Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Πεταλιέρας


mindfuck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι δεν κατεβάζεις κανένα free vst για κιθάρα αφού έχεις κάρτα ήχου? Κατέβασε το demo του amplitube, που είναι και unlimited. Επίσης τα vst του poulin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαι κάρτα και ΣΟΒΑΡΟ μηχανάκι ν ασχοληθείς...

Δεν εχω σχεση με τον πωλητη...

Η τιμη ειναι ΤΣΑΜΠΑ και ηχητικά ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με την σειρά HD(12 amps έναντι 126 και πόοοοσα άλλα)

http://smart.noiz.gr/details.php?id=209384

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι κάρτα και ΣΟΒΑΡΟ μηχανάκι ν ασχοληθείς...

Δεν εχω σχεση με τον πωλητη...

Η τιμη ειναι ΤΣΑΜΠΑ και ηχητικά ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με την σειρά HD(12 amps έναντι 126 και πόοοοσα άλλα)

http://smart.noiz.gr/details.php?id=209384

 

Επειδή έχω εμπειρία και με την προηγούμενη σειρά pod όσο και με την HD, μετά βεβαιότητας μπορώ να πω πως οι ΗD500 και HD500x είναι κατά πολύ ανώτερη της X3 (τα μοντέλα HD300 και HD400 δε τα μετράμε γιατί είναι βλακωδώς περιορισμένα επίτηδες για να καλύψουν περισσότερο εύρος τιμών). Tα λιγότερα μοντέλα ενισχυτών δε σημαίνουν τίποτα απολύτως, καθώς η ποιότητά τους και το βάθος των ρυθμίσεών τους είναι όντως επόμενης γενιάς από το X3. Tο "πόοοοοσα άλλα" δε στηρίζεται πουθενά. Ίσα ίσα η HD έχει περισσότερα effects.

 

Η σειρά HD έχει τα προβλήματά της, τα design flaw και τους περιορισμούς της, αλλά γενικά είναι σίγουρα καλύτερη. Απλά χρειάζεται περισσότερο χρόνο να τη μάθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχω εμπειρία και με την προηγούμενη σειρά pod όσο και με την HD, μετά βεβαιότητας μπορώ να πω πως οι ΗD500 και HD500x είναι κατά πολύ ανώτερη της X3 (τα μοντέλα HD300 και HD400 δε τα μετράμε γιατί είναι βλακωδώς περιορισμένα επίτηδες για να καλύψουν περισσότερο εύρος τιμών). Tα λιγότερα μοντέλα ενισχυτών δε σημαίνουν τίποτα απολύτως, καθώς η ποιότητά τους και το βάθος των ρυθμίσεών τους είναι όντως επόμενης γενιάς από το X3. Tο "πόοοοοσα άλλα" δε στηρίζεται πουθενά. Ίσα ίσα η HD έχει περισσότερα effects.

 

Η σειρά HD έχει τα προβλήματά της, τα design flaw και τους περιορισμούς της, αλλά γενικά είναι σίγουρα καλύτερη. Απλά χρειάζεται περισσότερο χρόνο να τη μάθεις.

To ένα δεν το μετράμε , το αλλο βλακωδως περιορισμένο οκ το καταλάβαμε....

Θα μου επιτρέψεις να έχω αντίθετη άποψη γνωρίζοντας εκ των έσω ότι η σειρά HD ειναι ΗΔΗ μια αποτυχημένη σειρά και δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το X3..εξ ου και το τεχνασμα..300,400,500,500Χ κτλ κτλ κτλ... Για αυτό  X3 και τέλος!!!!!

Mιλάω πάντα για 150 € και γ αυτό που ζητάει ο OP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου επιτρέψεις να έχω αντίθετη άποψη γνωρίζοντας εκ των έσω ότι η σειρά HD ειναι ΗΔΗ μια αποτυχημένη σειρά και δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με το X3..εξ ου και το τεχνασμα..300,400,500,500Χ κτλ κτλ κτλ...

 

πραγματικα θα ηθελα να μας γνωστοποιησεις κανα δυο πραγματακια εκ των εσω για τις διαφορες.. (δεν το λεω ειρωνικα) απλα θελω να κατανοησω την αποψη σου.

Θέλω Rory,Jimi,Stevie ray μαζί live!

Τι ζηταω πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικα θα ηθελα να μας γνωστοποιησεις κανα δυο πραγματακια εκ των εσω για τις διαφορες.. (δεν το λεω ειρωνικα) απλα θελω να κατανοησω την αποψη σου.

Kανονικά δεν θα έπρεπε να έχεις απορίες διαβάζοντας το προηγούμενο ποστ μου, που ο φίλος το έβγαλε , το ενα δεν μετραει το αλλο δεν πιάνει το άλλο δεν ισχυει..

Ομως ας το δούμε στην πράξη...

Υπ όψιν οτι η Line 6 σε βαζει να πληρωνεις για να τα αποκτησεις τα επιπλεον μοντελα τα οποια στην X3 τα εχεις τσαμπα και με 150€ οχι 300+ που δινουν την άλλη..

Και οι δυο περασαν απ τα χερια μου...και η μονιμη δικαιολογια που ακουω απο χρηστες HD ειναι η ιδια...θελει χρονο για να τη μαθεις....  ;D

Aν θες κι αλλες διαφορες εδω είμαστε να τα γνωστοποιούμε...

http://l6c-acdn.line6.net/data/6/0a060b316ac34f0593be902d6/application/pdf/POD%20X3%20Model%20Gallery%20%28%20Rev%20B%20%29.pdf

 

https://images.search.yahoo.com/images/view;_ylt=AwrB8p3GqhFUX38AvMejzbkF;_ylu=X3oDMTI2anY2cGUxBHNlYwNmcC1leHAEc2xrA2V4cARvaWQDNGM4MDE4MWU5N2E4MDYxMDc0YjRjYjExMmNlYjU2MDUEZ3BvcwM1BGl0A2Jpbmc-?back=https%3A%2F%2Fsearch.yahoo.com%2Fsearch%3Fei%3DUTF-8%26p%3Dline%2B6%2Bhd%2B500%2Bamp%2Bmodels%26type%3D800236%26fr%3Dchr-greentree_ff&w=722&h=540&imgurl=line6.com%2Fmedia%2Fips%2Fuploads%2Fmonthly_08_2013%2Fccs-1070239-0-20466100-1376437795.jpg&rurl=http%3A%2F%2Fline6.com%2Fsupport%2Fpage%2Fkb%2F_%2Fpod%2Fpod-hd%2Fpod-hd300400500-amp-model-and-fx-list-r213&size=81.8KB&name=How+many+effects+are+included+with+the+POD+%3Cb%3EHD%3C%2Fb%3E+modelers%3F&p=line+6+hd+500+amp+models&oid=4c80181e97a8061074b4cb112ceb5605&fr2=&fr=&tt=How+many+effects+are+included+with+the+POD+%3Cb%3EHD%3C%2Fb%3E+modelers%3F&b=0&ni=156&no=5&ts=&tab=organic&sigr=12odgp2v9&sigb=1337toev4&sigi=12ht0mqrv&sigt=11ulcg8q7&sign=11ulcg8q7&.crumb=iL7GjWvZlrs&

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις hd και εχεις πληρωσει update?

εγω δεν εχω δωσει φραγκο και αν θυμαμαι καλα εχει προσθεσει 2-3 ενισχυτες που δεν τους ειχε πρωτα. αυτους που θυμαμαι σιγουρα ειναι Plexi Super Lead 100w και soldano (slo100)

Θέλω Rory,Jimi,Stevie ray μαζί live!

Τι ζηταω πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, η σειρά hd θέλει χρόνο για να καταλάβεις πως δεν θέλεις χρόνο... Από την δική μου εμπειρία, ούτε dual amps θέλει για να βγάλεις καλό ήχο, ούτε διάφορα ιδιαίτερα κόλπα στην αλυσίδα. Τα μοντέλα των ενισχυτών είναι σίγουρα πιο περιορισμένα, αλλά ακούγονται πιο αληθινά. Προσωπικά, βρήκα το κλειδί με τις επιλογές και ρυθμίσεις καμπίνας και μικροφώνου. Ενώ στην αρχή εξαντλούσα την dsp ψάχνοντας, πλέον η αλυδίδα μου φαίνεται φτωχή και ο ήχος καλύτερος!

 

ΥΓ: πληρώνεις για update? Wow!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλέον η αλυδίδα μου φαίνεται φτωχή και ο ήχος καλύτερος!

 

+1  μολις πιασεις λιγο το νοημα σταματας να εχεις αλυσιδα μονο με drives k eq !!!

Θέλω Rory,Jimi,Stevie ray μαζί live!

Τι ζηταω πια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα μοντέλα ενισχυτή της HD ΔΕΝ πληρώνεις φράγκο, δεν ξέρω από που το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, και αν είναι να θάψεις ένα προϊόν τουλάχιστον ας το χεις ψάξει σωστά πρώτα. Ο περιορισμός είναι σε κάποια εφέ. Κάποια δεν υπάρχουν, και στην περίπτωση της HD300 πχ, δε μπορείς να βάλεις ταυτόχρονα πετάλι overdrive και ΕQ, η αλυσίδα είναι πιο περιορισμένη και λιγότερο ευέλικτη.

 

EDIT: Επαναλαμβάνω ότι τα λιγότερα μοντέλα ενισχυτών δεν είναι κατά. Πήγανε με ποιότητα vs ποσότητα, και ήταν μια από τις σωστές κινήσεις τους.

 

EDIT 2: Όλη η σειρά HD έχει διαθέσιμα τα ίδια μοντέλα ενισχυτών. Όπως προείπα, ο περιορισμός είναι στα εφέ.

 

ΕDIT 3: Επειδή είναι λογικό η X3 να είναι σε χαμηλότερη τιμή από την HD500, και επειδή και τα 2 μοντέλα έχουν αποσυρθεί ( η HD500 έχει αντικατασταθεί από την HD500x), μιλάω ξεκάθαρα για περίπτωση καλού deal πχ 250 ευρώ για την HD500, ή του HD desktop (γύρω στα 180-200 καλό deal θα έλεγα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου