Προς το περιεχόμενο

Liquid Streets


manos A

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο groove. Όλοι ήσαν υπέροχοι. Κάποιοι περισσότερο από τους άλλους  ;D αλλά όλη η ομάδα παίζει μαζί.

Η μοναδική παραφωνία (που και αυτή έχει το γούστο της) είναι το look του μπασίστα με το συγκεκριμένο μπάσο και όχι ως προς τους υπόλοιπους (που δίνει έναν ωραίο contrast ρόλο αλλιώς θα ήταν όλοι για κρουαζερόπλοιο).

Αλλά πρόσεχα περισσότερο το groove τους παρά τα ρούχα τους.

Κι αυτό είναι μεγάλο πράγμα.  ;)

Μπράβο παίδες.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η μοναδική παραφωνία (που και αυτή έχει το γούστο της) είναι το look του μπασίστα με το μπάσο

Ναι, σε καταλαβαίνω. Είναι όντως παραφωνία, ο μπασίστας να κρατάει μπάσο!

 

(Μην απαντήσεις - έτοιμος είσαι, σε βλέπω - ξέρω τι εννοείς...).

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Αλλο ενα βιντεο της μπαντας,με κομματι πιο τζαζε ας πουμε,στο οποιο ο μπασιστας μας δεν μπορεσε να καταλαβει οτι ειδικα σ΄αυτη τη μουσικη δεν ταιριαζει το μαλλι κατω και το τοσο προχειρο ντυσιμο..Πρεπει να σας πω,οτι εγω που ετυχε να ειμαι παρων στην διαδικασια,με τα 1000 ζορια τον επεισα να βαλει αυτα που εβαλε.Κανονικα ηθελε να βγει με ασπρο παπουτσι,βερμουδα και φανελακι απ΄ την λαϊκη αγορα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιότατο και αυτό.

 

.Πρεπει να σας πω,οτι εγω που ετυχε να ειμαι παρων στην διαδικασια,με τα 1000 ζορια τον επεισα να βαλει αυτα που εβαλε.Κανονικα ηθελε να βγει με ασπρο παπουτσι,βερμουδα και φανελακι απ΄ την λαϊκη αγορα..

 

γιατι δε βαζετε ολοι ρεφενε να του παρετε ενα τετοιο?

 

16760129a67405ccb68b814f9b9a30c9.jpg

 

dj9.jpg

 

μπαινει και βγαινει στο αψε σβησε (και πανω απο τη "στολη του ροκ"  ;D που φοραει στο βιντεο)  και σε συνδιασμο με ενα λαστιχακι για τα μαλλια κανει θαυματα δινοντας ενα πιο εξωτικο και all around groovy look ... ;D συνδιαζεται δε τελεια ακομα και με τις πιο "ροκ" αρβυλες... ;D

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα,σε πρωτη φαση θα μαζεψουμε καποια λεφτα για να τον κουρεψουμε..Δεν μπορω να σου κρυψω οτι μας βαλατε σε σκεψεις με τις ενδυματολογικου τυπου συμβουλες/τοποθετησεις σας περι του θεματος .Μιλησαμε με καποιους ειδικους και ολοι μας ειπανε " Διωχτε τον,δεν κανει"..Ειπαμε και μεις να τον "σχολασουμε",αλλα στις προβες μας φερνει καλο κολατσιο.

Πολυ καλο το ρουχο που προτεινες παντως ,αλλα πρεπει να τον καψει λιγο ο ηλιος πρωτα,δεν θα του κατσει καλα αμα ειναι ασπριδερος και αντε να κλεισεις gig μετα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν μπορω να σου κρυψω οτι μας βαλατε σε σκεψεις με τις ενδυματολογικου τυπου συμβουλες/τοποθετησεις σας περι του θεματος .Μιλησαμε με καποιους ειδικους και ολοι μας ειπανε " Διωχτε τον,δεν κανει"..Ειπαμε και μεις να τον "σχολασουμε",αλλα στις προβες μας φερνει καλο κολατσιο.

 

 

Επειδή και εγώ έδωσα "τέτοιες συμβουλές", και επειδή μάλλον (έτσι το εισπράττω από το ύφος της παράθεσης) ίσως παρεξηγήθηκα, σας ζητάω συγνώμη, και ξανα-τονίζω ότι τις έκανα (τις παρατηρήσεις- συμβουλές) επειδή νόμιζα ότι θα ταν καλλίτερα.

Λάθος μου.

Περιοριζόμενος στο μουσικό, ό,τι προείπα. Άψογοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραια παιγμενο κι αυτο.

Μπραβο και σε σενα Τολη,απλος και γρουβατος.

Τα αλλα με τα κολατσα βρειτε τα μονοι σας. ;D ;D

Επειδή και εγώ έδωσα "τέτοιες συμβουλές", και επειδή μάλλον (έτσι το εισπράττω από το ύφος της παράθεσης) ίσως παρεξηγήθηκα

Νταξει παλικαρια,οι παρεξηγησεις ειναι για να λυνονται,δεν πρεπει να κρατανε.

Εδω ρε Λακη δε σε σε παρεξηγησα του λογου μου που με ειπες αρχικαγκουρα.

Ακου καγκουρας! >:( >:( ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

Εδω ρε Λακη δε σε σε παρεξηγησα του λογου μου που με ειπες αρχικαγκουρα.

Ακου καγκουρας! >:( >:( ;D

;D ;D ;D ;D ;D ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλώνω άσχετος με το είδος, μα αυτό που άκουσα μου άρεσε, και μου άρεσε πολύ. Σε φάση θα έδινα λεφτά να τους δω, και ίσως (ΠΡΟΣΟΧΗ ακολουθεί βαρ(γ)ιά κουβέντα) χτύπαγα ρυθμικά και τα δάχτυλά μου στο μπαρ ακούγοντας τους, καθώς έπινα μια μαργαρίτα, ένα κουαντρό, μια τεκίλα σάνραϊζ βρε αδερφέ. Καλοκαιρινό, εύκολο άκουσμα αλλά και δύσκολο μαζί.

 

Επίσης, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί φαγωθήκατε όλοι σας με τον μπασίστα, αφού είναι ηλίου φαεινότερον πως ο (αρχι)αλήτης στο σχήμα είναι ο ντράμμερ. Πείτε όχι στην ποινικοποίηση της τρίχας, λήξις.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου