Προς το περιεχόμενο

M audio fast track pro + FL studio �= παράσιτα


dj_pns

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκεινη τη στιγμη εχω αλλα 5gb ram ελευθερα χαλαρα ... Οπως και ο cpu δεν ειναι ουτε στο 20%

 

32bit δεν μπορω να βαλω γιατι πανε χαμενα τα 4gb ram απο τα 8 που εχω. Windows 7 εχω οχι 8.

 

Φορματ να κανω ναι δεν λεω απλα δεν δουλευω μονο προγραμματα για τον ηχο... Και κανενα παιχνιδακι εχω μεσα (2-3 δηλαδη) και photoshop, premiere elements και μερικα ακομα προγραμματα βασικα (skype και τετοια)

 

Αυτα πρεπει να τα εχω γιατι δεν εχω αλλο υπολογιστη

Δεν σου είπα να παραμείνεις μονο με αυτά τα προγράμματα αλλά να βαλεις μονο τα βασικά για να δοκιμασεις εαν εχεις προβλημα και μετα το φορματ εαν ολα οκ βαλε οτι θες με ....προσοχή.Εαν οχι τα ξαναλεμε

i love my stratogibsontele

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ειχα παρεμφερες θεμα καποτε - πιστευω οτι ειναι θεμα της καρτας γραφικων εξ ου κ εμφανιζεται πανω σε redraw (zoom in / out).

 

 

Αν εχεις κ ον μπορντ καρτα γραφικων βεβαιωσου οτι ειναι απενεργοποιημενη (κ απο το bios). Κανε update / rollback στους drivers της καρτας γραφικων. Αν συνεχιζει, δοκιμασε να χρησιμοποιησεις τη ονμπορντ.

 

Τελος, με που προσοχη τσεκαρε οτι η καρτα γραφικων ειναι καλα κουμπωμενη στο σλοτ της στη μητρικη.

 

Καλη τυχη.:-)

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα κατσε! Παιζει να ειναι οντως θεμα της καρτας γραφικων! Εκανα update τους driver αλλα παλι τα ιδια.

 

Εχω θεμα με 1080p video σε fullscreen βασικα κανει τσακ-τσακ και εκει ο ηχος .... Παιζει να συνδεοντε μεταξυ τους?

 

Onboard καρτα γραφικων οχι δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Problem fixed.

 

Εκανα format εβαλα windows 8.1  και τον πιο καινουριο driver αρχικα και εκανε παλι τα ιδια. Εβαλα τον αμεσως πιο παλιο για windows 7, παλι τα ιδια.

 

Δοκιμασα να βαλω εναν αρκετα παλιο driver για windows vista και να τον κανω install με compatibility mode, εγινε και ολα ειναι οκ!!!

 

Ουτε τσικ τσικ στο zoom in zoom out ουτε τιποτα, ολα αυτα με το latency απο το panel της καρτας ηχου στα 256 samples. Στα 128 μου εκανε κατι ψιλα και στα 510 ακομα παραπανω, οποτε το αφησα στα 256 και ολα σουπερ!

 

Τσεκαρα και με το dpc latency checker και τα αποτελεσματα ειναι πολυ καλυτερα απο πριν. Παλι μεν στο zoom in zoom out κοκκινιζει αλλα οχι τοσο πολυ οσο πριν, οπως επισης δεν κανει και το τσικ-τσικ.

 

Ολα οκ δηλαδη  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου