Προς το περιεχόμενο

The Visitor


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ ωραίο κι αυτό Γιώργο. Κάτι σε "ο χάρος βγήκε παγανιά" από Ντίλαν μαζί με Τομ Γουέιτς. Εύγε.

 

Περί του timing που έγινε λόγος: Όντως δεν πατάς καλά στο μπιτ και ακούγεται αρκετά. Η αίσθησή μου όμως είναι ότι σου βγαίνει αυθόρμητα να τραβήξεις το κομμάτι λίγο πιο γρήγορα αλλά έχεις προγραμματίσει τα τύμπανα πιο αργά. Νομίζω αν τα βάλεις μερικά bpm παραπάνω (5-6), το θέμα θα λυθεί και θα αισθανθείς και συ πιο άνετα.

 

Και μια μικρή διόρθωση: Το σωστό είναι "I lit a cigarette". H χρήση του "lighted" είναι για περιπτώσεις που έχει μορφή μετοχής π.χ. "The lighted candles". Επίσης εκεί που λες για τον κόμπο στο λαιμό, το σωστό είναι "lump" και όχι "lumb". Αυτά γιατί πρέπει να ακουστείς και σε αγγλόφωνο κοινό.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Σπύρο τρόμαξα με τον χάρο και την παγανιά.Λοιπόν νομίζω έχεις δίκιο και λεω αν γραφτεί πιο ωραία και γίνει και καλυτερη δουλεια με την μίξη να το ανεβάσω από τα 51 που είναι σε 55,56.Στο μυαλό μου είσαι δηλ.Τώρα στα αγγλικά τα κατέχω μεν αλλά όχι άριστα,επομένως πέφτω και σε τρύπες,

  Πάντως Σπύρο σε ευχαριστώ για το σχόλιο ήταν αυτό που σκεφτόμουνα και γω σήμερα.

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω αν τα βάλεις μερικά bpm παραπάνω (5-6), το θέμα θα λυθεί και θα αισθανθείς και συ πιο άνετα.

λεω αν γραφτεί πιο ωραία και γίνει και καλυτερη δουλεια με την μίξη να το ανεβάσω από τα 51 που είναι σε 55,56.

Ακριβώς αυτό, ένα κλικ πιο γρήγορα, όχι πολύ, ένα κλικ!

Πάντως και οι προσωπικές σου παραγωγές έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ!

Είναι όντως κομματάρα!

 

Μπράβο Γιώργη!

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς αυτό, ένα κλικ πιο γρήγορα, όχι πολύ, ένα κλικ!

Πάντως και οι προσωπικές σου παραγωγές έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ!

Είναι όντως κομματάρα!

 

Μπράβο Γιώργη!

  Σε ευχαριστώ Fusion όντως θα το προσπαθήσω ξανα λιγο πιο γρήγορα θα ξαναγράψω τις ακουστικές με μικρόφωνο και οχι βυσμα ,θα δουμε.

  Αυτό που γουστάρω σε σένα είναι ότι ενώ είσαι φιουζιον τυπος ακους τα παντα και έχεις αποψη για αυτα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως θα το προσπαθήσω ξανα λιγο πιο γρήγορα θα ξαναγράψω τις ακουστικές με μικρόφωνο και οχι βυσμα ,θα δουμε.

Αν και έχω κάποιες ψιλοαντιρρήσεις στην overall παραγωγή, προσωπικά θα πρότεινα να  μην το πας πιο γρήγορα, ούτε να πολυπροσπαθήσεις να "πατήσεις" (υπάρχει ένα ζητηματάκι) στο κομμάτι.

Διαφορετικά παύει να έχει αυτή τη ρέμπελη, "καμμένη", "δεgαμιέται αφού χανόμαστε" lo-fi ατμόσφαιρα. Το ατού σταθερό (μη λέμε τα ίδια) αλλά μην τραβάς τις καταλήξεις αφού δεν σε συμφέρει τονικά.

Με λίγη δουλειά στη παραγωγή, η δουλειά σου είναι έτοιμη για δισκογραφημένη πρόταση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ο μπαρμπά Στέφανος σε έκανε άνθρωπα στη φυσαρμόνικα με το κύκλο της Πέμπτης- αν και Παρασκευή σήμερις ;D

Μια χαρά, κατεβάζω τις πλερέζες απ τη ντουλάπα και βγαίνω για τσάρκα ο καρναβάλης  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Χαιρετω,ανασταινω αυτο το παλιο μου θρεντ μιας και ξαναδουλεψα το συγκεκριμενο κομματι γιατι ηταν πολυ σκορπιο και απο την αλλη ηθελα να το ξανακανω καλυτερα με τις υπαρχουσες συνθηκες.Οποιος δεν βαριεται τα ιδια μπορει να κανει μια συγκριση να δω και γω τι γινεται.Στο τραγουδι εκτος απο τα θεματα της φυσρμανικας ολα τα αλλα εχουν γραφτει και μιξαριστη απο την αρχη.  Ευχαριστω.

https://app.box.com/s/47ls3k5yeymfofzp88e25ddccox7fohs

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου