Προς το περιεχόμενο

Ποιός είναι ο golden-eared Noizάς;


Nestoras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Xθες σ' ένα ποστ είπα ότι έψαχνα κάτι κλιπς που είχα κάνει με τις Cort των 100€ που μου είχε πάρει ο πεθερός μου και που ακουγόμουν 100% σαν εμένα. Δεν κατάφερα να τα βρω. Βρήκα όμως ένα κλιπ του παλιού μου γκρουπ που παίζω με μια κιθάρα που είχε περάσει απ' τα χέρια μου για μικρό χρονικό διάστημα. Δεν θα 'θελα να επικεντρωθείτε (αν θέλετε) στο παίξιμο (που κατά τη γνώμη μου "περνάει") αλλά αν μπορείτε να βρείτε τι κιθάρα είναι. Εδώ θα φανεί ποιός είναι ο golden-eared Noizάς.  ;)

 

Τo κομμάτι είναι το 4ο εδώ:

http://www.noiz.gr/index.php?topic=164841.0

 

Δηλ. το You are the violin. Για να δούμε.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξερω οτι εισαι ΑΜΠΑΛΟΣ και παιζεις με... Fender strat παραγωγης (δεν στη φτιαχνουν δηλ. τη strat στο χερι οπως στον...Eric Johnson... ;D) οπως και αλλοι αμπαλοι (Hendrix,Blackmore,Gilmour) που και αυτοι επαιζαν/παιζουν με Fender παραγωγης....

 

 

Oποτε νομιζω (απο το hump στα 5678 hz  ;D) οτι ειναι η 62 reissue strat που εχεις.  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Oποτε νομιζω (απο το hump στα 5678 hz  ;D) οτι ειναι η 62 reissue strat που εχεις.  

 

Φίλος κάνεις λάθος. Δεν ακούς τι ωραία που παίζει μέταλ; Άρα είναι μαχόγκανι  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τωρα που θα το ακουσει η ΑΥΘΕΝΤΙΑ ο Master9 (που κΣερει απο καλο ηχο) θα δεις οτι εχω δικιο.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yamaha Recording Custom (birch), με power toms και 20άρα κάσα Ludwig της δεκαετίας του '70 (maple/poplar).

Έχω την εντύπωση ότι είναι μαύρη αλλά δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος από την ηχογράφηση, με τα EQ και τους κομπρέσορες. ;D  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι είναι μαύρη αλλά δεν μπορώ να είμαι απόλυτα σίγουρος από την ηχογράφηση, με τα EQ και τους κομπρέσορες. ;D  

Έπαθα πλάκα, αυτός βρήκε το χρώμα. ::)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μαυρη - με ασπρες βουλες - King V με κοκκινο κολαν ,

ξανθια περουκα με ανταυγειες και μια πενταλφα στο λαιμο

που χτυπαει το σωμα της Jackson οταν σολαρεις  ;D

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου