Προς το περιεχόμενο

Άργοπεθαίνει. Στίχοι:Pablo Neruda - Μουσική:cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπύρο, εννοείται πως σε όλα όσα γράφεις έχεις δίκιο και σε ευχαριστώ. Αλλά εσύ το πήγες πολύ μακριά.... :o                                                                                                Γράφω "τραγουδάκια" σπίτι μου (στην κρεβατοκάμαρα 8)) για μένα.  Αλλά επειδή ως κιθαρίστας :-[ θέλω την "αναγνώριση" :P, τα ανεβάζω και στο Νόιζ. Στο τελευταίο σόλο ήθελα να δώσω (ανεπιτυχώς) μια comfortably numb ματιά, τρομάρα μου......

 

Μην υποτιμάς τον εαυτό σου Φώτη. Με αυτό το κομμάτι μας έδειξες ότι δεν είσαι απλώς κιθαρίστας αλλά μουσικός. Αυτό βέβαια είναι και ευθύνη γιατί πλέον οφείλεις να αντιμετωπίζεις τις συνθέσεις σου ως μουσικός και όχι ως σολάκιας.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

cos_dr, ευχαριστώ και

Λιγο το gain στην ηχογραφηση της μιας απο τις  lead ηταν στο peak και φοβηθηκα για την υγεια των ηχειων μου.
χίλια συγνώμη, δεν θα ξαναματαγίνει :-[
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

cos_dr, ευχαριστώ και  χίλια συγνώμη, δεν θα ξαναματαγίνει :-[

 

Τωρα εινα αργα φίλε μου. Πρεπει να τιμωρηθείς.

Θα σου κατάσχω την κιθαρα για 2 μέρες. λολ

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα εινα αργα φίλε μου. Πρεπει να τιμωρηθείς.

Θα σου κατάσχω την κιθαρα για 2 μέρες. λολ

 

Θα πρέπει να περάσεις πάνω απ' το πτώμα μου......ξέρω καράτε 8)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβω κι από μένα cigaret!

Ομολογώ ότι με ποίηση δεν έχω καμία επαφή. Παρόλα αυτά το συγκεκριμένο ήταν πολύ δυνατό, οπότε συγχαρητήρια για την επιλογή. Το απήγγειλες ποοολύ ωραία και η μουσική που το έντυσες ήταν ό,τι έπρεπε-ατμοσφαιρική. Για τη φωνή θα πω ότι κι εμένα με θύμισε Β. Παπακωνσταντίνου (στυλ "φορούσε άσπρη καμπαρντίνα..." ή Οι ψυχές και οι αγάπες :P). Ωραίος!

Πάντα τέτοια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ampelofilosofos, μην φανταστείς ότι κι εγώ είμαι καθε μέρα με μια ποιητική συλλογή παραμάσχαλα ;D.  Εντάξει έχω διαβάσει και 10 ποιήματα! Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα cigaret13 δε με χαλασε η "comfortably numb" ματιά, μου αρεσε που μπήκε έτσι χωμένη η κιθάρα καπάκι μετά το 2ο κουπλε, απλά ήθελα πιο ενδιαφέρον το 2ο σόλο εφ'όσον προσπαθει να σταθεί μονο του. Κατα τ'άλλα συμφωνώ με jazzjoker, το ακούω σαν "κανονικό κομμάτι", μάλιστα το'χω ακουσει ήδη 4-5 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

theStratWithin κατάλαβα τι εννοούσες στο προηγούμενο ποστ σου και χωρίς να θέλω να δικαιολογηθώ, το 2ο σόλο είναι αυτοσχεδιασμός (5η ή 6η προσπάθεια). Έπρεπε να το "προσέξω" περισσότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα οτι καλυτερο εχω ακουσει τελευταια και δεν εννοω μονο απο τις ερασιτεχνικες παραγωγες, θα μπορουσε ανετα να γινει πιο ολοκληρωμενο προτζεκτ , υπεροχο , λιγο πιο smooth τα solo και εισαι ετοιμος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να'σαι καλά jimi Ts!

Απλα οτι καλυτερο εχω ακουσει τελευταια και δεν εννοω μονο απο τις ερασιτεχνικες παραγωγες
  Μου φαίνεται δεν ακούς πολλά τελευταία ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου