Προς το περιεχόμενο

BehringerBDI vs Tech21bassdriver vs Presonus


Tthawth

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα το BLE! το THRES μου δινει την εντύπωση του ελαττωματικου. Εκτός του οτι δεν κανει απολυτως τίποτα στον ήχο, "δουλευεται" ελευθερα χωρίς την αίσθηση του ποτενσιόμετρου (αν και δεν γυρναει τρελά) ! Λετε να το παω πισω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To BDI είναι η προενίσχυση, αρα θα πάει στο τέλος πριν τον τελικό. Δοκίμασε με αυτή την σειρά ...

 

Bass > BLE > MetalZone > Echo > Chorus > BDI > Τελικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To BDI είναι η προενίσχυση' date=' αρα θα πάει στο τέλος πριν τον τελικό. Δοκίμασε με αυτή την σειρά ...

 

Bass > BLE > MetalZone > Echo > Chorus > BDI > Τελικός[/quote']

 

Για να δουμε τι κανουμε με αυτη τη σειρά! Να'σαι καλα Angelos!

Σχετικα με το κουμπακι Threshold στο BLE, μαλλον λειτουργει αλλα ειναι πολυ χαλαρο σε σχεση με τα υπολοιπα. Ειναι ετσι και στο δικο σας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Ξυπνάω κ άλλο νεκρό θέμα (πάλι ξέρω ξέρω...) για να ρωτήσω το εξής.

 

Ένα πετάλι τύπου BLE, πόσο πραγματικά βοηθάει στο παίξιμο;

Σκεφτόμουν πως το να περιορίζεις τα peaks πχ μηχανικά, και όχι με την εξάσκηση στα ίδια τα χέρια είναι ένα μειονέκτημα.

Ακόμα και σε τεχνικές τύπου slap κτλ. Δεν είναι καλύτερο αν μάθεις να το κάνεις με ισορροπία στις εντάσεις;

Εκτός και αν προσφέρει διαφορετικά στο τελικό αποτέλεσμα, πράγμα το οποίο δεν ξέρω και εδώ θέλω τα φώτα σας :)

 

Επίσης μιας και το θέμα είναι σύγκριση των BehringerBDI vs Tech21bassdriver vs Presonus, αλλά στην ουσία οι απαντήσεις είναι στοαν θα πρέπει να χρησιμοποιηθεί το BLE έναντι του BDI, δε θα με χαλάσει αν κάποιος έχει και καμία κριτική και άποψη για τα BDI, Tech21 και Presonus συγκριτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπάσο είναι ένα όργανο με τεράστιο εύρος δυναμικών, πολύ περισσότερο από την κιθάρα.

Με λίγα λόγια, χωρίς κομπρέσσορα, ειδικά αν παίζεις "πλοινγκ-πλοινγκ" είσαι χαμένος.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"πλοινγκ-πλοινγκ"

 

Για να συνεννοούμαστε τι εννοείς, μ αυτό;

 

Ένας κομπρέσορας, ουσιαστικά αναδεικνύει τις δυναμικές ή τις δημιουργεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπάσο είναι ένα όργανο με τεράστιο εύρος δυναμικών, πολύ περισσότερο από την κιθάρα.

Με λίγα λόγια, χωρίς κομπρέσσορα, ειδικά αν παίζεις "πλοινγκ-πλοινγκ" είσαι χαμένος.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα και active μαγνητών με το eq τους αλλά μπάσο ->BDI -> τελικό του amp (παράκαμψη pro) και για την πρόβα είναι μια χαρά. Βέβαια οι απαιτήσεις δεν είναι πολλές (2-3 ήχοι που διαμορφώνονται με το eq και επιλογή μαγνητών) αλλά μια χαρά και χωρίς κομπρεσέρ.

Just my 30 inches .........

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να συνεννοούμαστε τι εννοείς, μ αυτό;

 

Αυτό το ακατανόμαστο μωρέ που κάνουν οι μαύροι, που βαράνε τις χορδές.

 

Ένας κομπρέσορας, ουσιαστικά αναδεικνύει τις δυναμικές ή τις δημιουργεί;

 

Ένας κομπρέσσορας ουσιαστικά καταπιέζει τις δυναμικές για να αναδείξει το παίξιμό σου.

 

Στην ουσία είναι κάτι σαν μια γερμανίδα γκουβερνάντα, που σε πρήζει γενικά να τρως το κουάκερ σου και να στρώνεις το κρεββάτι σου για να γίνεις καλός άνθρωπος όταν μεγαλώσεις.

 

Γκέγκε;

 

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία είναι κάτι σαν μια γερμανίδα γκουβερνάντα, που σε πρήζει γενικά να τρως το κουάκερ σου και να στρώνεις το κρεββάτι σου για να γίνεις καλός άνθρωπος όταν μεγαλώσεις.

Όλο μέσα στα γούστα σε βρίσκω....... Για αυτό σε πάω

Spank me teacher, spank me. ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου