Προς το περιεχόμενο

Liquid Streets


manos A

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σαν τον άλλο δικαστή που μέτραγε το ύψος από τις Ρωσίδες ;D

 

Ωραίες εποχές τότενες, είχαμε περάσει ζάχαρη με τα ααααααααααααααβάδιστα .

Ας όψεται ο αλήτης ο ΣΦ που με κάρφωσε μαζί με το σουβλατζή που επέτρεπε στη πελατεία του το κάπνισμα  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχάς γιατί εξάπτεσαι αγαπητέ Superfunk, και "φωνάζεις" με κεφαλαία;

 

ΔΕΝ φωναζω,ΕΤΣΙ γραφω εδω και 11 χρονια σε αυτο το φορουμ οταν θελω να ΤΟΝΙΣΩ κατι.απλα you are too new in the forum to know it...που θα παει...καποια στιγμη θα το μαθεις και ΕΣΥ... ;D  

 

Φαντάζομαι πως θα μου έλεγες "εδώ δεν έχω τον παραμικρό ενδοιασμό να φωνάζω στον ίδιο τον καλλιτέχνη τι να φορέσει και πως να έχει τα μαλλιά του, σε σένα θα κολλήσω ρε @#$% ;"
 

 

ΗΡΕΜΗΣΕ..κανεις δεν σε ειπε λαλακα (και αυτη ειναι μια κλασσικη λεξη του φορουμ που θα μαθεις... ;D)

 

Τόσο τους απασχολει η "ΕΙΚΟΝΑ" φίλε Superfunk.

 

εισαι και..ΠΟΝΗΡΟΥΛΗΣ.. ;D μια και παλι πολυ εντεχνα αγνοεις το σχολιο μου που εκφραζει μια ευλογη απορια  μια και ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ γνωριζεις οτι εχω ΔΙΚΙΟ  ;)

 

Και ομως η ΕΙΚΟΝΑ αλλα δειχνει,οτι δηλαδη οντως τους απασχολει ιδιαιτερα,εκτος κι αν το συγκεκριμενο μελος που υπονοησε οτι δεν τους απασχολει φοραει γραβατα και σακακι καθε φορα που κανει προβα οποτε παω πασο..

 

Άλλο όμως η γνώμη, και άλλο η νουθέτηση, η προσβολή, ή η αγένεια…

 

ΠΡΕΠΕΙ καποια στιγμη στη ζωη σου να μαθεις να ΞΕΧΩΡΙΖΕΙΣ το ΧΙΟΥΜΟΡ απο τα παραπανω..ΚΑΛΟ θα σου κανει..trust me... ;)

 

αλλά αν εσύ έχεις και άλλα, και επιθυμείς να συνεχίσουμε, τότε θα δεχθώ την πρό(σ)κληση.

 

sorry αλλα εχω ΠΟΛΥ καλυτερα πραγματα να κανω...καλο Σ/Κ ;)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16760129a67405ccb68b814f9b9a30c9.jpg

Πάντως για να πούμε και του στραβού το δίκιο, ο Superfunk έχει δίκιο στις στυλιστικές του επιλογές.  Όταν είχε έρθει στο Μέγαρο ο Ηancock, φόραγε τη κουστουμιά του ενώ ο κιθαρίστας του κάτι σαν του Superfunk ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ήηηηρματον... άρθρο του GQ ή του Esquire το κάνατε το νήμα.

 

Summer bass style: Be the best dressed player at every gig  ;D

 

Shoes for smart guitarist look.  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μιλάs και εσύ που κομψεύεσαι όλη τη μέρα. ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μιλάs και εσύ που κομψεύεσαι όλη τη μέρα. ;p

 

Αγαπητέ κ. συνήγορε θα μπορούσα να γράψω πολλά επί του ζητήματος, αλλά τώρα είμαι με τον κ. Παράγκα στο κατάστημα της Armani και κωλύομαι...

 

Έχουμε πρόβα για τα κοστούμια της θερινής περιοδείας των Paragas  ;D

 

ΥΓ: Μετά θα πάμε για μπύρες  ;)

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αγαπητέ κ. συνήγορε θα μπορούσα να γράψω πολλά επί του ζητήματος, αλλά τώρα είμαι με τον κ. Παράγκα στο κατάστημα της Armani και κωλύομαι...

 

Έχουμε πρόβα για τα κοστούμια της θερινής περιοδείας των Paragas  ;D

 

ΥΓ: Μετά θα πάμε για μπύρες  ;)

;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια καλησπερα ξανα απο μενα!

 

Κατ' αρχας μας τιμα το οτι ακουσατε το βιντεο και σας ευχαριστουμε για τα καλα σας λογια.

Ο καθενας απο μας,ειναι χρονια μουσικος και εχει ακουσει παρα πολλα στην πορεια του.Αν δεν παιρναμε τις παρατηρησεις στα σοβαρα,δεν θα βελτιωνομασταν σαν μουσικοι..(ειτε την παρατηρηση την κανει ενας φιλος μας ειτε ο δασκαλος μας ακομα και καποιος αγνωστος σε ενα live κλπ).

 

Το θεμα ομως ειναι το εξης.Εμεις ειμαστε μια καινουργια μπαντα,που παιζει ενα στυλ μουσικης αρκετα ξενο για την Ελλαδα.Αν ψαξετε μπαντες και μουσικους που παιζουν τις συγκεκριμενες μουσικες,θα δειτε οτι ο καθενας σκαει οπως γουσταρει..προφανως και υπαρχουν μπαντες οι οποιες εχουν κοινο ενδυματολογικο κωδικα,αλλα υπαρχουν και αλλες που δεν εχουν.Ειναι αστειο κατ' εμε,να διαβαζω σελιδες με σχολια,για το αν ο μπασιστας εχει κατω το μαλλι ή αν ο drummer ειναι αλητης ή αν το τζην του κιθαριστα ειναι λιγο "πετσα"..Eμεις στο ξεκινημα μας,αποφασισαμε να τραβηξουμε καποια βιντεο,με ενα συγκεκριμενο πανω κατω concept.Υπαρχει περιπτωση να το κρατησουμε,αλλα ποιος ξερει μπορει αυτο μελλοντικα να αλλαξει.Το αν ο μπασιστας θελει το μαλλι του κατω,ειναι προσωπικο του θεμα, που αν τον ικανοποιει δεν με ενοχλει καθολου να το κανει.Δεν θα πρεπε να ενοχλει ουτε τους ακροατες,διοτι ειναι κατα καποιο τροπο ασεβεια προς την ιδιαιτεροτητα της προσωπικοτητας.Αν ειμασταν μπουφετζηδες σε ενα bar και προετοιμαζαμε το ποτο σας με το μαλλι χυμα μεσα στο ποτο,τοτε θα ειχατε προφανεστατα δικιο να επεμβετε.

 

Δεν μπορω να μην πω,οτι δεν εχω ιδιαιτερη ορεξη να απανταω για μαλλια και γραβατες,αλλα θα προτιμουσα να κουβεντιαζω για επιρροες της μπαντας,στοιχεια αυτης της μουσικης,ειτε τεχνικα ειτε στοιχεια αισθητικης κλπ.Πραγματα τα οποια και εναν μουσικο αλλα και εναν ακροατη που μπορει να μην ξερει,θα τον βοηθησουν να γνωρισει καλυτερα το style.

 

Δεν θελω να κραξω,ουτε να σας υποδειξω τι πρεπει να λετε και τι να κανετε.Απλα πρεπει καποια στιγμη σ΄αυτη την χωρα να σταματησουμε να ασχολουμαστε με την εικονα και να μπαινουμε πιο βαθια στην ουσια.Αν ξαναδιαβασετε ολο το post απ' την αρχη θα δειτε οτι οι περισσοτεροι μιλατε για αλλα πραγματα,περα απ' την ουσια,που ειναι η μουσικη.

 

Παντα φιλικα και με σεβασμο,Τολης.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειτε στοιχεια αισθητικης

 

Ειδες?Μονος σου το λες  ;) ,αν δεν ειναι ΚΑΙ το ντυσιμο και η εικονα αισθητικη...ΤΙ ειναι?

 

Απλα πρεπει καποια στιγμη σ΄αυτη την χωρα να σταματησουμε να ασχολουμαστε με την εικονα και να μπαινουμε πιο βαθια στην ουσια.

 

Αν προσεξεις τις απαντησεις μας θα δεις οτι εχουμε ασχοληθει και με την ουσια της,πολυ καλης,μπαντας σας.

 

Η ΕΙΚΟΝΑ για ΟΛΑ τα ειδη μουσικης παιζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρολο ΙΜΗΟ,εσυ μπορει να μη συμφωνεις,και δικαιωμα σου φυσικα,ασε με ομως ,και εμενα και οσους το πιστευουν,να το...πιστευουμε χωρις να μας λες οτι δεν ασχολουμαστε με την ουσια..

 

Φιλικα παντα.

 

Btw. μου αρεσει πολυ ο ηχος του snare στα κλιπ,τι ταμπουρο χρησιμοποιησες?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου