Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοσία κάρτας ήχου μεσω firewire


manoz_rhm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε,

 

όπως λεω και στον τίτλο έιναι γνωστό οτι τα firewire interfaces τροφοδοτούνται απο τη θύρα του firewire. Η απορία μου έιναι η εξής, τα firewire ports είναι universal? Τι ενωω, αν πάρω ενα αμερικάνικο interface θα λειτουργίσει στο δικο μου pc χωρις να έχω το αγχος οτι θα καεί ή οτι θα υπολειτουργεί αντίστοιχα? Ριξτε τα φώτα σας  ;D . Προαιρετικά ευχαριστώ...

If life gives you melons, you may be dyslexic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες καρτες firewire τροφοδοτουνται μεσω της θυρας.

 

Σε αυτες ναι,δεν εχεις προβλημα και θα δουλεψουν κανονικα.

 

 

 

Οσες χρειαζονται τροφοδοτικο ομως,χρειαζονται το αναλογο (αν και πλεον οι περισσοτερες συσκευες εχουν τροφοδοτικα που δουλευουν 100-240v)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω και εγώ αυτή την απορία.Όταν είχα πρωτοπάρει την profire 610 έψαχνα για μεγάλο διάστημα να την σετάρω σωστά και παρά την texas instruments υποδοχή εξακολουθούσα να έχω θέμα γιατί δεν είχα συνδεδεμένο τροφοδοτικό.Συγκεκριμένα και στο recording και στο playback είχα βόμβο.Ως που μετά από καμιά βδομάδα ταλαιπωρία σκέφτηκα να δοκιμάσω και την εξωτερική τροφοδοσία και ως δια μαγείας εξαφανίστηκε κάθε ίχνος θορύβου.

Όπως και να χει άποψη μου μην στηρίζεσαι στην τροφοδοσία του διαύλου επικοινωνίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου