Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια για Les paul project?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα.Θα ηθελα την βοηθεια σας.

Ειχα μια Lp 100 epiphone με ενα ατυχημα στο μπρατσο ετσι αποφασισα για να μην μενει και μαζευει σκονη μιας κα ειναι made in Korea να γδυσω το σωμα

τελειως και αρχισα να αφερω(δεν ειναι και τοσο ευκολο οσο νομιζα)το χρωμα που ηταν

Heritage Cherry για να την κανω μαυρο mat.

Τωρα που θελω την βοηθεια.Ψαχνω στο ebay για neck mexri 40-50euro και δεν ωρισκω κατι αν καποιος θα μπορουσε να μ στειλει ενα link και δευτερον βλεπω πως εχει ποτενσιομετρα

απο Japan και γενικα ηλεκτρολογικα και copies μαγνητες.Αξιζουν για κατι οικονομικο η να κανω μια υπομονη να ψωνισω απο τον Θωμα?το ρωταω γιατι ειναι η πρωτη φορα που θα ασχοληθω με το να κανω μια κιθαρα απο την αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ριξε μια ματια εδω ,ειναι αρκετα καλοι μαγνητες και οικονομικοι ,μαζι με τα μεταφορικα 40 με 50 ευρω.

http://www.guitarfetish.com/Humbucker-Sized-Guitar-Pickups_c_26.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί εγώ κατάλαβα ότι το παληκάρι ψάχνει για λαιμο κιθάρας και όχι νεκ μαγνήτη?

;D  ;D  ;D Γιατι οταν διαβαζα το ποστ πετουσα αετο?Οτι να ναι !!! (παρενεργειες 12ωρου στη δουλεια  :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx για την βοηθεια παιδες.Μαγνητες ειμαι αναμεσα σε P90 η το κλασικο combo emg 81/85

τωρα χρειαζομε help με το θεμα επιλογεα και ποτενσιομετρα βλεπω καποια που γραφουν 250 αλλα 500 επειδη δεν σκαμπαζω πως κανεις την αγορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanx για την βοηθεια παιδες.Μαγνητες ειμαι αναμεσα σε P90 η το κλασικο combo emg 81/85

τωρα χρειαζομε help με το θεμα επιλογεα και ποτενσιομετρα βλεπω καποια που γραφουν 250 αλλα 500 επειδη δεν σκαμπαζω πως κανεις την αγορα?

Τωρα μαλιστα ,μιλαμε για μαγνητες  ;D

Τι μαγνητες θα βαλεις ?Για p90 παρε 500αρια,για EMG ...εχουν τα δικα τους δεν χρειαζεται να παρεις,τα 250αρια ειναι για μονους μαγνητες ,θα τους "πνιξουν" τους διπλους.

Παντως για να επανελθουμε και στο προηγουμενο λαθος ποστ μου  ;D για P90 δες αυτους

http://www.guitarfetish.com/Mean-90-Gloss-Black-TRUE-Alnico-P90-FAT-and-Loud-_c_132.html

εβαλα ενα neck σε les paul και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου