Προς το περιεχόμενο

Μπέρδεμα με τροφοδοτικό για Line6 pocket pod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,σκέφτομαι να αγοράσω το Line6 pocket pod,το οποίο λειτουργεί και με μπαταρίες και με ρεύμα.Το θέμα είναι ότι το τροφοδοτικό δεν περιλαμβάνεται στη συσκευασία και πρέπει να το αγοράσω ξεχωριστά.Σύμφωνα με την ιστοσελίδας της Line6, line6.com/support/page/kb/_/general-faq/power-supply-amp-power-and-battery-faq-r445  , το κατάλληλο τροφοδοτικό για το pocket pod είναι πλέον το DC-1G ( 9VDC,500mA,center pin 2.1mm) που έχει αντικαταστήσει το παλιό DC-1(9.6V DC, 200mA, Center Pin:αρνητικό ).Έψαξα στο google και το μόνο κατάστημα από Ελλάδα που πουλάει το εν λόγω προιόν είναι αυτό:http://www.musica.gr/Products/MusicalInstruments/MULTIEFFECTS-PEDALS/POWERADAPTORS/LINE6/DC1-GMINISTOMP9V500mApowersupplyPEN021043.html

(η φωτογραφία που το συνοδεύει δεν είναι σωστή γιατί αντιστοιχεί στο DC-1 που έχει αποσυρθεί από την αγορά όπως προείπα.) Είναι το σωστό τροφοδοτικό για το pocket pod? Υπάρχει και η εναλλακτική επιλογή να το παραγγείλω από το thomann http://www.thomann.de/gr/line6_dc1_g.htm αλλά θέλω να γλυτώσω τα 20 ευρώ για τα μεταφορικά έξοδα.Τέλος,θα χρειαστώ κάποιον αντάπτορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο κανουν  (το 2ο ειναι πιο "ανετο" λογω αμπερ)

δεν χρειαζεται ανταπτορας

(λεει κι εδω οτι ειναι καταλληλο για τo pocket pod)

 

 

Τι θα εκανα εγω αν ηθελα σονι και καλα το καινουριο

Θα επαιρνα τηλεφωνο στον Ελληνα για διευκρινηση του μοντελου του τροφοδοτικου, ή και στον Νακα που ειναι αντιπροσωπος.

Θα εψαχνα τα μουσικα φορουμ για καμια μαζικη παραγγελια για τομαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα δυο κανουν  (το 2ο ειναι πιο "ανετο" λογω αμπερ)

Τι εννοείς? Αφού το ίδιο τροφοδοτικό είναι και στις δύο περιπτώσεις..στο ελληνικό κατάστημα γράφει ''DC1-G MINI STOMP 9V 500mA power supply

LINE 6'' και στο thomann ''Line 6 DC1-G 9V 500mA power supply''. Πιστεύω ότι έχει γίνει λάθος με τη φωτογραφία.Θα τους ρωτήσω όμως αύριο.Eυχαριστώ για τη βοήθεια:)

είχα και εγω το ιδιο θεμα..  γνώμη μου.. να φτιάξεις.. 

Τι να φτιάξω? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον,ρωτησα στο musica και μου απαντησαν οτι το τροφοδοτικο ειναι αυτο που αναφερεται στην περιγραφη(δηλαδη το DC1-G) και μαλιστα εβαλαν τη σωστη φωτογραφια τωρα. :P Στο Νακα μου ειπαν οτι εχουν στον καταλογο τους το (παλιο) DC-1 http://www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default.asp?static=421&Product=42847

Eπομενως,απο τη στιγμη που βρηκα και τα 2 τροφοδοτικα σε ελληνικα καταστηματα,ποιο να προτιμησω? Τo νεοτερο DC-1G λογω περισσοτερων αμπερ οπως εγραψε και ο delta66 ή το παλιο DC-1?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου