Προς το περιεχόμενο

Εμμονή, για σόλο βιολί-pipityri


pipityri

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Κύριοι, καλό μήνα!

 

Μοιράζομαι μαζί σας ένα τεμάχιο για βιολί, γραμμένο προ δεκαετίας περίπου.

 

Τα σχόλια σας, όπως πάντα, ευπρόσδεκτα. :)

 

 

 

https://dl-web.dropbox.com/get/%CE%95%CE%BC%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AE.wav?_subject_uid=304404827&w=AAD96I2OywmIm45jxLAGLGxpHtWJkRcEVvI_9lRBIRJuDw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

"Error (403)

It seems you don't belong here! You should probably sign in. Check out our Help Center and forums for help, or head back to home."

 

Κάτι πρέπει να ξεκλειδώσεις νομίζω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ομολογώ πως ούτε κι εγώ, γιατί δε χρησιμοποιώ το box.net. Αλλά αν καταλαβαίνω καλά, έχεις ανεβάσει το αρχείο, όμως θέλει κάπως να επιλέξεις ότι μπορεί να το ακούσει και άλλος κόσμος, πέραν από εσένα.

 

Αλλά δε ξέρω τίποτε άλλο γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Το έκανα, αλλά αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να το κατεβάσει κάποιος για να το

ακούσει....τέλος πάντων, όποιος θέλει..

 

https://www.dropbox.com/s/62wx1hty0magte9/%CE%95%CE%BC%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AE.wav

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα, αλλά αν κατάλαβα καλά θα πρέπει να το κατεβάσει κάποιος για να το

ακούσει....

Πατάς view full site και το κυκλωμένο

share_1.thumb.JPG.ebd75fcafec50390b899e5147a2577d8.JPG

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι πολύ ωραίο και σχεδόν (τι σχεδόν δηλαδή) πρόκληση.

Κάνω copy-paste περίπου την απάντηση που σου έγραψα όταν το πρωτοάκουσα, γιατί τα συναισθήματα που μου δημιούργησε είναι περίπου ίδια.

 

Ίσως θα μπορούσε να υπάρχει ένα μέρος (υπάρχει, αλλά δεν είναι τόσο ευδιάκριτο όσο θα έπρεπε) κάπου στη μέση (ή πολλά μικρά τέτοια μέρη) αισθητής "χαλάρωσης" της έντασης (τέτοια ώστε να δίνεται η αίσθηση ότι όλα τα προηγούμενα ήταν κάτι παροδικό, ίσως και δημιούργημα της φαντασίας, μια στιγμή ενός ασυνείδητου που αυτονομείται όποτε αυτό θέλει και παίρνει το πάνω χέρι, κάτι πάντως ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ).

 

Το μέρος αυτό ΘΑ ΔΙΑΨΕΥΣΤΕΙ ΟΙΚΤΡΑ αργότερα (ξαναπερνώντας στην προηγούμενη αισθητική) που όλα πάλι είναι εκτός ελέγχου.

 

Το ψιλοκάνεις στο 2:22, 2:29, 2:44-2:53 (δυστυχώς είναι προς το τέλος) και λίγο μετά όπου υπάρχει και αιωρείται η αμφιβολία για το τι συνέβη και μετά με τις παύσεις το τεστάρισμα (είναι όλα καλά ή θα το ξαναπάθω?).

 

Μουσικά μιλώντας, είναι πολύ σύγχρονο σαν σύνθεση, και πολύ προσωπικό ταυτόχρονα.

Ίσως κάπου χρειαζόταν όντως μεγαλύτερες παύσεις.

 

 

Είσαι δημιουργός με balls.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι μου άρεσε πάρα πολύ!

 

Μου δημιούργησε ένα αίσθημα συνεχούς αγωνίας η οποία ίσως θα ήθελα με κάποιον τρόπο να εκτονώνεται μουσικά. Δεν ξέρω βέβαια πώς θα μπορούσε να γίνει αυτό. Απλά λέω πώς αισθάνθηκα με το άκουσμα του κομματιού.

 

Συγχαρητήρια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ευχαριστώ παιδιά που μπήκατε στον κόπο.

 

Το κομμάτι ήταν στην πραγματικότητα μέρος μιας άσκησης που έπρεπε να κάνω. Θα ήταν το πρώτο μέρος ενός τριμερούς έργου. Το δεύτερο μέρος θα ήταν, Στράτο, αυτό που περιγράφεις. Για διάφορους λόγους δεν το προχώρησα. Τα υλικά που είχα οργανώσει είναι

ευτυχώς καταγεγραμμένα λεπτομερώς, ίσως το ξανασκαλίσω το ζήτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου