Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ποιο ήταν το point? Να μας πει μετά από...9 χρόνια ότι πίνει σκέτους φραπέδες στο σπίτι και μέτριους καφέδες στις καφετέριες?😛

Είναι σημαντική λεπτομέρεια της ιδιοσυγκρασίας μου... λέω και άλλα όμως για τον φραπέ, είναι αδικημένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Άγιος είπε

Είναι σημαντική λεπτομέρεια της ιδιοσυγκρασίας μου... λέω και άλλα όμως για τον φραπέ, είναι αδικημένος

Καθόλου αδικημένος, η πλειονότητα των Ελλήνων ακόμα φραπέ πίνει. 

  • Like 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Waterfall-K είπε

Ποιο ήταν το point? Να μας πει μετά από...9 χρόνια ότι πίνει σκέτους φραπέδες στο σπίτι και μέτριους καφέδες στις καφετέριες?😛

Εφόσον βλέπει το thread από τη στήλη και είναι μια γενική ερώτηση και ήθελε να απαντήσει και το θέμα είναι ανοιχτό απαντάει.

 H στήλη με τέτοιον τίτλο προκαλεί με την καλή έννοια κάποιον να γράψει σε ένα τέτοιο γενικό θέμα.

Θεωρώ λοιπόν με αυτό το σκεπτικό, πως he has a point, Montage!

  • Συμφωνώ 1

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, cos_dr είπε

Εφόσον βλέπει το thread από τη στήλη και είναι μια γενική ερώτηση και ήθελε να απαντήσει και το θέμα είναι ανοιχτό απαντάει

Καλά Cos, καλά. Μην διαμαρτύρεσαι μετά αν γεμίσει η πρώτη σελίδα με θέματα του 2000 π.Χ....😌

  • Λυπάμαι 1
  • Μπερδεύτηκα 1

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πρωτη μου δουλεια, καλοκαιρι, (10 ετων), ηταν καφετζης (στο καφενειο του παππου μου).

Ξεκινησα να πηγαινω με το δισκο καφεδες στα μαγαζια και μετα πηρα μεταγραφη στο μπρικι γιατι οι παλιοι δοκιμασανε καφε απο μενα και δεν θελαν μετα απο αλλον.

Παλια επινα νες καφε και ελληνικο. Τωρα εσπρεσσο και ελληνικο.
Το νες καφε το επινα ειτε φραπε χτυπημενο στο σεικερ, ειτε χτυπητο στο φλυτζανι με το κουταλακι, αλλα σταδιακα το κανανε ρεβυθοσκονη αγευστη και δεν πινω πια.
Ουτε καμια αλλη μαρκα με εχει ικανοποιησει.

Δεν υπαρχει η παλια γευση του νες καφε (μιλαω για 80΄s).


Ξεκινησα να πινω γλυκους καφεδες και μετα μετριους.
Ελληνικο κι αυτον παλια τον επινα  βαρυ γλυκο και μετα μετριο βαρυ.

Τωρα πλεον σκετους χωρις ζαχαρη.
Να καταλαβαινω ολη τη γευση του καφε χωρις τιποτα αλλο.

2 εσπρεσο την ημερα, ενα το πρωι οταν ξυπνησω και ενα στη δουλεια. (εχω παρει μηχανη και στη δουλεια)


ΣΚ βαζω μπρικι το απογευμα για ελληνικο. Μαρεσει να σερβιρεται με συνοδεια γλυκο του κουταλου. Οπως στα χωρια.

 

 

.
 

Επεξεργασμένο από Spyros Delta
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2014 άνοιξε το θέμα,για να ρίξω μια ματιά και στην ημερομηνία λήξης μην σας δώ να συνοστίζεστε έξω απο την πόρτα του μπάνιου.

Εγώ παιδιά χρόνια ελληνικό και έξω φρέντο καπουτσίνο καλοκαίρι,καπουτσίνο διπλό τον χειμώνα.

Πλέον με πειράζει στο στομάχι ο καφές,έχω 15 διαφορετικά είδη από τσάι και είμαι απόλυτα ικανοποιημεεεεεννννννοοοοοο😴

 

Επεξεργασμένο από MGs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Μόνο πράσινο τσάι. Ο καφές δεν κάνει καλό

Μελέτες δείχνουν πολλαπλά οφέλη του καφέ στη προτεινόμενη ανάλογα με την ηλικία, το βάρος και άλλους παράγοντες ημερήσια λήψη και αν δεν υπάρχει κάποια αντένδειξη για λόγους υγείας και δείχνουν ενδεχόμενες βλάβες που σχετίζονται κυρίως με την υπερβολική κατανάλωση.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Αρχή Διαλόγου είπε

Μόνο πράσινο τσάι. Ο καφές δεν κάνει καλό

Παρεμπιπτόντως, το τσάι περιέχει καφεΐνη.image.gif.13990e92cbf8d8f4667b0296eb7552f0.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου