Προς το περιεχόμενο

Liquid Streets


manos A

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σας είχα δει/"είχαμε παίξει μαζί" στο Festivart@Λουτράκι.

ΕΚΣαιρετικοί μουσικοί και πολύ δεμένο σύνολο.

Ωραία ΕφφΕκΤΣ

Το ρΧύδμ σέΚΣιον σπάει τα. ( σχεδόν σαν το δικό μας   ;D :P )

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

@ LK

 

Αδερφε μου,δεν εχεις καταλαβει ή δεν θες να καταλαβεις τιποτα απ' οσα εχω πει.Για τους λογους σου,πιστευεις οτι σας trollαρω και οτι απλα εχω καποια ιδιαιτερη ορεξη να σας θιξω.Οποτε δεν υπαρχει λογος να συνεχισω την κουβεντα.

 

Ελπιζω πραγματικα με αφορμη αυτο το post να πηραν καποιοι εστω και ενα ερεθισμα και να εψαξαν λιγο παραπανω αυτη την μουσικη που παιζουμε.Εμενα αυτο θα μου δωσει τεραστα χαρα.

 

Το ξαναλεω για μια τελευταια φορα και ας γινω γραφικος.

 

ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ,ΔΕΝ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΡΩΤΑΜΕ!

 

 

Καλη συνεχεια σε ολους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σας το είπα από την αρχή.

Είστε πάρα πολύ καλή μπάντα, παίζεται άψογα, και το video είναι πάρα πολύ καλό.

 

Αν το απευθύνεις σε έμενα αυτό:

Το ξαναλεω για μια τελευταια φορα και ας γινω γραφικος.

 

ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΤΙ,ΔΕΝ ΤΟΠΟΘΕΤΟΥΜΑΣΤΕ ΑΛΛΑ ΡΩΤΑΜΕ!

 

Από κει και πέρα επίτρεψέ μου να μην περιμένω από εσένα να μάθω αυτή τη μουσική, μπορεί να την ήξερα και από πριν.

 

Επίσης συγνώμη που δεν με ενδιέφερε το snare σου, ούτε και το floor tom σου.

 

Καλή συνέχεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπανταρα!!! Μουσικαρα!!!! Ηχαρα!!!! Γκρουβαρα!!!!!!!!

 

Παιδια χιλια μπραβο! Ποτε ειναι το επομενο live στην αθηνα??? ;D

 

........για το στυλιστικο μερος, ο μπασιστας τα σπαει!

........και συμφωνω απολυτα με τον αξυριστο Johnny.T ::) ::) ::)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και για να το κλείσω το θέμα (από δική μου πλευρά), και να μην αφήσω να πλανώνται παρεξηγήσεις.

 

Είστε μουσικοί. Ανεβάσατε ένα video σας.

Σε μουσικό forum είστε (εν μέρει λογικό και αναμενόμενο να θέλατε αμιγώς μουσικές-τεχνικές παρατηρήσεις). Κατανοητό μέχρι εδώ.

 

Το θέμα θα έκλεινε αν έμενες στο «δεν μας ενδιαφέρει η εμφανίση , πάμε παρακάτω » (κιχ δεν θα βγαζα- το είχα κάνει ήδη δηλαδή, πριν το ξανα-επαναφέρεις).

 

Αλλά το τριβέλιζες και εσύ Τόλη, και μια είναι αστείο και από την άλλη είμεθα απαίδευτοι όλοι στην Ελλάδα και πάει λέγοντας.  

 

Θα σου πώ κάτι τελευταίο (και πάλι αν το θες το κρατάς).

Ασχολήθηκα μαζί σας , γιατί φυσικά μου αρέσατε και γιατί βλέπω και προοπτική.

 

Από εκεί και πέρα, ένα  από τα λάθη που κάνουν οι μουσικοί και εν γένει οι καλλιτέχνες είναι τα εξής:

 

Ταυτίζουν το δικό τους «αξιοπρόσεχτο» με αυτό του κοινού.

Καλώς ή κακώς ΔΕΝ είναι έτσι.

 

Φαντάσου π.χ. ένα live σας.

Θα υπάρχει ένας πιτσιρικάς drummer που θα περάσει όλη τη συναυλία παρατηρώντας σε.

 

Θα υπάρχει μια κοπέλα που βαριέται και μένει μόνο για χάρη του «καλού» της, αλλά ξαφνικά βρήκε ενδιαφέρον τι να πώ....στην κοτσίδα σου.

 

Θα υπάρχω και Εγώ, που θα μου αρέσει και αυτό που παίζετε και θα το απογειώσει και το όλο στήσιμό σας στην σκηνή. Από το ντύσιμο, από το attitude από…1000 πράματα. (τι να κάνουμε στα 40 μου, όταν κόβω εισιτήριο να δω κάτι , έχω και απαιτήσεις). Κ.ο.κ.

 

Με άλλα λόγια όλοι οι μουσικοί καλλιτέχνες , πιστεύουν ότι θα πρεπε να ναι το επίκεντρο της περφόρμανς τους, ενώ απλά μπορεί να είναι ένα ωραίο ντεκόρ (όπως οι κουρτίνες του bar στο οποίο παίζουν-δεν είναι κακό, αν θες είναι και το πιο δύσκολο).

 

ΔΕΝ δίνετε σεμινάρια ούτε clinics . Εκεί είναι αλλιώς τα πράγματα.

 

Live παίζετε, κα μάλιστα λόγω του συγκεκριμένου είδους μπορείτε να παίζετε σε πιο εξειδικευμένους χώρους (μπάρ, εστιατόρια…..μέχρι και κρουαζιερόπλοια και δεξιώσεις).

 

Επειδή δε πιθανολογώ ότι το κάνετε και επαγγελματικά (έχετε τα φόντα τουλάχιστον), προτείναμε (δεν υποδείξαμε) και μια άλλη άποψη (που είπαμε ή την κρατάτε ή την πετάτε).

 

ΚΑΝΕΙΣ δεν θέλησε να προσβάλει – θίξει – ταπεινώσει- ξεφτιλίσει και ξέρω γω τι τον μπασίστα σας.

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ είναι ο άνθρωπος.

 

Κάποιοι είπαμε ότι δεν δένει με το σχήμα και με το είδος (οπτικά), σε κάποιους άλλους άρεσε.

 

Αυτό. Τίποτα παραπάνω , τίποτα λιγότερο.  

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να το κλείσω το θέμα (από δική μου πλευρά), και να μην αφήσω να πλανώνται παρεξηγήσεις.

 

Είστε μουσικοί. Ανεβάσατε ένα video σας.

Σε μουσικό forum είστε (εν μέρει λογικό και αναμενόμενο να θέλατε αμιγώς μουσικές-τεχνικές παρατηρήσεις). Κατανοητό μέχρι εδώ.

 

Το θέμα θα έκλεινε αν έμενες στο «δεν μας ενδιαφέρει η εμφανίση , πάμε παρακάτω » (κιχ δεν θα βγαζα- το είχα κάνει ήδη δηλαδή, πριν το ξανα-επαναφέρεις).

 

Αλλά το τριβέλιζες και εσύ Τόλη, και μια είναι αστείο και από την άλλη είμεθα απαίδευτοι όλοι στην Ελλάδα και πάει λέγοντας.  

 

Θα σου πώ κάτι τελευταίο (και πάλι αν το θες το κρατάς).

Ασχολήθηκα μαζί σας , γιατί φυσικά μου αρέσατε και γιατί βλέπω και προοπτική.

 

Από εκεί και πέρα, ένα  από τα λάθη που κάνουν οι μουσικοί και εν γένει οι καλλιτέχνες είναι τα εξής:

 

Ταυτίζουν το δικό τους «αξιοπρόσεχτο» με αυτό του κοινού.

Καλώς ή κακώς ΔΕΝ είναι έτσι.

 

Φαντάσου π.χ. ένα live σας.

Θα υπάρχει ένας πιτσιρικάς drummer που θα περάσει όλη τη συναυλία παρατηρώντας σε.

 

Θα υπάρχει μια κοπέλα που βαριέται και μένει μόνο για χάρη του «καλού» της, αλλά ξαφνικά βρήκε ενδιαφέρον τι να πώ....στην κοτσίδα σου.

 

Θα υπάρχω και Εγώ, που θα μου αρέσει και αυτό που παίζετε και θα το απογειώσει και το όλο στήσιμό σας στην σκηνή. Από το ντύσιμο, από το attitude από…1000 πράματα. (τι να κάνουμε στα 40 μου, όταν κόβω εισιτήριο να δω κάτι , έχω και απαιτήσεις). Κ.ο.κ.

 

Με άλλα λόγια όλοι οι μουσικοί καλλιτέχνες , πιστεύουν ότι θα πρεπε να ναι το επίκεντρο της περφόρμανς τους, ενώ απλά μπορεί να είναι ένα ωραίο ντεκόρ (όπως οι κουρτίνες του bar στο οποίο παίζουν-δεν είναι κακό, αν θες είναι και το πιο δύσκολο).

 

ΔΕΝ δίνετε σεμινάρια ούτε clinics . Εκεί είναι αλλιώς τα πράγματα.

 

Live παίζετε, κα μάλιστα λόγω του συγκεκριμένου είδους μπορείτε να παίζετε σε πιο εξειδικευμένους χώρους (μπάρ, εστιατόρια…..μέχρι και κρουαζιερόπλοια και δεξιώσεις).

 

Επειδή δε πιθανολογώ ότι το κάνετε και επαγγελματικά (έχετε τα φόντα τουλάχιστον), προτείναμε (δεν υποδείξαμε) και μια άλλη άποψη (που είπαμε ή την κρατάτε ή την πετάτε).

 

ΚΑΝΕΙΣ δεν θέλησε να προσβάλει – θίξει – ταπεινώσει- ξεφτιλίσει και ξέρω γω τι τον μπασίστα σας.

 

ΜΙΑ ΧΑΡΑ είναι ο άνθρωπος.

 

Κάποιοι είπαμε ότι δεν δένει με το σχήμα και με το είδος (οπτικά), σε κάποιους άλλους άρεσε.

 

Αυτό. Τίποτα παραπάνω , τίποτα λιγότερο.  

 

 

 

Το ότι σκίζεσαι τόσο πολύ για να να αποδείξεις τα αυτονόητα, υποδηλώνει (εκτός από σοβαρότητα/φιλότιμο) και μια επαγγελματική διαστροφή στα όρια της ψυχοθεραπείας IMHO  ;D

Χαρά στο κουράγιο σου μεσημεριάτικο ρε σύ  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

στα όρια της ψυχοθεραπείας IMHO  ;D

Χαρά στο κουράγιο σου μεσημεριάτικο ρε σύ  ;D

;D ;D ;D ;D

 

Ξέρεις τι παίζει;

Το έμαθα σχετικά αργά και μάλιστα το πλήρωσα πολύ ακριβά (και φυσικά δεν εννοώ το noiz- εδώ διασκεδάζω).

 

Το «δικό μου αυτονόητο» δεν είναι πάντα το «αυτονόητο του άλλου».

 

Αντανακλαστικά  λειτουργώ έτσι πλέον (καμία φορά με κουράζει- πολύ μάλιστα- δεν ισχύει εν προκειμένω) …να εξηγώ «το δικό μου αυτονόητο» .

;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D

 

Ξέρεις τι παίζει;

Το έμαθα σχετικά αργά και μάλιστα το πλήρωσα πολύ ακριβά (και φυσικά δεν εννοώ το noiz- εδώ διασκεδάζω).

 

Το «δικό μου αυτονόητο» δεν είναι πάντα το «αυτονόητο του άλλου».

 

 

Συμβαίνει αυτό με τους δικεόρους και τους συμβολαιογράφους λαίμαι, μη σε παίρνει από κάτω, είσαι καλό παιζάκι κατά βάθος και θα εισηγηθώ και στα άλλα σκασμένα να συνεχίσουν να σε παίζουνε, γιατί και τα παιζάκια με ειδικά προβλήματα, είναι παιζάκια και ημείς δεν είμαστε ρατσιστές λαίμαι ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συμβαίνει αυτό με τους δικεόρους και τους συμβολαιογράφους λαίμαι, μη σε παίρνει από κάτω, είσαι καλό παιζάκι κατά βάθος και θα εισηγηθώ και στα άλλα σκασμένα να συνεχίσουν να σε παίζουνε, γιατί και τα παιζάκια με ειδικά προβλήματα, είναι παιζάκια και ημείς δεν είμαστε ρατσιστές λαίμαι ;D ;D ;D

 

Σε φχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Πλέον παίζω μόνο με κούκλες.

Αυτό ευτυχώς το κατάλαβα νωρίς.  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε χασοδίκη....δεν μπορείς εάν δεν αγορεύσεις!!!!! ;D ;D

 

Και για να το κλείσω το θέμα (από δική μου πλευρά), και να μην αφήσω να πλανώνται παρεξηγήσεις.

Να μη πλανώνται παρεξηγήσεις κύριοι ένορκοι ;D ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου