Προς το περιεχόμενο

PRS SE Custom 24 60th Ann στα 655€!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To Thomann εριξε κι αλλο τις τιμες στις 60th Anniv PRS SE.

Συγκεκριμενα τα μοντελα σε Whale Blue και Purple Burst δινοντα στα 655€.

Ebony ταστιερα FTW! To μονο κακο ειναι πως δεν φορανε τους πολυ ομορφους Zebra μαγνητες αλλα σκετους μαυρους.

Η παραγγελια για μια Whale Blue εφυγε.. ;) ;D

 

http://www.thomann.de/gr/prs_se_custom_24_wb_60th_ann.htm

http://www.thomann.de/gr/prs_se_custom_24_pb_60th_ann.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 64
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

σόρυ που ρωτώ αλλά 60th anniversary ? τι γιορτάζουν δλδ ?  ;D από το ΄80 δεν είναι οι prs ή κάνω λάθος ? όπως και νά χει ωραία κιθάρα είναι και τώρα που στις SE βάζουν curved καπάκι και τα πουλιά είναι σαν τις αμερικάνες !

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σόρυ που ρωτώ αλλά 60th anniversary ? τι γιορτάζουν δλδ ?  ;D από το ΄80 δεν είναι οι prs ή κάνω λάθος ? όπως και νά χει ωραία κιθάρα είναι και τώρα που στις SE βάζουν curved καπάκι και τα πουλιά είναι σαν τις αμερικάνες !

 

;D ;D Φαντασου πριν λιγο καιρο ειχαν βγαλει τις 25th Αnn!

 

Δεν ξερω, λογικα το Thomann γιορταζει τα 60 του χρονια. Εξαλλου, τα συγκεκριμενα μοντελα μονο εκει υπαρχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαζεύοντας φωτογραφίες στο Τhomann παρατήρησα οτι πίσω απο το headstock στο serial number πλέον δεν αναγράφετε το "korea" γιατι άραγε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε παληκαρια, και εγω τις ειδα και δεν τη παλευω!

Θα με πεταξει εξω η γυναικα μου αν της πω για νεα κιθαρα...

 

Καιρο χαζευω τις prs

 

Τελικα αυτες οι korean ειναι ποιοτητας Squier ή παραπανω;

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε παληκαρια, και εγω τις ειδα και δεν τη παλευω!

Θα με πεταξει εξω η γυναικα μου αν της πω για νεα κιθαρα...

 

Καιρο χαζευω τις prs

 

Τελικα αυτες οι korean ειναι ποιοτητας Squier ή παραπανω;

 

Eπειδη ετυχε πριν λίγες μερες να παιξω πρωτα με μια SE Custom 24 και μετα με την Classic Vibe 50s... καμια σχεση οι 2 κιθαρες. Οσο τιμια και να θεωρειται η Squier, η PRS ειναι σε αλλο επιπεδο. Το μεγαλο της ατου ειναι το μοναδικο της μπρατσο. Παροτι C Shape, δεν ειναι ογκωδες και σε συνδιασμο με το μικροτερο scale, πραγματι βολευει αφανταστα μεσαιου μεγεθους δαχτυλα/χερια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφηστε παληκαρια, και εγω τις ειδα και δεν τη παλευω!

Θα με πεταξει εξω η γυναικα μου αν της πω για νεα κιθαρα...

 

Καιρο χαζευω τις prs

 

Τελικα αυτες οι korean ειναι ποιοτητας Squier ή παραπανω;

 

Ουδεμία σχέση, και στο λέει κάποιος μάλλον ουδέτερος απέναντι στην εταιρεία. Πολύ καλά όργανα.

Δε ξέρω πώς είναι στο σκίσιμο της κούτας, αλλά με μάχιμο setup και αλλαγμένα ηλεκτρικά/μαγνήτες παίζουν θαυμάσια.

Πράγματα που η τιμή τους αντικατοπτρίζει βέβαια καθώς είναι πολύ πιο κοντά στις τιμές της ιαπωνικής αγοράς παρά σε αυτές των "ομόσταβλων" Κορεατισσών...

 

Μια SE "γυμνή" (σαν κι αυτές που τακτικά πουλάει ο γνωστός eBayer Stratorsphere) θα ήταν ένα project μούρλια (αν ήταν hardtail και αν το χρώμα δεν ήταν uber ξεκωλέ και αν, αν, αν...) :D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μια SE "γυμνή" (σαν κι αυτές που τακτικά πουλάει ο γνωστός eBayer Stratorsphere) θα ήταν ένα project μούρλια (αν ήταν hardtail και αν το χρώμα δεν ήταν uber ξεκωλέ και αν, αν, αν...) :D

 

Μας έκανες ζημιά τώρα και μόλις μάζεψα τα χρήματα για το Axe Fx Ultra... ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eπειδη ετυχε πριν λίγες μερες να παιξω πρωτα με μια SE Custom 24 και μετα με την Classic Vibe 50s... καμια σχεση οι 2 κιθαρες. Οσο τιμια και να θεωρειται η Squier, η PRS ειναι σε αλλο επιπεδο. Το μεγαλο της ατου ειναι το μοναδικο της μπρατσο. Παροτι C Shape, δεν ειναι ογκωδες και σε συνδιασμο με το μικροτερο scale, πραγματι βολευει αφανταστα μεσαιου μεγεθους δαχτυλα/χερια.

 

Γιατι το κανεις αυτο βραδυνιάτικον αδερφε!!! :/

 

Επειδη εχω την classic vibe, και τωρα τρωγομαι για prs ξερεις τι ζημια μου κανεις;;;

 

Πω, αντε τωρα να σβησω το GAS...

 

Ειχα δει στο youtube πώς πραγματικα κατασκευαζονται και οι american prs και επαθα πλακα!

 

Οκ korean, αλλα εχουν το κατι τις τους αυτες οι prs ;)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου