Προς το περιεχόμενο

Johnny.T+Haris+Longshadow: Desert Snake


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

Ακριβώς! Γιατί, όπως λένε και οι Γάλλοι: "c'est la vie,  mon ami"

;D  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπάβο-Μπάβο κι από μένα, η τριπλέτα δουλεύει άπσογα, συνεχίστε να βαρούτε μπρε

Θενκσ Σαμυ!!

Ωραίος, φίλε Γιώργο!

 

Συμφωνώ μαζί σου για το μπάσο. Δίνει χαρακτήρα στο κομμάτι.

 

Τα ριφ της κιθάρας, επίσης, είναι σε στυλ Tom Waits, JJ Cale, T Bone Burnett και σκίζουν.

 

Τα τύμπανα δίνουν την απαραίτητη γκρούβα.

 

Το πέτυχες μια χαρά!

 

 

Να σαι καλα Γιαννη.

Αυτο που κανει  το  κομματι πολυ καλο  για  το  ειδος του,ειναι  η φωνη.

Υφος και χροια που πειθει και σε τραβαει να ακουσεις αλλα και  καλη προφορα.

Ιδιαιτερη και ωραια.

 

Τα υπολοιπα:

Οι ρυθμικες καλες αλλα  ενα bigsby το θελανε...Μου  λειψε  το κατι παραπανω σε ''αερα'' και πενια που κανει τη σαυρα να ξεπροβαλλει στην πετρα...

Η λιντ προσπαθει να  ''μπει'' στο υφος και ενιοτε δεν με  επειθε...

 

Τα τυμπανοκρουστα ειναι ωραια εως  και ευρηματικα.Προσδιδουν στο κομματι την καταλληλη ατμοσφαιρα.

 

Το μπασο δεν το βρισκω κακο αλλα κανει μπαμ  οτι  το συνεθεσε ''κιθαριστικο'' μυαλο.

Η ''κινηση'' στο τετραχορδο  ειναι  κατι που θελει εμπειρια και τριβη  οπως και διαφορετικο  τροπο  προσεγγισης στις ''χαμηλες'' αρμονιες και αξιες.

 

Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα,φιλε Τζωννυ οι γνωμες ειναι σαν...ξερεις εσυ και μην περιμενεις να συμφωνουν  ολοι  με τις επιλογες σου.

 

Εισαι  ωραιος και πολυπραγμων δημιουργος,γουσταρεις,γεμιζεις την ψυχη σου,προχωρα.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Λοιπον Σταυρο,οντως τις ρυθμικες τις ηθελα και γω με λιγο κυμα παραπανω ,τα ελεγα και με τον Longsahdow αλλα δεν γινοτανε και δεν μπηκα στη διαδικασια να ξαναγραψω τιποτα απο την αρχη.Δεν καταλαβαινω πως εννοεις αυτο που λες για τ λιντ κιαθαρα.προσπαθησα να παιξω με τις νοτες των συγχορδιων,νταξει δεν ειμαι και ο καλυτερος παιχτης στο ειδος και γενικα.Μαλον ο κιθαριστας του tom waits θα το καρφωνε καλυτερα.Αυτο το φιλ προσπαθησα να πιασω.

Το μπασο μου αρεσει πολυ αλλα οπως λες και συ ,αυτο ειναι στο αυτι του καθενος

,παντως σε ευχαριστω για το αναλυτικο σχολιο.

μπαρβο παιδια το αποτελεσμα ειναι πολυ ωραιο :)

 

μου αρεσουν αυτα τα desert/surf κομματια

 

πολυ ωραιες κιθαρες και σε ηχο και σε παιξιμο και τα κρουστα εδωσαν αυτο που χρειαζεται το κομματι.

 

να περιμενουμε και κανα αλλο ? :)

 

 

Σακη και αλλο θα ερθει σιγουρα ,αλλα αν εννοεις στο ιδιο υφος δεν ξερω αν θα γινει στα κοντα.Γενικα και μενα μου αρεσουν πολυ οι καψαλισμενες με τρεμολο κιθαρες και το desert καντρι σερφ ,τεξ μεξ που λεει και ο Gvour στυλ.Θα δουμε.

Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια .

cool!

Θενκς LK!!!

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου