Προς το περιεχόμενο

M audio fast track pro + FL studio �= παράσιτα


dj_pns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά ... Οπως λέει και ο τίτλος ... εχω μια fast track pro και την χρησιμοποιώ με το fl studio, δεν εχω τπτ συνδεμενο στο input την χρησιμοποιω μονο σαν output καρτα ηχου για το DAW.

 

Παλιοτερα δεν θυμαμαι αμα το ειχα η αν οχι αυτο το προβλημα καθος το ειχα παρατησει για λιγο καιρο για καποιο λογο, τωρα ομως εχω αρκετα σοβαρο θεμα ...

 

Οταν κανω zoom in - zoom out στην playlist το FL, μου κανει θορυβο σαν παρασιτα ... ενα τσακ τσακ οπως κανει μια καρτα ηχου σε αδυναμο pc με το latency πολυ χαμηλο ... Δεν ξερω πως να το ονομασω, θορυβος, παρασιτα που δεν επρεπε να κανει ...

 

Το θεμα ειναι οτι και το latency το δοκιμασα και ψηλα και χαμηλα, παλι τα ιδια. Εκανα update τον driver για την fast track pro γιατι δεν ειχα τον πιο καινουριο (τωρα τις πηρε η AVID και εβγαλε καινουριους drivers) παλι τα ιδια δεν αλλαξε τιποτα ισα ισα μπορει να εγινε και χειροτερα.

 

Πριν κανω update τον driver της fast track οταν εβαζα στο FL σαν καρτα ηχου την onboard καρτα της μητρικης (primary sound driver) δεν εκανε κανενα παρασιτο ουτε στο zoom in/zoom out ουτε πουθενα. Παρατηρησα οτι μετα το update του driver της Fast track, μου κανει μερικες φορες τα ιδια ακομα και οταν επιλεγω την onboard καρτα της μητρικης (που πριν το update δεν το εκανε) αλλα αλλες φορες λειτουργει με την onboard, με τα κεφια του παει σαν να λεμε ....

 

Eπισης, πριν κανω update τους drivers το εκανε μονο στο zoom in zoom out ... τωρα το κανει και στα καλα καθουμενα εκει που παιζει στην playlist αυτο που εχω γραψει ...

 

Τι μπορει να φταιει? Εχετε καμια ιδεα? Πραγματικα τα νευρα μου εχουν γινει κρόσσια!

 

Ακομα και με googlάρισμα δεν μπορεσα να βρω τιποτα, δεν αναφεροταν κανεις αλλος στο ιδιο προβλημα....

 

Τo pc που τρεχει το fl ειναι:

 

Amd athlon II x3 3.2ghz (ξεκκλειδωμενο σε amd phenom II 4πυρινο)

8gb ram ddr3 1600mhz

ssd intel 330 series 180gb

hdd WD 1tb

ati radeon hd 6850HD

Windows 7 64bit

 

Ορίστε και μια photo με τις ρυθμισεις μου. Εχω παιξει μπαλα με ολα, δοκιμασα να τα αλλαξω ολα, διαφορες ρυθμισεις δηλαδη αλλα παλι τιποτα ....

 

Untitled.jpg

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το δοκιμασα, παλι τα ιδια.

 

Εβγαλα τον καινουριο driver και εβαλα ξανα τον παλιο (release date 2009 νομιζω) και τωρα το κανει ελαχιστα και μονο σε zoom in - zoom out στην playlist αλλα και παλι ενοχλει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως φταίει κανένα Utilities που συνοδευόταν με το cd της motherboard. Όταν αγόρασα την m-audio fast track c600 είχα και εγώ πρόβλημα με τον ήχο αλλά τον είχα παντού. Απεγκαταστησα τον driver τις μητρικής και μετά από φορματ και εγκατάσταση εναν εναν driver διαπίστωσα ότι έφταιγε ένα utilities. Αν θυμάμαι καλά ήταν της marvel.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω διαβάσει σε Forum διάφορα χαζά για τη fast track pro και τα windows 7 64 bit.

 

Λύσεις που διάβασα: Απενεργοποίησε το wifi ή βάλε ASIO4ALL. Καλύτερα όμως να ψάξεις λίγο τα forum και ίσως βρεις λύση.

 

Δες και το παρακάτω https://www.gearslutz.com/board/low-end-theory/622706-fast-track-pro-win7.html

http://brokentempo.bandcamp.com/

www.brokentempo.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ενεργο wifi, οπως επισης εχω asio 4 all.

 

Δεν μπορω να δοκιμασω χωρις ασυρματο πληκτρολογιο και ποντικι γιατι διστυχως μονο αυτα εχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να κατεβάσεις το dpc latency checker από εδώ:

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

να το τρέξεις και να δεις αν έχεις θέμα.

 

Αν όντως έχεις θέμα εκεί, μετά θέλει ψάξιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To εκανα. Τα πραγματα δεν δειχνουν καλα.

 

Οριστε τα αποτελεσματα με 6 καναλια να παιζουν στo playlist του FL.

 

image.jpg

 

Το πρασσινο ειναι οταν παιζει κανονικα χωρις να κανω τπτ, το κιτρινο δεν ξερω ποτε το εκανε και το κοκκινο το ανεβαζει οταν κανω zoom in και zoom out στην playlist.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου