Προς το περιεχόμενο

Bridge Διπλος?


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

    Τωρα τελευταια εχω σκαλωσει με μια λεσπολ που εσκασε στα χερια μου.Λοιπον σιγα σιγα την φερνω αλλα εχω ενα θεμα με το Μαγνητη στη γεφυρα,δεν μου αρεσει καθολου και θελω να τον αλαξω.Ο νεκ μαγνητης ειναι φοβερος ,πολυ γεματος ,τζαζε θα ελεγα,Βγαζει γυρω στα 8KΩ.Ο αλλος ειναι τελειως φτισμενος στα αυτια μου ,εχει εξοδο στα 12ΚΩ .Ειναι σαν απο νεκ να εχω μια νοτα στραγγαλι και μολις παιζει ο γεφυρα ,δεν ξερω ειναι τελειως μαλακια.Πολυ ισχνος,αδειος και με καθολου χαρακτηρα.Θελω κατι πιο γεματο,πιο ζεστο ,να φιλαει καλυτερα με το νεκ ,που ειναι ζεστος και γεματος.Οι μαγνητες απο οτι μου εχουν πει,ειναι di margio(σορυ δεν ξερω ακριβως πως γραφεται).Επισης σκεφτομουν να χωσω καναν seymour dunkan,αλλα θελω να ακουσω γνωμες γενικα.

  Θελω προτασεις για bridge μαγνητη δηλαδη.Το μπατζετ ειναι ακομα υπο σκεψη και θελω να ακουσω και προτασεις διαφορων τιμων.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Εγώ θα πρότεινα τον TB-59 της Seymour Duncan.Πολύ vintage rock μαγνήτης,low output για humbucker,με χαρακτήρα και λίγο πιο scooped μεσαία από τους συνήθεις μαγνήτες της κατηγορίας.

 

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/vintage-output/59_model_sh1_an/

 

Μια ελάχιστη ιδέα:

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, για να μη σκασεις ένα σωρό φράγκα και να δοκιμάσεις, στα noiz adds έχει 2 διαμαντάκια με low output (vintage sound -εφόσον έιναι αυτο που θέλεις)...και οι δύο super...Εγω φοράω τον '59 (σε lespaul) και  είναι γεμάτος & καθαρός μαγνητης.

 

SM Pearly Gates    http://smart.noiz.gr/details.php?id=211480    alnico II  8.35k

SM SH1  59          http://smart.noiz.gr/details.php?id=210097    alnico V    8.13k

 

Αν θέλεις γκαζάτο....ο JB της SM..Είναι tamam

 

 

moody...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παιξει με ανεβοκατεβασμα του μαγνητη?

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει ηχο ρε Παιδια.Ο νεκ με το μπριτζ ειναι η μερα με την νυχτα ,εκει που παιζεις ρυθμικα και εχεις ενα ογκο να με το συμπαθειο με το που πας κατω,ειναι σαν μυρμιγκιασμα.Νταξει με λιγο γκαζι παραπανω ακουγεται καλυτερα αλλα γενικα δεν λεει ή εμενα δεν μου αρεσει τελικα.

Δεν εχω ιδεα απο διπλους γενικα ,απλα θελω να μοιαζει σαν ογκος ας πουμε περισσοτερο με τον νεκ,Σιγουρα θα ειναι πιο πριματος αλλα να εχει λιγο λεσπολλ γκροουλ.

 

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παιξει με ανεβοκατεβασμα του μαγνητη?

Λες να παιξει τοσο ρολο,Γενικα τις πειραζω τις κιθαρες μου.Θα δοκιμασω να παιξω λιγο αν και δεν νομιζω ρε φιλε να κανει ΤΟΣΟ διαφορα.Απο εκει που ειναι 30 κιλα να γινει 80 .Δυσκολο το βλεπω.Απορω ομως πως μια τοσο καλη εταιρια εβγαλε τοσο μαπα μαγνητη ή ειμαι ασχετος μαλον και το βλεπω ετσι.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλος ο bridge ειναι συνδεδεμενος full? μηπως σου βγαζει μονο τη μιση εξοδο? κανα προβλημα με συνδεσμολογια κτλ

Δεν νομιζω οτι ειναι μισος ,νταξει δεν ειναι και τοσο χαλια ,αλλα ειναι.ΤΩρα περιμενω τα ποτακια και τα καλωδια να τα αλαξω γιατι τα στοκ ειναι τελειως Γ.Τ.Π.Και αφου θα αλαξω αυτα, λεω μην την ανοιγω δυο φορες .Γενικα η αγγελιες με βολευουν,ωστε να τον εχω και εγκαιρα.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου