Προς το περιεχόμενο

Barbie gets real.


LK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ούτε κι εγώ κατάλαβα ακριβώς το θέμα του νήματος. Αν έχει να κάνει πάντως για το ποια θεωρεί ο καθένας μας ωραία γκόμενα να καταθέσω ότι εμένα με αρέσουν αυτές με το μεγάλο στήθος.Εννοώ δηλαδή αυτές που έχουν μεγάλα βυζιά.

 

Παραλίγο να έλεγα ότι δε συμφωνώ,ευτυχώς που έγραψες αυτή τη σαφέστατη επεξήγηση! ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 94
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εννοώ δηλαδή αυτές που έχουν μεγάλα βυζιά.

 

Δεν το κατάλαβα αυτό, μπορείς να επεκταθείς λίγο στο θέμα;

 

Άρα δεν χρειάζεται να το χρησιμοποιούμε σαν προσβολή...

 

Φυσικά και είναι προσβολή, απλά ισχύει για όλους μας.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ δηλαδή αυτές που έχουν μεγάλα βυζιά.

εδώ είσαι φίλος!!! ;D Μια που μιλάμε και για Βόρειες ;)

BrawnHilda_8191.jpg

 

Φυσικά και είναι προσβολή, απλά ισχύει για όλους μας.

Πως είναι προσβολή, αφού ισχύει για όλους μας?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια (ή περισσότερες) ερώτηση; (ούπς, την έκανα ;D). Ποιό είναι το θέμα του νήματος; Αν υπάρχουν όμορφες γυναίκες που δεν είναι καριόλες (και τι πάει να πεί όμορφες; ), αν η Τζούλια ξέρει τι κάνει (αλήθεια, έχει κανείς σας first hand experience), αν κουστούμι και μπλούζ πάνε μαζί ή μήπως πόσες γκόμενες θα βγάλει ο γιός του marathon;

 

Το νόημα φαίνεται να είναι ποιός θα ταπώσει τον άλλο με την πιο εξυπνακίστικη ατάκα. Όπως περίπου κάναμε στο Γυμνάσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι προσβολή, αφού ισχύει για όλους μας?

 

Δεν έχεις ακούσει το "είμαστε όλοι μαλάκες"; Εε, αυτό. Το να το ξέρω ότι είμαι μαλάκας και να μου λες ότι είμαι μαλάκας και να σου απαντώ "το ξέρω" δεν αλλάζει το γεγονός ότι το "μαλάκας" είναι προσβολή.

 

Το νόημα φαίνεται να είναι ποιός θα ταπώσει τον άλλο με την πιο εξυπνακίστικη ατάκα. Όπως περίπου κάναμε στο Γυμνάσιο.

 

Ναι αλλά πρέπει να το παραδεχτείς, είχε πλάκα. Σειρά σου τώρα ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις ακούσει το "είμαστε όλοι μαλάκες"; Εε, αυτό. Το να το ξέρω ότι είμαι μαλάκας και να μου λες ότι είμαι μαλάκας και να σου απαντώ "το ξέρω" δεν αλλάζει το γεγονός ότι το "μαλάκας" είναι προσβολή.

Μάλλον έχεις δίκιο...απλά εάν το πώ πρώτος...έχω ένα προβάδισμα, σωστά? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον έχεις δίκιο...απλά εάν το πώ πρώτος...έχω ένα προβάδισμα, σωστά? ;D

 

Ναί μωρέ, εκεί θα τα χαλάσουμε; :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τολμώ να γίνω τζυμνασιόπαιδο και να μας διαφωτίσω

 

QfK6Kh1.jpg?1

 

masc-201-same-size.jpg

 

3DtGm68.jpg?1

 

 

Και ναι υπάρχει λόγος να γίνεται αυτή η συζήτηση.

 

ΓΙΑΤΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΟΝΤΑΙ ΜΕΡΙΚΟΙ.

 

ΠΟΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΑΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΜΟΥΣΙΚΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΣΤΟΧΟΣ ΗΤAΝ η Barbie.

 

Και κάποιοι φίλοι μας τα κατάφεραν  (και τους φθονώ)      8) 8) 8) 8) 8) 8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κάνω μια (ή περισσότερες) ερώτηση; (ούπς, την έκανα ;D). Ποιό είναι το θέμα του νήματος;

 

Το νόημα του νήματος, έτσι όπως το καταλαβαίνω, είναι ότι, ενώ στο παρελθόν η βιομηχανία μόδας δεν έκανε "εκπτώσεις" ως προς τα προβαλλόμενα πρότυπα ομορφιάς, τώρα κάνει μια στροφή προς το ρεαλισμό (και τα επιπλέον κιλά  :P ).

 

edit: για όσο με αφορά, διαφωνώ με αυτή τη στροφή. Προτιμώ τα μοντέλα να είναι αυτό που υποδηλώνει ο χαρακτηρισμός τους και θα προτιμούσα να υπάρχει η κατάλληλη παιδεία, ώστε νεαρές κορασίδες να μη φτάνουν σε τραγικές καταστάσεις νευρικής ανορεξίας, για να μοιάζουν στην αγαπημένη τους περσόνα, διότι, όπως πολύ σωστά το έθεσε ο LΚ, στην αρχή του νήματος:

"Δεν είναι όλα για όλους"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου