σκετο χωρις γαλα:

 

Ημουν φανταρος στην εξωτικη Λημνο (Λαθος Ηταν Μανα Να Ορκιστω Στρατιωτης) ξεχασμενος σενα φυλακιο.

 

Ειχα και γαλα και ζαχαρη και τοτε τον επινα γλυκο με γαλα (ψαρακλας) ε, καποια στιγμη τελειωσε το γαλα και τον επινα γλυκο μετα τελειωσε και η ζαχαρη και κατεληξα να τον πίνω σκέτο.

 

Αυτο θα πει "ο στρατος σε κανει αντρα"

 

;D ;D

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επινα σταθερα φραπε γλυκο με γαλα, απο τα φοιτητικα μου χρονια, χειμώνα καλοκαιρι, μεχρι το 2011

Απο το 2011 και μετα πινω φρεντο καπουτσινο γλυκο με κανελα,

Και τωρα που γραφω αυτες τις γραμμες , αυτο πίνω.

 

Εχω δε  φημη στον κυκλο μου οτι φτιαχνω πολυ καλους καφεδες, φτιαχνω και καλο ελληνικο, και καλο φραπε και καλο καπουτσινο (με ολους τους τροπους), τους φτιαχνω εφαμιλλα με τα καλυτερα καφε.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το 2011 και μετα πινω φρεντο καπουτσινο γλυκο με κανελα,

 

Το 2000 ξεκινησα να πινω ακριβως τον ιδιο. Μονο που τοτε τον φτιαχνανε ωραιο, με τριμμενο παγο και τα σχετικα. Οσο περναγε ο καιρος και αυξανοταν η ζητηση χαλασε και ο καφες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πινω πολυ καφε,προτιμω το τσαϊ,μαυρο και βαρυ Κεϋλανης/Assam  σκετο ή  με προσθηκη  ινδικου tea masala spice mix το χειμωνα (χωρις γαλα ή ζαχαρη) και πρασινο το καλοκαιρι (παντα ζεστο φυσικα).

 

Τωρα αν πιω καφε ενας σκετος,βαρυς και καταμαυρος "γαλλικος" ειναι συνηθως η πρωτη μου επιλογη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου