Προς το περιεχόμενο

Οι νέοι νόμοι για πρόσληψη - ασφάλιση μουσικών


ez

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπααα

Στις ταβέρνες έτσι κάνουν πάντως....όταν κερνάνε. Κόβεται απόδειξη με μηδενική αμοιβή και no problemo με την εφορία.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Στις ταβέρνες έτσι κάνουν πάντως....όταν κερνάνε. Κόβεται απόδειξη με μηδενική αμοιβή και no problemo με την εφορία.

 

Δεν μας παρακολουθείς...εδώ με το Ι.Κ.Α. έχουμε πρόβλημα....την εφορία την ξεκάναμε από την πρώτη σελίδα.. ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ταβέρνες έτσι κάνουν πάντως....όταν κερνάνε. Κόβεται απόδειξη με μηδενική αμοιβή και no problemo με την εφορία.

Ναι αλλά στην περίπτωση που λες, ο πάροχος είναι η ταβέρνα και όχι ο μουσικός και...

...την εφορία την ξεκάναμε από την πρώτη σελίδα.. ;D ;D ;D ;D ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αύριο θα ασχοληθούμε με το Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο θα ασχοληθούμε με το Σώμα Επιθεώρησης Εργασίας ;D ;D ;D ;D

Από Δευτέρα.

Είχα Ναυτιλίας αυτή τη βδομάδα.

Να πάρω ανάσα και μετά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Από Δευτέρα.

Είχα Ναυτιλίας αυτή τη βδομάδα.

Να πάρω ανάσα και μετά.

Σωστός! :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι μου λέει, δεν ξέρω πείτε με καχύποπτο, παρανοϊκό βρε αδερφέ  ;D, ότι το σύστημα φτιάχτηκε για να παράγει παρανομίες και παραβάσεις. Ή αυτό ή φτιάχτηκε στο πόδι. Μπα αποκλείεται, δεν παίζει.  :D

 

Τελικά αν έχεις ΟΑΕΕ και ΔΕΝ είσαι μουσικός το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι την προσευχή σου.  >:(

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αν έχεις ΟΑΕΕ και ΔΕΝ είσαι μουσικός το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι την προσευχή σου.  >:(

Μην είσαι ανόητος...εσύ θα ανεβαίνεις στη σκηνή και θα λές "γειά σας είμαι προγραμματιστής Η/Υ και ήρθα να σας παίξω ένα κομματάκι, σήμερα έχω ΟΑΕΕ, όσοι είναι του ΙΚΑ περάστε έξω παρακαλώ"...μη τρελαίνεσαι ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το Ι.Κ.Α. θα γράψει τον ασφαλισμένο στο Τ.Ε.Β.Ε. ή ΟΑΕΕ , αυτοαπασχολούμενο μουσικό, διότι "απασχολούσε ως εργοδότης τον εαυτό του, χωρίς να τον έχει ασφαλίσει στο Ι.Κ.Α."....all that jazz!  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ. Αν παίζω ηλεκτρονική μουσική με software που έφτιαξα μόνος μου; Μπορώ να πω ότι κάνω επίδειξη προϊόντος. Ή ακόμα καλύτερα βάζω ένα laptop στην κονσόλα με τίποτα άσχετα προγράμματα να τρέχουν και μερικά καλώδια συνδεδεμένα και λέω ότι κάνω debugging. Το κοινό, εεε εννοώ οι θαμώνες, απλά έτυχε να είναι εκεί. Solution found.  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου