Προς το περιεχόμενο

mac ή windows


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Όταν κάποιος πληρώνει σε μία εταιρεία ένα τόσο μεγάλο ποσό, έχει απαιτήσεις από αυτό που λένε στο χωριό μου 'Customer Care Support'. Το οποίο φυσικά στην Apple λείπει ταξίδι πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, εκτός κι αν έχεις πληρώσει αδρά το apple care.

Τώρα εγώ φταίω που τώρα το διάβασα? ;D ;D ;D

http://www.zougla.gr/technology/article/dorean-texniki-ipostiriksi-ke-atokes-dosis-gia-ka8e-neo-mac-ipologisti

 

Το θέμα μπορεί να πάει στη ΠΧ 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 343
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

χαχαχααχ διάβασα τον τίτλο, αργότερο θα διαβάσω κι ολόκληρο το άρθρο.

Φυσικά μ'έπιασες αδιάβαστο ;)

Και φυσικά αν ισχύσει (γιατί με όσα έχω διαβάσει από το 2008 που ασχολούμαι, είτε στο ελληνικό forum των υπολογιστάδων είτε στα ξένα) πραγματικά η Apple τα είχε κάνει θάλασσα.

 

Επομένως, πλέον δεν υπάρχει δικαιολογία για κανένα. ΟΛΟΙ MAC!!!!  ;D ;D

 

P.S Μα καλά ρε άνθρωπε! Σημερινό άρθρο?? Και φαντάσου ότι κάθε μέρα παίρνω την zouglo-ειδή ενημέρωσή μου. Γαμάτο!  ;D

 

P.S 2 Πολύ καλό για να ναι αληθινό βέβαια (ναι το διάβασα δεν κρατήθηκα)...

'Επιλέξτε ένα από τα πέντε καταστήματα της iStorm σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και αποκτήστε το Mac που επιθυμείτε. Εκμεταλλευτείτε την προσφορά που ισχύει έως και τις 12 Απριλίου 2014 και διαλέξτε τον υπολογιστή Mac που σας ταιριάζει'.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα ψιλά γράμματα:

"Όροι & προϋποθέσεις.

Η παρούσα υπηρεσία ισχύει για φορητούς και σταθερούς υπολογιστές της Apple (Mac), τα οποία έχουν αγοραστεί από 21/3/2014 έως και 12/4/2014."

 

Οι υπόλοιποι κατούρησαν στο πηγάδι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σαν να αγοράζεις ταξί Μερσεντές και ο παραδίπλα να σε λέει ελιτίστα...προφανώς υπάρχουν και ταξί Dacia...

 

Δηλαδή θες να μου πείς ότι το mac των 3000 είναι mercedes και το pc των 2800 είναι dacia; Σωστά; Μην με αναγκάζεις να βάζω facepalms και τρώνε και χώρο.

 

φυσικά και δεν είναι κακό απλά πρόσπαθείς να συγκρίνεις ανόμια πράγματα.

 

Συγκρίνω έναν υπολογιστή με έναν άλλο, που ακριβώς είναι ανόμια;

 

Και άλλοι στο συγκεκριμένο θέμα το έγραψαν με παραδείγματα των 2 κόσμων...Ατυχώς εσύ εκπροσωπείς μόνο τον ένα.

 

Δεν εκπροσωπώ κανέναν, ούτε έχω σηκώσει λάβαρο. Την λογική υπερασπίζομαι.

 

Θα το ξαναπώ.

Δεν υπάρχει καμία απολύτως εργασία που να γίνεται σε mac και να μην γίνεται σε pc και τούμπα. Δεν υπάρχει κανένα απολύτως επιχείρημα που να μπορεί να αποδείξει πέρα κάθε αμφιβολίας ότι ένα pc σωστά φτιαγμένο δεν μπορει να είναι πιο αξιόπιστο, πιο οικονομικό και πιο λειτουργικό από ένα mac.

 

Επίσης είναι γνωστό στους πάντες ότι ένα mac είναι πιο αξιόπιστο και πιο λειτουργικό (όχι όμως πιο οικονομικό) από ένα κακοφτιαγμένο pc.

 

Επίσης ο σωστός επαγγελματίας δεν φαίνεται απ' τον υπολογιστή που χρησιμοποιεί, μπορεί να χρησιμοποιείς pc και να είσαι θεός, μπορεί να χρησιμοποείς mac και να είσαι άχρηστος και τούμπα. Δεν είναι το μηχάνημα που κάνει τον σωστό επαγγελματία.

 

Επίσης, το να μπορούμε να γλυτώνουμε λεφτά είναι κάτι εξαιρετικά σημαντικό για τις ζωές μας και τα pc σου δίνουν την δυνατότητα να το πετύχεις.

 

Γιατί πρέπει ντε και καλά όταν αναφέρεται κάτι στο οποίο αντικειμενικά υπερτερούν τα pc να λέγονται χίλια δυό άλλα άσχετα και συχνά λανθασμένα υπέρ των mac; Συγκρίνουμε το Α και το Β, κάπου είναι καλύτερο το Α κάπου το Β, για κάποιους τα πλεονεκτήματα του Α είναι σημαντικότερα των πλεονεκτημάτων του Β και αναλόγως επιλέγουν. Τόσο απλά.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχααχ διάβασα τον τίτλο, αργότερο θα διαβάσω κι ολόκληρο το άρθρο.

Φυσικά μ'έπιασες αδιάβαστο ;)

Και φυσικά αν ισχύσει (γιατί με όσα έχω διαβάσει από το 2008 που ασχολούμαι, είτε στο ελληνικό forum των υπολογιστάδων είτε στα ξένα) πραγματικά η Apple τα είχε κάνει θάλασσα.

 

Επομένως, πλέον δεν υπάρχει δικαιολογία για κανένα. ΟΛΟΙ MAC!!!!  ;D ;D

 

P.S Μα καλά ρε άνθρωπε! Σημερινό άρθρο?? Και φαντάσου ότι κάθε μέρα παίρνω την zouglo-ειδή ενημέρωσή μου. Γαμάτο!  ;D

Εγώ που ασχολούμαι απο το 86 να δείς τι έχουν δεί τα μάτια μου με τη Rainbeau και τους απογόνους της... ;D ;D

 

Στα ψιλά γράμματα:

"Όροι & προϋποθέσεις.

Η παρούσα υπηρεσία ισχύει για φορητούς και σταθερούς υπολογιστές της Apple (Mac), τα οποία έχουν αγοραστεί από 21/3/2014 έως και 12/4/2014."

Δεν είναι για σένα...είναι για τον ΟΡ ;D ;D

 

Δηλαδή θες να μου πείς ότι το mac των 3000 είναι mercedes και το pc των 2800 είναι dacia; Σωστά;

Πρόσεχε μην σε πουν και εσένα ελιτίστα ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε μην σε πουν και εσένα ελιτίστα ;)

 

Άσχετο και δεν είναι και απάντηση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΓΑΛΗ και σημαντική ανακοίνωση:

 

"Ακούσατε ΑΚούσατε!!  Απόψε στην πόλη μας-ς-ς-ς μια μοναδική προσφορά-ά-ά-ά!.

Προσφέρεται ΔΩΡΕΑΝ εγγύηση εφ όρου ζωής, δωρεάν service και ανταλλακτικά και δωρεάν αντικατάσταση, σε όλους τους κατόχους mac εξ αρχής της δημουργίας του σύμπαντος και για πάντα!!"

.

.

.

.

.

.

Όροι και προϋποθέσες:

Η προσφορά ισχύει ΜΟΝΟ για χρήστες που προσκομίζουν ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ και ΠΕΖΟΙ τα mac και imac τους στο χώρο του service. Αποστολές με ταχυδρομείο ή courrier δεν γίνονται δεκτές. Η διεύθυνση του service είναι: Στην αφρικανική σαβάνα στη Ζάμπια. Αφού περάσετε το ποτάμι με τους αλλιγάτορες και πίσω από το λιβάδι με τα ατάιστα επί ένα μήνα Mountain Lions ανοίγετε την πόρτα και παραδίδετε το mac ή imac σας στη ρεσεψιον..."

--------------------------------------------

 

Τι σου είναι όμως το marketing ρε παιδί μου......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκια μου.Παρακολουθώ την κουβέντα και τελικά σε γενικές γραμμές μου έκανε καλό από την άποψη ότι με σήκωσε απ την καρέκλα και με έβγαλε στους δρόμους.LADA εναντίον MERCEDES.Αυτή είναι περίπου η αναμέτρηση.Και μη μου πείτε ότι δεν είναι?Αμα μπορεί κάποιος να πάει με τη MERCEDES στα κατσάβραχα και στα χιόνια ας μου το πει.Αμα μπορεί πάλι να βγάλει τελικες με το Lada 260 πάλι να μου το πει.Ωστόσο 5 επιβάτες μεταφέρει το ένα 5 και το άλλο.MAC και μήλα λοιπόν.Καλό.Μου κάνει τη δουλειά του live..κάνω τη μαγκιά μου και έχω το κεφάλι μου ήσυχο για πολλά χρόνια ότι δε θα γίνω Βλαχοπούλου στη σκηνή.Στο στούντιο καλό αλλά λίγο για τα λεφτά του.Ισορροπιμένο και τίμιο μηχανάκι.Δε θα με πάει όμως θαρρώ στο βήμα παρακάτω στο στούντιο και πάντα θα περιμένω απ τη μηλιά να βγάζει μήλα που θα αγοράζω για να έχω βιταμίνες.LAP TOP δε μου κάνει τελικά.Όσο για το φίλο που λέει δεν μπορεί ο πύργος στο live έχει δίκιο.Κι όμως άμα οι δυο κιθαρίστες είναι μουσικοί τεχνολόγοι τότε μιλάμε για πολλά εφφε.Πύργο κατέλυξα λοιπόν και στα λιγοστά live και στο στούντιο,αφού περισσότερο είμαστε στουντιακοί τύποι.Το θέμα του πύργου είναι η ισορροπία και η συμβατότητα υλικών και προγραμμάτων.Γνήσιων προγραμμάτων όμως και γνήσιων λειτουργικών άκουσα να λένε μεγάλα κεφάλια του χώρου.Μετά λοιπόν από την απόφαση μου,φίλος μου σύστησε Ελληνικό  ηλεκτρονικό κατάστημα δυνατό.Με 1300 ευρώ φτιάχνω δυνατό μηχάνημα του  του παρώντως και υποσχόμενο μελλοντικά.Μακάρι να τα είχα και τα δύο.Δεν γίνεται.Το χόμπι μου να κάνω και λίγα βάρη παραπάνω στη μεταφορά που και που.Ετσι κι αλλιώς ο πληκτράς και ο ντράμμερ το χουνε αυτό της μετακόμισης.Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

 

ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος φιλε ;)

Χαιρομαι (και εγω τουλαχιστον) που μετα απο τοσα ποστς κατι βγηκε τελικα!!!

 

Καλη συνεχεια σου ευχομαι, καλες μουσικες και φυσικα να θυμασαι παντα:

 

"Τα ρασα δεν κανουν τον παπα"

 

Οποτε ακονισε το μοναδικο χρησιμο εργαλειο που εχεις απο τη φυση:

1. Τα αφτια σου

2. Τον εγκεφαλο σου, με γνωση και πειραματισμους

 

;)

 

"Your ear rulez"!

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου