Προς το περιεχόμενο

Τι καφέ πίνετε?


ex-Ritchie77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω να πιώ καφέ πάνω από 10 χρόνια. Δεν μου αρέσει και με πειράζει. Γενικά δεν πίνω κανένα είδος ροφήματος. Αν είναι να διαλέξω τότε τσάι ή σοκολάτα ή ακόμα καλύτερα φρέσκο χυμό.

 

Εε τότε τι γράφεις εδώ ρε μεγάλε, θα πείτε ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φραπουτσίνο καραμέλα ημίγλυκο non-fat με κανέλα και άρωμα λεβάντας σε vintage γυάλινο νεροπότηρο duralex , shaken but not stirred.

 

Γενικώς είμαι εύκολος...

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα λιτρα. Γαλλικος στο σπιτι, americano στο γραφειο all day every day. Βαρυς χωρις ζαχαρη ή γαλα.

 

Αναμεσα στους καφεδες πινουμε και κανα τσαι, συνηθως οτιδηποτε βρω μπροστα μου αλλα με προτιμηση σε Ceylon, καλο Darjeeling και ενιοτε κανα Lapsang. Σκετο αν ειναι καλο τσαι, splash of milk αν ειναι shit-tier (Tetley's κλπ).

 

SF: Οποτε βρισκομαι Ελλαδα πινω Irish Cream Ceylon της Dilmah, αν δεν το εχεις δοκιμασει ειναι πολυ ωραιο για συσκευασμενο τσαι (και πολυ subtle το irish cream).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  To χειμώνα νες σκετο αχτύπητο σε γυάλινο μεγαλο ποτηρι του φραπε.

 

για καποιο λογο, τον αχτυπητο νες (ή φραπε) εχω δει να τον πινουν μονο software developers ή γενικα IT people...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για καποιο λογο, τον αχτυπητο νες (ή φραπε) εχω δει να τον πινουν μονο software developers ή γενικα IT people...

 

Είμεθα πολυάσχολοι και ούτε το καφέ δεν προφταίνουμε να χτυπησουμε... ασε που μετα απο 15ώρες κώδικα κανονικά με το κουταλακι σκέτο πρέπει να τον κατεβάζεις αλλα έλα που κολλάει στο λαρύγγι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πινω πολυ καφε,προτιμω το τσαϊ,μαυρο και βαρυ Κεϋλανης/Assam  σκετο ή  με προσθηκη  ινδικου tea masala spice mix το χειμωνα (χωρις γαλα ή ζαχαρη) και πρασινο το καλοκαιρι (παντα ζεστο φυσικα).

 

Τωρα αν πιω καφε ενας σκετος,βαρυς και καταμαυρος "γαλλικος" ειναι συνηθως η πρωτη μου επιλογη.

 

 

Είσαι κουλτούρα φίλως  ;D ;D ;D

 

Εγώ για κανα δυο χρόνια έπινα εσπεσσο χτυπημένο με κουτάλι με κρύο νερό... φτιάχνει χαρακτήρα  ;D ;D

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είσαι κουλτούρα φίλως  ;D ;D ;D

 

Εγώ για κανα δυο χρόνια έπινα εσπεσσο χτυπημένο με κουτάλι με κρύο νερό... φτιάχνει χαρακτήρα  ;D ;D

 

...και στομαχι  ;D  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καφές???

Μετά τα κουνούπια, την Ελληνική Δημόσια Διοίκηση και τους βάζελους ο καφές είναι ό'τι μισω περισσότερο σε αυτόν τον μάταιο κόσμο.

 

Εχω να πιω πάνω απο 15 χρόνια (ένας σκέτος αχτυπητος φραπες και ένα τσιγάρο πριν το εγκεφαλικό/έλκος στομαχου).

 

Σινς δέν, γαλατάκι για πρωινό, παγωμένο natural τσαγάκι για ροφημα και κάργα μπύρες ασύστολα  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου