Προς το περιεχόμενο

M audio fast track pro + FL studio �= παράσιτα


dj_pns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To εκανα. Τα πραγματα δεν δειχνουν καλα.

 

Οριστε τα αποτελεσματα με 6 καναλια να παιζουν στo playlist του FL.

 

image.jpg

 

Το πρασσινο ειναι οταν παιζει κανονικα χωρις να κανω τπτ, το κιτρινο δεν ξερω ποτε το εκανε και το κοκκινο το ανεβαζει οταν κανω zoom in και zoom out στην playlist.

 

 

ερχομαι σε αυτό το θέμα εαν αυτο σε βοηθάει  είναι εμένα με την καμερα και χωρίς .Σιγουρα πριν οταν ειχα το πρόβλημα που σου ανεφερα στο αλλο θέμα η γραμμες θα είχαν πιασει ..ταβανι

1454924483___3.thumb.png.64dcc6d60e5a9054c6c87e9e3b1d4000.png

9863533___4.thumb.png.520eeb7a6a3600c972ee494b2cf9cd32.png

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Και χωρις την camera παλι ψηλα δεν ειναι εσενα? Εμενα ειναι πρασσινα οταν δεν κανω zoom in - zoom out και απλα παιζουν τα καναλια στο FL.

 

Επισης βγαζει και σε εσενα το ιδιο message με εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και χωρις την camera παλι ψηλα δεν ειναι εσενα? Εμενα ειναι πρασσινα οταν δεν κανω zoom in - zoom out και απλα παιζουν τα καναλια στο FL.

 

Επισης βγαζει και σε εσενα το ιδιο message με εμενα

Σωστά χωρις το guitar rig και μόνο με το ableton να δουλευει είναι ετσι..

1002946838___5.thumb.png.25070eb33145b17cc00594f9645b2351.png

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα γινει να το διορθωσουμε τι πρεπει να κανω? Οταν κανω zoom in zoom out βαραει κοκκινα και ακουγετε το τσικ τσικ , μονο τοτε, ειναι θεμα latency τελικα, ανεβαζει στιγμιαια latency

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες ανοιξε το task maganer/performance και δες την ωρα που στο κανει που φτανει το cpu usage και αν εχει εκεινη την ωρα διακυμάνσεις.

 

τι εχεις ανοιχτο εκεινη τη στιγμη απο vst?

Ποση μνημη χρησιμοποιει το συστημα εκεινη την ωρα.

 

Επισης κανε μια δοκιμη απενεργοποιώντας το unlock του επεξεργαστη προσωρινα.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως θα γινει να το διορθωσουμε τι πρεπει να κανω? Οταν κανω zoom in zoom out βαραει κοκκινα και ακουγετε το τσικ τσικ , μονο τοτε, ειναι θεμα latency τελικα, ανεβαζει στιγμιαια latency

Κάνε το αλλο Αφου θες κομπιουτερ για στουντιοδουλειές παμε απο την αρχή ,Κανε φορματ και βαλε ξανά το λειτουργικό τα win 8 είναι μαματα. Εγώ ξέρω οτι με τα 64 βιτ και την σκαρλετ δεν εχω πρόβλημα εσύ μαθε απο φόρουμ για την φαστ τρακ εαν εχει.Εαν εχει περασε 32 βιτ,Βαλε τους τελευταίους drivers του pc soy μόνο σε οτι αφορά μητρική ηχο πληκρολογια ....τιποτε αλλο.Βαλε μονο τα προγράμματα που δουλευεις με τον ηχο και ξαναδοκιμασε εαν και πάλι εχεις θέμα τοτε κατι κουλο τρεχει. Εγώ αυτά θα εκανα

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποση μνημη χρησιμοποιει το συστημα εκεινη την ωρα.

 

Επισης κανε μια δοκιμη απενεργοποιώντας το unlock του επεξεργαστη προσωρινα.

+1 πριν  πριν το φορματ ....

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατήσω το Pad (φιλτρο) τις focusrite στην εξοδο τις κιθαρας ακομα και με το guitar rig 5 τα πραγματα ειναι  πολύ καλύτερα.

1700495423___6.thumb.png.caaaa3034c7efd86baea0956f52fbf26.png

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατήσω το Pad (φιλτρο) τις focusrite στην εξοδο τις κιθαρας ακομα και με το guitar rig 5 τα πραγματα ειναι  πολύ καλύτερα.

και αυτά στα βάζω γιατι ρωτουσες για την συγκεκριμένη καρτα ελπιζω να βγάλεις ακρη :)

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκεινη τη στιγμη εχω αλλα 5gb ram ελευθερα χαλαρα ... Οπως και ο cpu δεν ειναι ουτε στο 20%

 

32bit δεν μπορω να βαλω γιατι πανε χαμενα τα 4gb ram απο τα 8 που εχω. Windows 7 εχω οχι 8.

 

Φορματ να κανω ναι δεν λεω απλα δεν δουλευω μονο προγραμματα για τον ηχο... Και κανενα παιχνιδακι εχω μεσα (2-3 δηλαδη) και photoshop, premiere elements και μερικα ακομα προγραμματα βασικα (skype και τετοια)

 

Αυτα πρεπει να τα εχω γιατι δεν εχω αλλο υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου