Προς το περιεχόμενο

Μετακομιση και μεταφορα home studio


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ προσωπικά προβληματίζομαι ακόμη περισσότερο γιατί ο χώρος μου θα περιλαμβάνει και ένα ακουστικό πιάνο το οποίο όπως καταλαβαίνεις είναι πρόβλημα και δυστυχώς ακόμη δεν έχω βρεί την λύση στην περίπτωση μου.

Η Yamaha βρηκε τη λυση για σενα. Εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δωσεις ενα μικρο ποσο (31444€) και να αγορασεις το παρακατω. 8)

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Yamaha βρηκε τη λυση για σενα. Εσυ το μονο που εχεις να κανεις ειναι να δωσεις ενα μικρο ποσο (31444€) και να αγορασεις το παρακατω. 8)

 

Δεν είναι και άσχημη ιδέα.Άραγε υπάρχει κάποιο αντίστοιχο σύστημα που μπορεί να μπεί σε κάθε πιάνο?Η πας μόνο yamaha?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να υπαρχει κατι παρομοιο που να μπορεις να το αγορασεις και να το βαλεις σε οποιοδηποτε πιανο, μου φαινεται λιγο δυσκολο να γινει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και άσχημη ιδέα.Άραγε υπάρχει κάποιο αντίστοιχο σύστημα που μπορεί να μπεί σε κάθε πιάνο?Η πας μόνο yamaha?

Πριν καμια δεκαετια ο Buchla μαζι με τον Moog ειχαν κατασκευασει το Bob Moog Piano Bar.

moogpiano4flightcase.l.jpg

Απο οτι θυμαμαι, δεν ειχε ηχους, σου εδινε ομως midi out για να συνδεσεις οτι sound module θελεις.

Το θεμα ομως  ειναι το πιανο πως θα καταφερεις να  σιγασεις ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα κααι Χριστος Ανεστη.

Ας επιστρεψουμε παρακαλω στο θεμα του δαπεδου ευχαριστω.

 

Σιγουρα πολυ μενουν σε διαμερισματα και εχουν η θα εχουν το ιδιο προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά. Χρειάζεσαι room in a room λύση για να μην ενοχλείς από κάτω. Και τον κτυπογενή θόρυβο να περιορίσεις, ο αερόφερτος είναι επίσης πολύ δυνατός και χρειάζεται εξίσου μεγάλη προσοχή για τον περιορισμό του. Λυπάμαι! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά. Χρειάζεσαι room in a room λύση για να μην ενοχλείς από κάτω. Και τον κτυπογενή θόρυβο να περιορίσεις, ο αερόφερτος είναι επίσης πολύ δυνατός και χρειάζεται εξίσου μεγάλη προσοχή για τον περιορισμό του. Λυπάμαι! :(

 

Οπως εχω πει και απο την αρχη τετια διαδικασια σε ενοικιαζομενο χωρο το ξεχναμε δυστυχως το ερωτημα ειναι αν μπορω να το περιορισω καπως και να παρω καποιες ιδεες.Σε ευχαριστω και Χριστος Ανεστη  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου