Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

  Φραπεδούμπα σκέτη πίνω και εγώ...

 

  Η μόνη περίπτωση να πιώ τον φραπέ μέτριο (με γάλα) αντί για σκέτο, είναι αν για κάποιον λόγο δεν προλάβω να φάω πρωινό... δεν μπορώ πλέον να πιώ σκέτο με άδειο στομάχι (για λόγους που καταλαβαίνετε  ;D ) οπότε παίρνω έναν μέτριο για το δρόμο.

 

  Ο απογευματινός είναι πάντα σκέτος.  :)

 

 

 

   

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση προς έσας που πίνετε Φραπέ Με Γάλα:

Στη δεύτερη γουλιά δεν ψάχνετε τρέχοντας ένα ..αποχωρητήριο?  ;D ;D

 

Θυμάμαι στο πρώτο φοιτητικό μου έτος που ακόμα έπινα φραπόγαλο ήταν το καθημερινό μου πρόβλημα... να βρώ "κατάλληλη" τουαλέτα στην περιοχή της Βικτώριας :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιο λογο, τον αχτυπητο νες (ή φραπε) εχω δει να τον πινουν μονο software developers ή γενικα IT people...

  Μπα μην το λες παντα το ειχα στο μυαλο μου σαν τον ευκολο εργενικο καφε οταν ξυπνας και ψαχνεσαι γενικα να βρεις τα κομματια του εαυτου σου,χεχεχεχε.Χιουμοριζω και να φανταστεις οτι και γω σαν τον ανθρωπο με την μοναδικη λαμψη ειμαι πολυ καλος στο να φτιαχνω καφεδες γενικα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαφες? Με τιποτα,γενικα οτι εχει εστω και λιγο καφεινη απο τσαι μαυρο μεχρι σοκολατα....γενικα ειμαι λιγο "τσιτα κολαρο" αρκετο αγχος και οτιδηποτε με καφεινη με στελνει και δεν μαζευομαι,ταχυκαρδιες αρρυθμιες και τετοια....το νου σας εσεις που πινεται πολλους καφεδες ...δεν κανει καθολου καλο ουτε στην καρδια ουτε στο νευρικο συστημα ,στομαχι ,νεφρα.....να πω κι αλλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διπλό ελληνικό μέτριο με γάλα (ναι ρε, με ΓΑΛΑ, τραβάτε κανά ζόρι; ) το χειμώνα, φραπόγαλο ημίγλυκο το καλοκαίρι.

 

Βέβαια, η συντρόφισσα/συναγωνίστρια της ζωής μου - που βάζει δύο κουταλιές της σούπας ελληνικό και 7 (μετρημένους) κόκκους ζάχαρης σε μεσαίου μεγέθους κούπα - κάθε φορά που με βλέπει να φτιάχνω καφέ, με κοιτάει με βλέμμα που φωνάζει "κοίτα να δεις τι φλούφλη άντρα διάλεξα..." Πφφ... γυναίκες!

Ευτυχώς που έχω άλλα χαρίσματα... ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

5osq.jpg

 

Εν Αθήναι, 1864, αρχοντικό οικογενείας cos_dr

Σπιτικός φρέντο καπουτσίνο γλυκος με κανελα.

 

Στη φωτό διαφαινονται καθαρά μηχανήματα παρασκευής καφε της εποχής.

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοκαίρι τέσσερεις κουταλιές νες καφέ και έξι ζάχαρη σε ένα ποτήρι, με κρύο νερό και λίγο γάλα που φτάνουν τα τρία τέταρτα του ποτηριού, και ανακάτεμα με το κουταλάκι.

 

Χειμώνα, το ίδιο με ζεστό νερό.

 

Τώρα αρχίζω να μειώνω τις ποσότητες.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι πάντα γαλλικό εκτός από μερικές φορές, το καλοκαίρι κυρίως, που πίνω φραπέ.

Όταν βγαίνω έξω για καφέ προτιμώ freddo espresso ή διπλό espresso.

 

Και πάντα σκέτο χωρίς ζάχαρη και γάλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποτε δεν επινα καφε

 

τα τελευταια 5 χρονια πινω μονο εναν την ημερα το μεσημερι προς απογευμα και ποτε το πρωι!

 

χειμωνα Mood

 

διπλο espresso lungo μετριο με μαυρη ζαχαρη

 

καλοκαιρινο Mood

 

freddo espresso μετριο με ασπρη ζαχαρη

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου