Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση για τιμη ενος κλειδιου ακουστικης κιθαρας ( Grove


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οποτε θες..... μονομαχουμε παντως.... ;D...φτανει να μη φερεις καμμια πενταλφα μαζι σου γιατι τα φοβαμαι αυτα τα πραγματα... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αυτά δεν ισχύουν άραγε ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ???

Καλό είναι να μην θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν. Δεν μιλάμε στην ίδια τάξη στο σχολείο και δεν είμαστε συνήθως συνομήλικοι, ούτε ζούμε στον ίδιο τόπο με παρόμοιες εμπειρίες. Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφουμε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάσουν χιλιάδες μουσικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

btw ΕΣΥ γραφεις εκ του ασφαλους,εγω οχι μια και η ταυτοτητα μου ειναι γνωστη ενω η δικη σου απλα κρυμμενη ....σατανικα πισω απο ενα πληκτρολογιο... ;)

 

Καλό είναι να μην θεωρούμε τον εαυτό μας σημείο αναφοράς για το επίπεδο όσων διαβάζουν. Δεν μιλάμε στην ίδια τάξη στο σχολείο και δεν είμαστε συνήθως συνομήλικοι, ούτε ζούμε στον ίδιο τόπο με παρόμοιες εμπειρίες. Οταν γράφεις κάτι στο Noiz, μπορεί να το διαβάσει ο δάσκαλος σου, το είδωλο σου ή ο μαθητής σου. Γι αυτό γράφουμε ευγενικά, φειδωλά και μετρημένα λαμβάνοντας υπ' όψη πως θα το διαβάσουν χιλιάδες μουσικοί.

 

ακριβως ,για αυτο και οταν ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕ συγκεκριμενους μαγαζατορες,χαρακτηριζοντας τους ΚΛΕΦΤΕΣ καλο ειναι να τσεκαρουμε τα ΣΤΟΙΧΕΙΑ μας  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρα σε ολους που ασχοληθηκαν με το θεμα μου και με την ευκαιρια Χρονια Πολλα .

Κατ'αρχας ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσους συνταχτηκαν με μια αξιοπρεπη συμπαθεια στην διατυπωση του ερωτηματος μου και διατυπωσαν μια βοηθητικη σταση ,αλλα ευχαριστω και ολους τους υπόλοιπους, ειρωνες ,big spenders ,μονομαχους αλλα και ενδεχομενως απολογητες της τοπικης αγορας ( αναμενομενο και κατανοητο)που καταπιαστηκαν με ενα τοσο κουτο ερωτημα για ενα τοσο σημαντικο εξαρτημα που πρεπει να πληρωνεται παντα ακριβα διοτι ετσι υποδεικνυει το ταδε link  ή ετσι υπαγορευει η καταναλωτικη τους λογική αλλα και αγοραστικη τους δυνατότητα χωρις να εχουν πραγματική αποψη για το εξαρτημα που εγω εχω πλεον πανω στην κιθαρα μου και μπορω να το υποδείξω με το ορθό link που ακολουθει !

 

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Grover-3L-3R-Rotomatics-Tuners-102-18-fit-Guild-Taylor-Chrome-/271256888373?pt=Guitar_Accessories&hash=item3f282ba435

 

Περα ομως απο τις αερολογιες που καταγραφηκαν (μαζι με την ιλαρη αποψη οτι πρεπει να ζητηθει μια συγγνωμη απο τον καταστηματαρχη που πουλησε χυμα ενα κομματι ενος αγνωστου προελευσης κλειδι -περαν της λεκτικης επιβεβαιωσης οτι ειναι Αμερικανικο- και μαλιστα σε μια......εντελως φυσιολογικη τιμη των 15 ευρω ,ητοι 6Χ15=90 ευρω η εξαδα) το πιο ενθαρυντικο και βεβαια ρωμαλεο ειναι η αντιμετωπιση ενος νεου μελους που ενδεχομενως καποια μερα θα συνεργαστει με καποιους απο τους επιδοξους ρυθμιστες της αγοράς , ισως με αρκετους επικριτες που δεν σηκωνουν αντιθετη αποψη γιατι βεβαια αυτοι γνωριζουν τα παντα , καποιους που στο επομενο live μας θα ειναι ετοιμοι να σε αξιολογησουν απο πανω μεχρι κατω ,ξεκινωντας απο το λουρι της κιθαρας σου μεχρι τα παπουτσια σου , μονο που αμφιβαλλω αν θα σταματησουν να ακουσουν αυτα που παιζεις εκτος βεβαια αν το gear σου στοιχιζει τοσο οσο που να αξιζει να σου δωσουν λιγο προσοχη !

Ναστε ολοι καλα , ευχαριστω για τον χρονο σας και την βοηθεια σας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Seeker,

 

όλα OK :)

 

Όλοι έχουμε περάσει τις μεγάλες μας στιγμές στο noiz. Βρήκα και γω το αρχικό σου ποστλίγο απότομο και άδικο. Μη συγκρίνεις την τιμή στο ebay με την τιμή ενός μαγαζιού στην αθήνα. Δεν νομίζω ότι θέλει να σε κλέψει. Μη ξεχνάς ότι 1) και αυτοί μουσικοί είναι συνήθως και όχι έμποροι με την στενή σημασία της λέξης 2) δεν θέλει ούτε ο ίδιος να έχει υπερκέρδος μιας και έχει ανταγωνισμό. Νομίζω η τιμή ήταν καλή. Επείδή δεν εχασες και κανενα μεγάλο χρηματικό ποσο, μπορεις απλα στο μέλλον να μην ξανααγορασεις απο εκεί.

 

Όπως είπα όλα OK και καλό είναι να είμαστε και μεις μετρημένοι πριν απαιτήσουμε μετρημένες αντιδράσεις, τα πράγματα αυτά κλιμακώνονται εύκολα και χαλάμε τις καρδιες μας :)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δυστυχως μεσα σε αυτο το υπεροχο forum ειναι και ατομα που αποσκοπουν στο κερδος.......Γι'αυτο απαντουν σε ολα τα θεματα με 9 διαφορετικους λογαριασμους!!!!!!

(πρωι-βραδυ ειναι μεσα και εχουν 30000+μηνυματα συνολο ο καθενας>>>>>>>)

ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΣ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΠΛΕΥΡΑ: ΚΑΤΣΕ ΑΝΕΤΟΣ, ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΓΕΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΟΥ

ΟΠΩΣ ΚΑΘΕ ΣΟΒΑΡΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΤΟΥ ΚΩΒΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ

ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΠΛΑΜΑΔΕΣ ΤΩΝ ΔΗΘΕΝ ΓΚΟΥ-ΡΟΥ????? ;D ;D ;) ;) :) ;)

ΠΑΝΤΟΣ, ΜΠΡΑΒΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣΑΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΡΩΤΑ Ο ΗΧΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δυστυχως μεσα σε αυτο το υπεροχο forum ειναι και ατομα που αποσκοπουν στο κερδος.......Γι'αυτο απαντουν σε ολα τα θεματα με 9 διαφορετικους λογαριασμους!!!!

 

Ρε φίλος γιατί μας κοβισ το πσομι.

 

(Ο επόμενος που θα απαντήσει είμαι εγώ πάλι)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου