Προς το περιεχόμενο

Liquid Streets


manos A

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς γιατί εξάπτεσαι αγαπητέ Superfunk, και "φωνάζεις" με κεφαλαία; Φαντάζομαι πως θα μου έλεγες "εδώ δεν έχω τον παραμικρό ενδοιασμό να φωνάζω στον ίδιο τον καλλιτέχνη τι να φορέσει και πως να έχει τα μαλλιά του, σε σένα θα κολλήσω ρε @#$% ;"  >:(

 

Κάθε άνθρωπος έχει το δικό του στυλ. Άν είναι η μόστρα αυτό που μετράει για κάποιους (πολλούς ή λίγους - στο συγκεκριμένο νήμα μάλλον λίγους), τότε υπάρχει μια ολόκληρη βιομηχανία (μουσική), με "κώδικες" και "πρέπει", ώστε να ικανοποιηθούν. "Ωκεανός" η μουσική/οί και τα σχήματα, και ιδιαίτερα τα pre-μοστραρισμένα…

 

Κάθε καλλιτέχνης προσφέρει αυτό που μπορεί και θέλει, και αυτό που είναι, ως μουσικός, ως ψυχή, και ως εμφάνιση. Σε άλλους θα αρέσει, σε άλλους όχι. Προσωπικά, 1) όταν μου χαρίζουν γάιδαρο, δεν τον κοιτάζω στα δόντια, και 2) αν δεν μ' αρέσει κάποιος ή κάτι (έστω και κατά 1/4), απλώς πηγαίνω παρακάτω. Δεν μπορώ -και δεν θέλω- να επιβάλλω στους άλλους τη δική μου οπτική, πολύ δε περισσότερο αν πρόκειται για ενήλικες. Κάποιοι βέβαια μπορεί να αυτοεξυψώνονται μέσω τέτοιων συμπεριφορών. Το καταλαβαίνω… αλλά δεν είμαι και υποχρεωμένος να το επικροτήσω (ή, ακόμα χειρότερα, να το υιοθετήσω). Η γνώμη είναι γνώμη, και οφείλει να γίνεται πάντοτε και απ' όλους σεβαστή. Άλλο όμως η γνώμη, και άλλο η νουθέτηση, η προσβολή, ή η αγένεια…

 

 

tolis7

"Κοιτα,σε πρωτη φαση θα μαζεψουμε καποια λεφτα για να τον κουρεψουμε..Δεν μπορω να σου κρυψω οτι μας βαλατε σε σκεψεις με τις ενδυματολογικου τυπου συμβουλες/τοποθετησεις σας περι του θεματος .Μιλησαμε με καποιους ειδικους και ολοι μας ειπανε " Διωχτε τον,δεν κανει"..Ειπαμε και μεις να τον "σχολασουμε",αλλα στις προβες μας φερνει καλο κολατσιο.

Πολυ καλο το ρουχο που προτεινες παντως ,αλλα πρεπει να τον καψει λιγο ο ηλιος πρωτα,δεν θα του κατσει καλα αμα ειναι ασπριδερος και αντε να κλεισεις gig μετα.."

 

Τόσο τους απασχολει η "ΕΙΚΟΝΑ" φίλε Superfunk.

 

 

 

ΥΓ. Θα επιθυμούσα να λήξει εδώ τούτος ο διάλογος, διότι φαίνεται πως δεν οδηγεί πουθενά (ήλπιζα αρχικά ότι θα μπορούσε, αλλά…δεν). No bad feelings από μένα, αλλά αν εσύ έχεις και άλλα, και επιθυμείς να συνεχίσουμε, τότε θα δεχθώ την πρό(σ)κληση.

Άν δεν έχεις, τότε χαίρομαι ιδιαίτερα, και σου εύχομαι και πάλι να είσαι καλά. Παρομοίως και στον (αρκετά πιο "ήπιο") φίλο LK.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τόσο τους απασχολει η "ΕΙΚΟΝΑ" φίλε Superfunk.

Και εμένα δεν με απασχολεί η εικόνα, γιατί τα παιδιά είναι παιχταράδες (που όλοι πριν από μένα το είπαν άλλωστε) και με "φρέσκο" ήχο...αλλά....από τη στιγμή που αποφασίζουν να βγούν έξω από το δωμάτιο, καλό είναι να δίνουν και λίγη σημασία στις "παράπλευρες" κριτικές. ;)

Όχι ότι τους δεσμεύει κάτι για να τις ακολουθήσουν. Έτσι κι αλλιώς, εγώ από τα πρώτα post είδα μια χιουμοριστική διάθεση που δεν έχει ανάγκη δικηγόρου...εκτός από τον αυταπαγγέλτως Λάκη ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κουβέντα κάνουμε, χαλαρή , με καφέ (ή ό,τι πίνει ο καθένας τέτοια ώρα).

 

Ούτε να επιβάλλω την άποψή μου με ενδιαφέρει, ούτε να πείσω με το ζόρι κανέναν.

Διαβάζω όλες τις απόψεις και κάποιες μου δίνουν «δημιουργικά» πάτημα να γράψω τη δική μου , και όλα αυτά απλά με αφορμή ένα μουσικό video.

 

Αν παρ’ ελπίδα κάποιος εκλάβει αυτά που γράφω ως «προσβλητικά» , τον διαβεβαιώ πως καμία τέτοια πρόθεση δεν έχω.

 

Και μουσικές παρατηρήσεις έγιναν (π.χ. από τον Theod) και από άποψη «σκηνοθετική» ή «φωτογραφική» θα μπορούσαν να γίνουν («παρατηρήσεις») .

 

Εμένα ας πούμε μου άρεσε πολύ  και ο φωτισμός και η σκηνοθεσία του video και το μοντάζ του.

 

Το τόνισα με το «εξαιρετικό» , που τα συμπεριλαμβάνει όλαααα αυτά.

 

Έμεινα στο «ενδυματολογικό», γι’ αυτό το ανέλυσα λίγο παραπάνω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ώς επαγγελματίας του είδους βεβαίως ;D

Ακριβώς  ;D

Φαντάσου να σκάσω μύτη στο Δικαστήριο με τζήν  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάσου να σκάσω μύτη στο Δικαστήριο με τζήν  ;D ;D

Eίμαι σίγουρος ότι το έχεις κάνει...ως ένδειξη διαμαρτυρίας :D :-*

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eίμαι σίγουρος ότι το έχεις κάνει...ως ένδειξη διαμαρτυρίας :D :-*

 

Νομίζω το χω ξαναπεί.

Δύο φορές δεν πήγα όπως πρέπει...την μιά με πέρασαν για τον κατηγορούμενο, την άλλη για ασφαλίτη  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το χω ξαναπεί.

Δύο φορές δεν πήγα όπως πρέπει...την μιά με πέρασαν για τον κατηγορούμενο, την άλλη για ασφαλίτη  ;D ;D

 

Έχεις κι αυτό το μόνιμο αξυρισιέν ρε πιδίμ, αν ήμανε δικαστής και για σωματέμπορο εκ Τριφυλίας μπορεί να σε πέρναγα

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

για σωματέμπορο εκ Τριφυλίας μπορεί να σε πέρναγα

 

been there, done that.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ήμανε δικαστής

αν ήσανε δικαστής....θα ήσουν μέσα σαν τον άλλο δικαστή που μέτραγε το ύψος από τις Ρωσίδες ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου