Προς το περιεχόμενο

hard disk συνδεσμολογια


maze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Everest nomizo legotan ena pou eixa kai edixne ta panta apo oti thimame.alla giati den agorazeis 1-2 megalous na tous antakatastiseis.(einia kapos akrivo alla lineis provlimata xorou mesa sto kouti kai genikotera tha nai kapos pio organomena kai san arxia.Kai ama thes na einai xorismena mporeis na spaseis ton skliro se mikroterous(kai etsi den tha exei megalo provlima me tis taxitites).ego pantos tous exo kanei eksoterikous(me ena kouti pou kostizei kapou sta 40 euro) kia me kalodio firewire oi taxitites einai pali arketa kales.(vevea den ksero poso epivarinoun ton epeksergasti sou)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι εξωτερικοι σκληροι ειναι πολλαπλως πιο αργοι απο τους εσωτερικους...κατι αλλο παιζει..επισης δεν φαινεται να εχει καμια σχεση το μεγεθος των δισκων οθτε η ποσοτητα τους(στο δικο μου εχω...6 !!!)περασε τους τελευταιους drivers για το motherboard και τσεκαρε αν οι δισκοι δουλευουν ultra dma..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμένα. Πρέπει να ξέρεις οτι οι IDE δίσκοι που είναι συνδεδεμένοι με την ίδια καλοδιοταινεία έχουν τραγικές ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων από τον έναν στον άλλον. Πρέπει μόνος σου να σκεφτείς από ποίον δίσκο γράφεις (περισσότερο) στο DVD-R για να μπορέσεις να βάλεις τον άλλο δίσκο στην καλοδιοταινεία του DVD-R. Δηλαδή οι δίσκοι σου σε διαφορετική καλοδιοταινεία. Μόνο έτσι θα έχεις μέγιστη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

 

 

Y.Γ: Κατέβασε και τους τελευταίους Drivers του ATA Controller σου. :roll: [/u]

verything must GROOVE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

musictech.

οι εξωτερικοι σκληροι ειναι πολλαπλως πιο αργοι απο τους εσωτερικους...κατι αλλο παιζει..επισης δεν φαινεται να εχει καμια σχεση το μεγεθος των δισκων οθτε η ποσοτητα τους(στο δικο μου εχω...6 !!!)περασε τους τελευταιους drivers για το motherboard και τσεκαρε αν οι δισκοι δουλευουν ultra dma..

 

ΣΩΣΤΟΣ :!: :!: :!:

verything must GROOVE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και απο εμένα. Πρέπει να ξέρεις οτι οι IDE δίσκοι που είναι συνδεδεμένοι με την ίδια καλοδιοταινεία έχουν τραγικές ταχύτητες μεταφοράς δεδομένων από τον έναν στον άλλον. Πρέπει μόνος σου να σκεφτείς από ποίον δίσκο γράφεις (περισσότερο) στο DVD-R για να μπορέσεις να βάλεις τον άλλο δίσκο στην καλοδιοταινεία του DVD-R. Δηλαδή οι δίσκοι σου σε διαφορετική καλοδιοταινεία. Μόνο έτσι θα έχεις μέγιστη ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων.

 

 

Y.Γ: Κατέβασε και τους τελευταίους Drivers του ATA Controller σου. :roll: [/u]

 

δοκιμασα ολους τους πιθανους τροπους.επισης υπαρχουν 2 ειδων καλωδιοταινιας (με τη μια απο τις 2 δεν αντιμετωπιζεις τετοιο προβλημα).τελικα εβαλα ενα αρχαιο δισκο που ειχα και δουλευει μια χαρα!!! οποτε μαλον απο οτι φενεται τα κακαρωσανε οι σκληροι. αλα και οι 2 ταυτοχρονα?αυτο δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλυτερα πηγενε το μηχανημα' date=' για ελενγχο σε καποιο μαγαζι πληροφορικης.[/quote']

 

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ :evil: , κατσε ψαξε στο νετ και θα βρεισ λυση !!!!

εγω ειχα το ιδιο προβλημα και λυθηκε με την αλαγη μητρικης που την ειχα αλαξει για αλο λογο αλα λυθηκε και αυτο.Οποτε για δες οπως σου προειπε νομιζω καποιος να κανεις ενα update στη μητρικη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μια καλοδιοταινεία δε το κάνει??? 8O 8O 8O Μήπως τελικά φταίει η καλοδιοταινεία? Οι δίσκοι να "τα έπαιξαν" ταυτόχρονα.... πολύ χλωμό το βλέπω. 'Εβαλες τον κάθε δίσκο σε διαφορετική καλοδιοταινεία και ακόμα σερνότανε? Σε καμία περίπτωση μην αλλάξεις τους δίσκους αν δεν τους έχεις δοκιμάσει σε άλλο μηχάνημα. Είναι χρονοβόρο και σπαστικό αλλά πρέπει πρώτα να αποκλείσεις τι δεν φταίει. New Drivers εγκατέστησες?

verything must GROOVE!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη μια καλοδιοταινεία δε το κάνει??? 8O 8O 8O Μήπως τελικά φταίει η καλοδιοταινεία? Οι δίσκοι να "τα έπαιξαν" ταυτόχρονα.... πολύ χλωμό το βλέπω. 'Εβαλες τον κάθε δίσκο σε διαφορετική καλοδιοταινεία και ακόμα σερνότανε? Σε καμία περίπτωση μην αλλάξεις τους δίσκους αν δεν τους έχεις δοκιμάσει σε άλλο μηχάνημα. Είναι χρονοβόρο και σπαστικό αλλά πρέπει πρώτα να αποκλείσεις τι δεν φταίει. New Drivers εγκατέστησες?

 

τα εκανα ολα αυτα που ειπατε ολοι (εκτος απο να το παω σε "τεχνικο").κατεληξα στο οτι οι δισκοι τα παιξανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου