Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση Χρώματος από Ηλεκτρική Κιθάρα μετά?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αγόρασα ηλεκρικό πιστόληhttp://www.praktiker.gr/p/pistoli-vafis-powerplus-600w-me-kompreser-17408  και σβουράκι για μπαφάρισμα .Το ξύλο πόσο θέλει να στέγνωση γιατι με το τρίψιμο έφαγε και νερό...πολύ τρίψιμο αλλά δεν πέθανα κιόλας.. ;) Οι τελευταίες φωτό είναι για την ....τ..αυλα ;D

fender_11.thumb.jpg.b6e8fb13688d64153636ab9fcdd8b056.jpg

fender_12.thumb.jpg.b8be7624e422ef0e819314f9daf032d9.jpg

fender_13.thumb.jpg.204709e3bad54ade2d1974cfae26fad4.jpg

fender_14.thumb.jpg.225917c8f44d040c0f42ecd1580094e4.jpg

fender_15.thumb.jpg.14c6887492fad21e195e0cd5b81ca7e9.jpg

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω το τρίψιμο αλλά ποιο στεγνά και με λεπτότερο γυαλόχαρτο... μετά περιμένω να στεγνώσει καλά μετά ???

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη τι βερνικη θα περάσεις την κιθάρα?γιατί είπες ότι η πολυουρεθάνη σε χάλαγε.

Το πιστολη καλό ειναι να το πας πίσω και να πάρεις τα λεφτά η να αγοράσεις κάτι άλλο.

 

Αυτά τα πιστολια δεν βάφουν αλλά  φτηνουν το χρώμα, και δεν κάνουν για βερνικη, που χρειάζεται να ψεκασεις πολλές αλλα λεπτές στρωσεις για να έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα.

 

Αν θες να τονισεις τα νερά του ξύλου, πάρε ένα σωληναριο τεμπερα καφέ σκούρο και διάλυσε το σε νερό αναλογία 1 προς δυο.

Μετά με ένα πανάκι πέρασε όλο το σώμα με το χρώμα με κυκλικες κινήσεις και όταν στεγνώσει ξαναπερνα το  άλλη μια φορά.

Αφήσε το όλο το βράδυ και την επόμενη μέρα τρίψτε το σώμα με στεγνό γυαλοχαρτο.

Κανε αυτά και τα ξαναλέμε.

 

 

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε έναν κόπο και ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199461.0

Ξέρω-ξέρω ειναι μεγάλο αλλα δεν θυμάμαι που αρχίζει το βάψιμο. ;D

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη τι βερνικη θα περάσεις την κιθάρα?γιατί είπες ότι η πολυουρεθάνη σε χάλαγε.

Το πιστολη καλό ειναι να το πας πίσω και να πάρεις τα λεφτά η να αγοράσεις κάτι άλλο.

 

Αυτά τα πιστολια δεν βάφουν αλλά  φτηνουν το χρώμα, και δεν κάνουν για βερνικη, που χρειάζεται να ψεκασεις πολλές αλλα λεπτές στρωσεις για να έχεις ένα ωραίο αποτέλεσμα.

 

Αν θες να τονισεις τα νερά του ξύλου, πάρε ένα σωληναριο τεμπερα καφέ σκούρο και διάλυσε το σε νερό αναλογία 1 προς δυο.

Μετά με ένα πανάκι πέρασε όλο το σώμα με το χρώμα με κυκλικες κινήσεις και όταν στεγνώσει ξαναπερνα το  άλλη μια φορά.

Αφήσε το όλο το βράδυ και την επόμενη μέρα τρίψτε το σώμα με στεγνό γυαλοχαρτο.

Κανε αυτά και τα ξαναλέμε.

 

 

Το δοκίμασα κιόλας και είναι πολύ καλό έβαψα κάτι άσχετο και είναι ρυθμιζόμενο ροής και είναι και για βερνίκια τέλος πα δεν είναι το θέμα μας αυτό έτσι και αλλιώς το χρειάζομαι και για αλλα πράγματα.. πολύ ενδιαφέρων αυτό που μου λες να κάνω μόλις τελειώσω το τρίψιμο με τις λεπτομέρειες γιατί το πάω πολύ προσεκτικά θα το κάνω μαλλον μεθαυριο ;) κάπου το είδα καθώς ψαχνόμουν αλλά δεν το ρίσκαρα να το κάνω χωρίς να μου το πουν παντα με βοηθάς να σε καλά  ;) μόλις το κανω εχει φωτό

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε έναν κόπο και ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199461.0

Ξέρω-ξέρω ειναι μεγάλο αλλα δεν θυμάμαι που αρχίζει το βάψιμο. ;D

Θα το βρω  ;) ;) Ευχαριστώ πολύ

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε έναν κόπο και ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199461.0

Ξέρω-ξέρω ειναι μεγάλο αλλα δεν θυμάμαι που αρχίζει το βάψιμο. ;D

ωχ τι έχεις κάνει εδώ ρε αστέρι  :o :o αρχίζω το ξεστράβωμα  :o

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη όταν τελειώσεις με το stain για τα νερά του ξύλου και το τρίψιμο μην βιαστεις να ρίξει στο βερνικη.... Βάλε φωτογραφίες και τα ξαναλέμε.

Τα παιδιά όπως βλέπεις ειναι εμπορία και βοηθάνε, αν το πας σιγά σιγά θα γίνει κούκλα.

ΥΓ. Τα ίδια ισχύουν και για τον άλλο φίλο.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη όταν τελειώσεις με το stain για τα νερά του ξύλου και το τρίψιμο μην βιαστεις να ρίξει στο βερνικη.... Βάλε φωτογραφίες και τα ξαναλέμε.

Τα παιδιά όπως βλέπεις ειναι εμπορία και βοηθάνε, αν το πας σιγά σιγά θα γίνει κούκλα.

ΥΓ. Τα ίδια ισχύουν και για τον άλλο φίλο.

Νίκο εάν θυμάμαι γιατί είναι πολλές σελίδες με έχεις αφήσει Μ@..κα πολλά μπράβο και εγώ Πειραιά μένω και έχουμε τέτοιους καλλιτέχνες στα μέρη μας...υποκλίνομαι. Μολίς τελειώσω και είναι αψεγάδιαστη παγώνω και σε ακούω...αυτό που ποστάρω παρακάτω νομίζω οτι είναι αυτό που χρειάζομαι... ειχα ρεπο και ασχολήθηκα αρκετα σημερα αλλά απο αυριο περιορίζεται ο χρόνος  μου δεν βιάζομαι όμως είναι η δευτερη κιθάρα εχω να παίζω... :D ;D ;) :) Με ευχαριστώ θερμά μόλις τελειώσω ποστάρω ξανά

Snap_2014-04-09_at_22_58_18.thumb.png.2e138a861ca42dc11a5e98b8796e63a7.png

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου